Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

artykuł promocyjny


Łącząc w sobie dążenie do dostarczenia wydajnych i energooszczędnych urządzeń z wysoką estetyką marka Rotenso stworzyła najbogatsze na rynku portfolio klimatyzatorów ściennych. Wśród kilkunastu, różniących się od siebie wizualnie, funkcjami i wyposażeniem, klimatyzatorów są zarówno urządzenia ekonomiczne i kompaktowe, bogato wyposażone, a także modele designerskie dla wymagających klientów oraz rewersyjne pompy ciepła do zadań specjalnych.

Rotenso Fresh sypialnia

 

 

Uniwersalne, sprawdzone i ekonomiczne Rotenso Roni i Rotenso Ukura

 

Klimatyzatory Rotenso Roni, Ukura w ofercie marki od kilku lat mają rzesze swoich zwolenników zarówno wśród polecających urządzenia instalatorów, jak i klientów indywidualnych. Co wyróżnia te jednostki? Z pewnością są pierwszym wyborem dla klientów poszukujących kompaktowego, energooszczędnego klimatyzatora o dobrych parametrach w trybie chłodzenia. Oba modele mają wysoką klasę efektywności energetycznej A++ oraz dużą wydajność w trybie chłodzenia SERR, która wynosi odpowiednio: w przypadku Roni 6,6, a w przypadku Ukura 6,3. Za zakupem Rotenso Roni i Rotenso Ukura przemawiają także dobre opinie użytkowników potwierdzające przede wszystkim niezawodność urządzeń oraz doskonały stosunek jakości do ceny. Oba modele możemy wykorzystać do ogrzewania w okresie przejściowych.

 

Zobacz pełną ofertę klimatyzatorów ściennych Rotenso

 

Rotenso Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta i Imoto – urządzenia całorczne

 

klimatyzator Retorso Mirai

 

Jak wspomniano decydując się na montaż systemu klimatyzacji możemy oczekiwać, iż układ pozwoli zapewnić stabilne warunki termiczne w budynku cały rok, służąc zarówno do klimatyzacji, jak i jego ogrzewania. Ekologiczne i ekonomiczne systemy klimatyzacji Rotenso, w zależności od modelu, mają wartość dodaną np. w postaci pakietu pracy całorocznej gwarantującego wysoką wydajność wybranych urządzeń w trybie grzania. Przeznaczone do pracy całorocznej klimatyzatory takie jak: Rotenso Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta czy Imoto, poza sezonem letnim skutecznie realizują funkcję grzewczą, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach do –30°C jak Rotenso Mirai, do –25°C w przypadku klimatyzatora Rotenso Teta i Rotenso Revio lub –22°C w przypadku Rotenso Versu, Luve i Imoto. Wysoka sezonowa efektywność grzania tzw. SCOP wynosi odpowiednio dla klimatyzatora Mirai 5,3, dla Luve, Revio, Versu i Imoto 4,6, a dla Teta 4,0. Z uwagi na utrudnioną dostępność oraz wysokie ceny paliw opałowych ten właśnie parametr czyli SCOP w ostatnim czasie staje się kluczowy przy wyborze klimatyzacji, która w razie potrzeby może być także samodzielnym źródłem ciepła w domu czy mieszkaniu.

Klimatyzator Retorso Revio

 

Klimatyzatory do ogrzewania chętnie wybierają osoby, które często przebywają poza domem oraz właściciele domków letniskowych. Dlaczego? Otóż urządzenia dobrej klasy jak wspomniane Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta czy Imoto są wyposażone w użyteczny system inteligentnego sterowania, w tym funkcję SMART 8°C. Dzięki nim klimatyzator włącza się samoczynnie w trybie grzania, a temperatura powietrza w pomieszczeniu utrzymywana jest na stałym poziomie, nie niższym niż 8°C, co pozwala zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia. W ten sposób, przy minimalnym koszcie zużycia energii w pomieszczeniu zachowane są stabilne warunki termiczne konieczne dla utrzymania budynku i jego wyposażenia w dobrym stanie.

 

Estetyka przede wszystkim, czyli designerskie modele Rotenso Versu, Elis, Luve, Teta

 

Rotenso Elis

 

Klimatyzacja staje się standardem, z którego nie zamierzamy rezygnować. To samo dotyczy pięknych, starannie zaaranżowanych wnętrz. Design urządzeń do klimatyzacji podąża za popularnymi trendami w aranżacji wnętrz dlatego bez trudu dopasujemy odpowiedni model klimatyzatora do naszego wnętrza. Ulubionym przez projektantów i szczególnie wymagających klientów jest klimatyzator Rotenso Versu. Występujący w trzech wariantach kolorystycznych jest najbardziej rozpoznawalnym modelem w ofercie Rotenso. Unikatowy, bardzo elegancki design urządzenia sprawdza się w różnych stylach. Miłośnicy stylu glamour, złotych i miedzianych dodatków wybierają najczęściej Rotenso Versu Gold. Zwolennikom modnych wnętrz w stylu loft z pewnością przypadnie do gustu grafitowy Versu Mirror oraz srebrny Versu Silver.

Versu GoldKlimatzyator Rotenso Luve

 

Warto wspomnieć, iż rodzina Versu niebawem się powiększy. Marka zapowiedziała jeszcze na ten sezon premierę kolejnych dwóch modeli Versu Cloth Stone i Caramel z wymiennym, tekstylnymi panelami. W modnych, minimalistycznych wnętrzach sprawdza się także doskonale grafitowy model Rotenso Elis, którego estetykę tworzy prosta forma oraz imitujący taflę ciemnego szkła panel frontowy. Z kolei biały, minimalistyczny i przede wszystkim zupełnie matowy panel frontowy klimatyzatora Rotenso Teta został stworzony do modnych wnętrz w stylu skandynawskim, czy boho. Rotenso Luve - nowość na sezon 2022/20023 jest odpowiedzią marki na najnowszy trend w projektowaniu, który wyraża się w modzie na krągłości i łuki. Obły kształt i delikatne zdobienia stwarzają pole do popisu w tworzenie kompozycji z surowym minimalizmem, ale także jako uzupełnienie stylu klasycznego, eklektycznego, czy kolonialnego. To tylko niektóre propozycje. Jeżeli zdecydujemy się na wybór Rotenso dopasowanie modelu klimatyzatora do naszego wnętrza nie będzie trudnym zadaniem. Szeroka gama barw, ciekawe faktury oraz nietuzinkowe bryły charakteryzują największą na rynku gamę modeli klimatyzatorów naściennych tej marki.

Rotenso Luve

 

Komfort i zdrowie czyli funkcje klimatyzatorów Fresh, Luve, Revio i Teta

 

Użytkownicy klimatyzacji wiedzą doskonale, iż pożądana temperatura to nie wszystko. Dla komfortu korzystania z klimatyzacji niebagatelne znaczenie ma przede wszystkim sposób nawiewu. Jaki powinien być? Najlepiej niewyczuwalny. Klimatyzatory nowej generacji są konstruowane w taki sposób, aby osoba znajdująca się w klimatyzowanym pomieszczeniu nie doświadczała ruchu powietrza. Dzięki technologii windless, w którą wyposażono np. klimatyzator  Rotenso Fresh, Luve oraz Teta, schłodzone powietrze jest uwalniane maksymalnie rozproszonym strumieniem przepływającym poprzez setki mikroperforacji.

Klimatyzator Rotenso Luve

 

Wartą uwagi funkcję spełnia system inteligentnego nawiewu 4D eMOTO, w który są wyposażone wszystkie klimatyzatory ścienne Rotenso, pozwalający sterować automatycznie pracą poziomych i pionowych żaluzji. Żaluzja 180°,  którą posiadają klimatyzatory Rotenso Fresh, nowe Versu Cloth, Versu Pure oraz Luve pozwala z kolei na bardzo szeroki kąt sterowania strumieniem przepływu powietrza góra-dół. Inteligentny czujnik ruchu (SMART Eye), wbudowany np. w klimatyzatorze Rotenso Mirai, wykrywa obecność użytkownika i dostosowuje kierunek i przepływ powietrza do osoby przebywającej w pomieszczeniu. Specjalna konstrukcja wylotu powietrza rozprowadza ciepłe powietrze do podłoża i każdego narożnika pomieszczenia, a schłodzone powietrze do sufitu. Z kolei inteligentne oko (Eco Eye) w klimatyzatorze Rotenso Revio wykrywając aktywność pozwala zaimplementować sposób nawiewu unikający osoby znajdującej się w pomieszczeniu. Jeżeli po 30 min. czujnik nie wykryje aktywności w pomieszczeniu klimatyzator samoistnie przechodzi w tryb pracy eko. Wszystkimi funkcjami klimatyzatorów Rotenso można sterować zdalnie za pomocą pilota czy smartfonu.

Rotenso Fresh

 

Poza funkcjami wpływającymi na poczucie komfortu dla użytkowników duże znaczenie mają systemy poprawy jakości powietrza wspierające dbanie o zdrowy klimat w domu. Rewolucyjnym rozwiązaniem dla pomieszczeń w budynkach pozbawionych wentylacji mechanicznej, w których po przeprowadzonej termomodernizacji może brakować świeżego powietrza jest Rotenso Fresh. Urządzenie dostarcza do 35m3/h świeżego powietrza do pomieszczenia. Model Rotenso Fresh posiada ponadto 3 lampy UV. Promieniowanie ultrafioletowe typu C dzięki właściwościom antybakteryjnym skutecznie oczyszcza powietrze. Wbudowany w klimatyzatorze Mirai, Revio, Versu, Teta, Imoto, Ukura jonizator eliminuje z kolei z powietrza wirusy, bakterie i alergeny.

Kontakt w sprawie produktów:

THERMOSILESIA
tel. +48 32 285 57 11
www: www.thermosilesia.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

Sterownik iJW to nowe rozwiązanie Carel dla chłodnictwa. To inteligentne narzędzie... ¬ więcej...

 
Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Łącząc w sobie dążenie do dostarczenia wydajnych i energooszczędnych urządzeń... ¬ więcej...

 
LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

Polska oferta klimatyzatorów pokojowych ARTCOOL marki LG została poszerzona... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet