gorące tematy

tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas    logo igloo     

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Ciepła woda na działce. Sprawdź proste rozwiązanie.

artykuł promocyjny


Latem podczas ciepłych i słonecznych dni dobrym sposobem na oderwanie się od miejskiego zgiełku jest spędzanie czasu na działce. Obecnie domki  i altanki na działkach nie są jedynie miejscem do przechowywania narzędzi ogrodniczych, ale bardziej strefą przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.
Dla wielu osób problemem związanym z funkcjonowaniem w domkach i altankach działkowych jest uzyskanie w nich ciepłej wody. Tymczasem istnieje nieskomplikowany i sprawdzony sposób, pozwalający cieszyć się nią bez żadnych ograniczeń. Jak w takim razie to zrobić?Dlaczego ciepła woda na działce wydaje się czymś nieosiągalnym?


Popularność ogródków działkowych w ostatnim czasie wyraźnie wzrosła. Zainteresowanie nimi wykazują osoby z każdej grupy wiekowej, co sprawia, że coraz częściej w tego typu miejscach zauważamy nowoczesne rozwiązania i technologie. Chcemy również, aby w domkach letniskowych i altankach był dostęp do ciepłej wody. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwe do zrealizowania choćby ze względu na to, że ogródki działkowe często nie są przystosowane do instalacji sieci ciepłowniczych. Istnieje jednak sposób na ciepłą wodę bez skomplikowanego rozbudowywania instalacji grzewczej. Są to elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody.

 Czym są elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody i w jaki sposób działają?

W zależności od planowanego sposobu użytkowania nasz wybór koncentruje się na elektrycznych podgrzewaczach przepływowych oraz ogrzewaczach pojemnościowych.
Elektryczne podgrzewacze przepływowe to niewielkie urządzenia, które możemy umieścić nawet na bardzo małej przestrzeni. Pozwalają na skuteczne i szybkie ogrzanie wody, a ich podłączenie wymaga jedynie instalacji elektrycznej i przyłącza wody. Są one proekologiczne i energooszczędne, ponieważ włączają się tylko podczas użytkowania.
Ogrzewacze pojemnościowe działają jak mały bojler, ogrzewając wodę za pomocą wbudowanej grzałki. Dzięki różnym pojemnościom sprawdzą się zarówno w miejscach o niskim, ale częstym poborze wody (5-litrowe), jak i w kuchni czy umywalce w łazience lub toalecie oraz w lokalach użytkowych (10-litrowe).Czym się kierować podczas wyboru podgrzewacza lub ogrzewacza wody?


Podgrzewacze przepływowe i ogrzewacze pojemnościowe mają odmienny sposób działania. W tych pierwszych grzałki załączają się jedynie wtedy, gdy przez urządzenie przepływa woda, która podgrzewana jest na bieżąco. W tych drugich zimna woda gromadzona jest w zbiorniku i podgrzewana w sposób ciągły, a temperatura utrzymywana jest zgodnie z ustawieniami termostatu.
W domkach i altankach działkowych, gdzie  pobór wody jest rzadszy, bardziej energooszczędną opcją jest podgrzewacz przepływowy. Warto również zwrócić uwagę na niektóre ich modele, np. EPS2 marki Kospel, który wyposażony jest w baterię z wylewką lub EPS2.P, który posiada zarówno baterię, jak i słuchawkę prysznicową.

podgrzewacz przepływowy Kospel EPS2

fot.: podgrzewacz przepływowy Kospel EPS2


Decydując się na ogrzewacz pojemnościowy, warto zwrócić uwagę na model POC inox marki Kospel, posiadający zbiornik ze stali nierdzewnej odporny na korozję. Mamy do wyboru dwie opcje pojemności: 5 oraz 10 litrów. Grzałka o mocy 2kW zapewnia krótki czas podgrzania wody w zbiorniku, a użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 23 do 70°C. W przypadku ogrzewacza o pojemności 5 litrów czas podgrzania wody o 30°C wynosi jedynie 5,5 minuty, zaś w zbiorniku o pojemności 10 litrów czas ten wynosi 11 minut.

ogrzewacz pojemnościowy Kospel POC

fot.: ogrzewacz pojemnościowy Kospel POCDlaczego warto wybrać elektryczne podgrzewacze i ogrzewacze wody?


Ciepłą wodą w domkach i altankach działkowych może obecnie dysponować każdy. Urządzenia oferowane przez markę Kospel mogą być w prosty sposób podłączone do instalacji jednofazowej (poza modelami podgrzewaczy PPE3 i PPH3, które korzystają z instalacji trójfazowej). To, na który z nich się zdecydujemy zależy od przeznaczenia i preferencji użytkowników. Mają one jednak jedną główną cechę wspólną – są komfortowym i wygodnym rozwiązaniem, czyli źródłem ciepłej wody.

 

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL Sp. z o.o.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła to dwa typy zasobników, które stanowią... ¬ więcej...

 
Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej AQUAvie można wykorzystać jako samodzielny elektryczny... ¬ więcej...

 
Zaawansowany dogrzewacz wody c.o. Bosman LED i PC

Zaawansowany dogrzewacz wody c.o. Bosman LED i PC

Firma ELTERM przedstawia zaawansowany dogrzewacz wody do centralnego używania - Bosman... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook