
- (R)ewolucja w elektrycznym ogrzewaniu pomieszczeń
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów


Ciepła woda na działce. Sprawdź proste rozwiązanie.
artykuł promocyjny
Latem podczas ciepłych i słonecznych dni dobrym sposobem na oderwanie się od miejskiego zgiełku jest spędzanie czasu na działce. Obecnie domki i altanki na działkach nie są jedynie miejscem do przechowywania narzędzi ogrodniczych, ale bardziej strefą przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.
Dla wielu osób problemem związanym z funkcjonowaniem w domkach i altankach działkowych jest uzyskanie w nich ciepłej wody. Tymczasem istnieje nieskomplikowany i sprawdzony sposób, pozwalający cieszyć się nią bez żadnych ograniczeń. Jak w takim razie to zrobić?
Dlaczego ciepła woda na działce wydaje się czymś nieosiągalnym?
Popularność ogródków działkowych w ostatnim czasie wyraźnie wzrosła. Zainteresowanie nimi wykazują osoby z każdej grupy wiekowej, co sprawia, że coraz częściej w tego typu miejscach zauważamy nowoczesne rozwiązania i technologie. Chcemy również, aby w domkach letniskowych i altankach był dostęp do ciepłej wody. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwe do zrealizowania choćby ze względu na to, że ogródki działkowe często nie są przystosowane do instalacji sieci ciepłowniczych. Istnieje jednak sposób na ciepłą wodę bez skomplikowanego rozbudowywania instalacji grzewczej. Są to elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody.
Czym są elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody i w jaki sposób działają?
W zależności od planowanego sposobu użytkowania nasz wybór koncentruje się na elektrycznych podgrzewaczach przepływowych oraz ogrzewaczach pojemnościowych.
Elektryczne podgrzewacze przepływowe to niewielkie urządzenia, które możemy umieścić nawet na bardzo małej przestrzeni. Pozwalają na skuteczne i szybkie ogrzanie wody, a ich podłączenie wymaga jedynie instalacji elektrycznej i przyłącza wody. Są one proekologiczne i energooszczędne, ponieważ włączają się tylko podczas użytkowania.
Ogrzewacze pojemnościowe działają jak mały bojler, ogrzewając wodę za pomocą wbudowanej grzałki. Dzięki różnym pojemnościom sprawdzą się zarówno w miejscach o niskim, ale częstym poborze wody (5-litrowe), jak i w kuchni czy umywalce w łazience lub toalecie oraz w lokalach użytkowych (10-litrowe).
Czym się kierować podczas wyboru podgrzewacza lub ogrzewacza wody?
Podgrzewacze przepływowe i ogrzewacze pojemnościowe mają odmienny sposób działania. W tych pierwszych grzałki załączają się jedynie wtedy, gdy przez urządzenie przepływa woda, która podgrzewana jest na bieżąco. W tych drugich zimna woda gromadzona jest w zbiorniku i podgrzewana w sposób ciągły, a temperatura utrzymywana jest zgodnie z ustawieniami termostatu.
W domkach i altankach działkowych, gdzie pobór wody jest rzadszy, bardziej energooszczędną opcją jest podgrzewacz przepływowy. Warto również zwrócić uwagę na niektóre ich modele, np. EPS2 marki Kospel, który wyposażony jest w baterię z wylewką lub EPS2.P, który posiada zarówno baterię, jak i słuchawkę prysznicową.
fot.: podgrzewacz przepływowy Kospel EPS2
Decydując się na ogrzewacz pojemnościowy, warto zwrócić uwagę na model POC inox marki Kospel, posiadający zbiornik ze stali nierdzewnej odporny na korozję. Mamy do wyboru dwie opcje pojemności: 5 oraz 10 litrów. Grzałka o mocy 2kW zapewnia krótki czas podgrzania wody w zbiorniku, a użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 23 do 70°C. W przypadku ogrzewacza o pojemności 5 litrów czas podgrzania wody o 30°C wynosi jedynie 5,5 minuty, zaś w zbiorniku o pojemności 10 litrów czas ten wynosi 11 minut.
fot.: ogrzewacz pojemnościowy Kospel POC
Dlaczego warto wybrać elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody?
Ciepłą wodą w domkach i altankach działkowych może obecnie dysponować każdy. Urządzenia oferowane przez markę Kospel mogą być w prosty sposób podłączone do instalacji jednofazowej (poza modelami podgrzewaczy PPE3 i PPH3, które korzystają z instalacji trójfazowej). To, na który z nich się zdecydujemy zależy od przeznaczenia i preferencji użytkowników. Mają one jednak jedną główną cechę wspólną – są komfortowym i wygodnym rozwiązaniem, czyli źródłem ciepłej wody.
|

![]() | Zbiorniki i bufory do pomp ciepłaZbiorniki i bufory do pomp ciepła to dwa typy zasobników, które stanowią... ¬ więcej... |
![]() | Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De DietrichPodgrzewacz ciepłej wody użytkowej AQUAvie można wykorzystać jako samodzielny elektryczny... ¬ więcej... |
![]() | Zaawansowany dogrzewacz wody c.o. Bosman LED i PCFirma ELTERM przedstawia zaawansowany dogrzewacz wody do centralnego używania - Bosman... ¬ więcej... |

![]() KAISAI EUROPE |
![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |