gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   UponorWerit

  Schell

Ferdom   
Pipelife
Eko-Bio

SFA Poland Sp. z o.o.Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

  logotyp Faneco

polecamy

Jak wybrać pompę głębinową, żeby nie popełnić błędu?

aktualizacja: 14-07-2022, 05:31 – artykuł promocyjny


Zadaniem pomp głębinowych jest pompowanie wody czystej i zimnej ze studni wierconych lub kopanych, kręgowych, gdzie lustro wody znajduje się głębiej niż osiem metrów. Urządzenia te przeważnie montowane są w stacjach hydroforowych. Świetnie sprawdzają się zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i tych w typie małej gastronomii, czy gospodarstwach domowych. Często wykorzystywane są także na działkach i w gospodarstwach rolnych. Jak wybrać odpowiednią pompę, która spełni oczekiwania i będzie służyła latami? Warto swój wybór oprzeć na doświadczeniu oraz wiedzy ekspertów z sklep-watermark.pl i skorzystać z ich pomocy.

Wybór pompy głębinowej

 

Kiedy zdecydować się na pompę głębinową?

 

Na budowę studni głębinowej i zakup pompy do wody warto zdecydować się w przypadku chęci obniżenia poziomu wód gruntowych lub podniesienia ciśnienia wody. Instalacje te sprawdzą się także jako wspomaganie instalacji nawadniających i wodociągowych.


Z powodzeniem są wykorzystywane w rolnictwie, ogrodnictwie czy sadownictwie, jako system nawadniający i podlewający pola uprawne, czy trawniki. Stosuje się je także do budowy instalacji wodociągowych w budynkach mieszkalnych, czy hydroforowych na użytek gospodarstw rolnych, działek rekreacyjnych i domków letniskowych.

Kiedy zdecydować się na pompę głębinową

 

Co jest istotne przy wyborze pompy głębinowej?

 

Z uwagi na to, iż urządzenie musi być zamontowane kilka, a czasami nawet kilkanaście metrów pod ziemią, należy wybrać pompę, która spełni oczekiwania i przede wszystkim będzie odpowiednio dobrana do warunków terenowych. Urządzenie musi cechować się wysoką jakością materiałów oraz odpornością na pracę w wodzie. Eksperci WaterMark na pewno pomogą podjąć decyzję o zakupie pompy głębinowej w oparciu o swoją profesjonalną wiedzę dotyczącą:
 

  • rodzaju i średnicy studni,
  • jakości wody,
  • wysokości podnoszenia słupa wody,
  • wydajności pompowania,
  • rodzaju napędu.


Dokonując wyboru pompy, ważna jest przede wszystkim średnica studni i samego urządzenia. Należy pamiętać, że mechanizm nie może pracować w miejscu o zbyt małym przekroju, a sama instalacja może być wtedy niemożliwa. Trzeba zwrócić uwagę także na zależność: wydajność-wysokość podnoszenia słupa cieczy. Im większa wydajność pompowania tym mniejsza wysokość słupa wody i odwrotnie. Inną kwestią jest obecność pisaku w pompowanej wodzie. Szczególnie w przypadku studni wierconych warto pamiętać, że pompy mają różną tolerancję na zanieczyszczenie piaskiem, a im ta tolerancja jest większa, tym większa trwałość urządzenia.
Nie bez znaczenia jest także energooszczędność pompy głębinowej. Ta natomiast zależy od rodzaju i głębokości studni, czy położenia lustra wody. Znaczenie mają także takie czynniki jak: zapotrzebowanie na wodę, odległość źródła od budynku i sama jego wysokość. Po uwzględnieniu tych wszystkich zmiennych najważniejszy jest prawidłowy dobór mocy silnika.

 

Różnice między pompą do studni wierconej a kopanej

 

Podstawowym pytaniem, jakie usłyszysz od profesjonalnego doradcy sklepu WaterMark, jest to, na jaką studnię się zdecydowałeś. Jest to bardzo ważne ze względu na różnice w budowie pomp głębinowych przeznaczonych do studni wierconych i studni kopanych.


Decydując się na budowę studni wierconej, musisz liczyć się z tym, że średnica urządzenia powinna być niewiele mniejsza od średnicy odwiertu. Jeśli chodzi o budowę, to silnik najczęściej zamieszczony jest na dole, a na górze umiejscowiona jest wielostopniowa pompa.

Różnice między pompą do studni wierconej a kopanej

Inną konstrukcję mają pompy wykorzystywane w studniach kopanych, kręgowych. Są to urządzenia monoblokowe, czyli wyglądem przypominają jednolitą tubę. W tych mechanizmach silnik jest zintegrowany z wirnikiem, a króciec ssący jest umiejscowiony na dole. Dzięki temu zasysana woda chłodzi silnik, ponieważ przepływa przez całą obudowę. Atutem tych pomp jest to, że mogą pracować w studniach o większych średnicach, gdzie nie ma intensywnego ruchu wody.

 

Dlaczego WaterMark to dobry wybór?

 

Pompy głębinowe to bardzo szeroka grupa urządzeń, a ich producenci prześcigają się w projektowaniu i oferowaniu coraz to nowych, ulepszonych modeli. Przez to bardzo łatwo pogubić się w proponowanych rozwiązaniach, dlatego warto udać się tam, gdzie jest ich duży wybór oraz profesjonalna obsługa. Takim miejscem jest firma WaterMark, którą w Internecie znaleźć można pod adresem: sklep-watermark.pl.

Dlaczego pompy Watermark?

Firma dysponuje szerokim wyborem nowoczesnych pomp do wody uznanych na świecie producentów takich jak: Omnigena, Belardi, Pedrollo, Zds, Grundos, czy Hydro-Vacuum Grudziądz. Na pewno znajdziesz tu urządzenia o doskonałych parametrach, dostosowane do Twoich potrzeb, wykonane z najlepszych materiałów, aby mogły długo i wydajnie pracować w każdych warunkach. Pompy w sklepie internetowym dostępne są o średnicy od 2" do 8", cechują się wydajnością od 45l/min do 2000l/min i mogą być zasilane prądem o napięciu 230V lub 400V.


Podjęcie samodzielnej decyzji może być trudne, szczególnie kiedy po raz pierwszy decydujesz o budowie studni i wybierasz pompę głębinową. Firma WaterMark służy profesjonalnym doradztwem ekspertów, dużym wyborem urządzeń w przystępnych cenach oraz rzetelną pomocą i krótkim terminem realizacji zamówienia.

Kontakt w sprawie produktów:

Watermark - Pompy Głębinowe i Hydrofory
tel. 795 044 111
www: sklep-watermark.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak wybrać pompę głębinową, żeby nie popełnić błędu?

Jak wybrać pompę głębinową, żeby nie popełnić błędu?

Zadaniem pomp głębinowych jest pompowanie wody czystej i zimnej ze studni wierconych... ¬ więcej...

 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy do nawadniania ogrodu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy do nawadniania ogrodu

Pompy do nawadniania, stanowią bardzo ważną część ogrodowych instalacji nawadniających.... ¬ więcej...

 
Zastosowanie, rodzaje i zasady działania pomp głębinowych

Zastosowanie, rodzaje i zasady działania pomp głębinowych

Pompy głębinowe należą do urządzeń szeroko stosowanych zarówno w gospodarstwach... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet