Tarcza antysmogowa - uruchom ochronę tej jesieni!

artykuł promocyjny


Tarcza antysmogowa to rozwiązanie, która pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek dużych miast, miasteczek i wsi – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza budynku powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie nawet do 99,95% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, gwarantując świeże i czyste powietrze zarówno we wnętrzach domowych, jak i publicznych.

Koniec ze smogiem w twoim domu

 

Tarcza antysmogowa – sprawdź czy możesz ją mieć!

 

Budowa oraz modernizacja budynku to idealny moment na montaż urządzeń, które zapewnią ochronę przed smogiem zimą oraz alergenami latem. Decydując się na system wentylacyjny postaw na energooszczędną rekuperację, która odpowiednio wyposażona umożliwia uruchomienie ochrony.


Tarcza antysmogowa to rozwiązanie oparte na zintegrowanej współpracy dwóch wysokosprawnych urządzeń: elektro-jonizacyjnego filtra powietrza PRO-VENT CLEAN R oraz rekuperatora PRO-VENT MISTRAL.

Rekuperator MISTRAL + filtr elektro-jonizacyjny CLEAN R

 

Jak działa tarcza antysmogowa PRO-VENT?

 

Podobnie jak w typowym systemie rekuperacji, powietrze zewnętrzne w pierwszej kolejności trafia do centrali wentylacyjnej. W wymienniku ciepła odzyskiwana jest energia z powietrza usuwanego, a filtr zgrubny dodatkowo wstępnie oczyszcza powietrze. Następnie powietrze wentylacyjne kierowane jest do elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego PRO-VENT CLEAN R, w którym podlega niezwykle skutecznej filtracji cząstek stałych na poziomie nawet do 99,95%! Rześkie i oczyszczone z bakterii, wirusów, cząstek stałych, smogu, pyłków powietrze kierowane jest kanałami wentylacyjnymi do pomieszczeń.


Za pomocą automatyki rekuperatora można uruchomić specjalną funkcję tarczy antysmogowej. To sprawia, że rekuperator utrzymuje kontrolowane nadciśnienie. Czyli pilnuje, aby do budynku w sposób niekontrolowany nie napływało zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Dzięki temu budynek jest wypełniony wyłącznie niezwykle czystym i świeżym powietrzem. Co więcej, specjalnie zaprojektowana automatyka rekuperatora umożliwia sterowanie elektrofiltrem CLEAN R z poziomu manipulatora.

Jak działa tarcza antysmogowa?

 

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami

 

Urządzeniem odpowiedzialnym za wyłapywanie zanieczyszczeń jest elektro-jonizacyjny filtr powietrza PRO-VENT CLEAN R. Usuwa aż do 99,95% zanieczyszczeń w tym związki chemiczne, pyły (PM10, PM2.5, PM1), bakterie, alergeny oraz wirusy. Przeprowadzone niezależne badania w zewnętrznym Instytucie wykazały również całkowitą redukcję koronawirusów.


Specjaliści wiedzą, że skuteczność oczyszczania powietrza to jedno, bardzo ważna jest również czystość i bezpieczeństwo wnętrza urządzenia.


Przeprowadzone badania wykazały, że zanieczyszczenia zatrzymane na wkładzie filtra (separatora) są biologicznie nieczynne. To znaczy, że cząstki organiczne zostają dezaktywowane (uszkadzane) w samym separatorze i nie stanowią zagrożenia.

Schemat skuteczności CLEAN R

 

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL – wentylacja najwyższej klasy

 

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL od lat są doceniane przez Klientów za najwyższą jakość wykonania, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.


Rekuperator, będący sercem systemu wentylacji, wprawia powietrze w ruch, odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego oraz optymalnie steruje całym procesem wentylacji. Odpowiada za dostarczenie takiej ilości powietrza, jaka jest w danym momencie wymagana oraz o odpowiedniej temperaturze. Zaletą rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL jest wysoka sprawność i energooszczędność, mała waga, kompaktowa budowa. Poza tym warto wskazać na estetykę wykonania czy szerokie możliwości automatyki, m. in. współpraca z domem inteligentnym poprzez system FIBARO lub protokół MODBUS, zdalny dostęp z WebManipulatora i inne.

Automatyka RC7

Kontakt w sprawie produktów:

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
www: www.pro-vent.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Umieść silnik okapu poza kuchnią i ciesz się idealną ciszą

Umieść silnik okapu poza kuchnią i ciesz się idealną ciszą

Okapy z silnikiem oddalonym to innowacyjne rozwiązanie znacznie podnoszące komfort... ¬ więcej...

 
Kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne marki Wolf

Kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne marki Wolf

Konwencjonalna wentylacja poprzez otwieranie okien i drzwi... ¬ więcej...

 
Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

W miejscach pracy, gdzie odbywa się proces spawania czy... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet