Wienkra


Nowe jednostki kanałowe wysokiego sprężu FDU Mitsubishi Heavy Industries

artykuł promocyjny


Potrzeby rynku w zakresie jednostek kanałowych wysokiej wydajności chłodniczej i grzewczej sprawiło, że japoński producent Mitsubishi Heaby Industries zdecydował się rozszerzyć swoją serię klimatyzatorów kanałowych wysokiego sprężu FDU-VH o nowy model. Jego wydajność chłodnicza wynosi 27.0 kW. Wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Nowe jednostki kanałowe wysokiego sprężu

Jednostki wewnętrzne przeznaczone do domów, mieszkań, sklepów, hoteli czy biur posiadają wiele przydatnych funkcji - czujnik ruchu, który wykrywa, że w pokoju jest ktoś obecny i dostosowuje temperaturę do aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłód. Inna funkcja, High Power, umożliwia ciągłą pracę klimatyzatora przez 15 min, co pozwala na szybkie osiągnięcie ustawionej temperatury. Dzięki programowalnym przyciskom użytkownika, tygodniowemu programatorowi i trybowi cichej pracy, można zaprogramować cykle, w których urządzenie będzie pracować przy zminimalizowanej głośności, co poprawi komfort użytkownika.

 

Co więcej, urządzenie a sposób automatyczny kontroluje ciśnienie statyczne (E.S.P.) z poziomu sterownika przewodowego, dzięki czemu spręż można automatycznie albo ręcznie ustawiać (zakres ciśnienia statycznego od 10 do 200 Pa). Jednostka wewnętrzna pilnuje prędkości wentylatora w taki sposób, by nominalna wartość przepływu powietrza (dla Hi-Me-Lo) została utrzymana, przy uwzględnieniu strat ciśnienia w instalacji kanałowej.

System przepływu powietrza

Użytkownicy dodatkowo mogą zdecydować się na jeden z trzech oferowanych sterowników bezprzewodowych. Wśród nich jest model ,,hotelowy", który ma ekran dotykowy LCD i polskie menu, co czyni go bardziej przyjaznym i intuicyjnym - model RC-EX3A. Oraz wygodny w użytkowaniu sterownik bezprzewodowy.

 

Równocześnie o nowy model FDC280VSA-W, współpracujący z klimatyzatorami kanałowymi FDU280VH, rozszerzono serię jednostek zewnętrznych Micro Inverter. Zwiększono efektywność klimatyzatorów, co jest zasługą zastosowania silnika wentylatora DC i wysokowydajnego wymiennika ciepła. Z tymi urządzeniami można tworzyć rurociągi o długości dochodzącej do 60 metrów, z największą w całej branży wysokością pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną (do 50 m). Te parametry, a także wstępne napełnienie czynnikiem chłodniczym (30 m ) daje większą swobodę projektowania instalacji.

 

Zakres temperatur pracy

 

Projektanci klimatyzatorów Mitsubishi Heavy Industries zastosowali wiele zaawansowanych technologii, co dało efekt w postaci szerokiego zakresu temperatury pracy urządzeń (w trybie chłodzenia od -15°C do +50°C, w trybie ogrzewania od -20°C do +20°C).

Zakres temperatur pracy

Agregaty omawianej serii są w stanie obsłużyć również Multi System i system dedykowany do instalacji klimatyzacyjnych dla pomieszczeń o dużej powierzchni i pomieszczeń w nietypowych kształtach jak np. L (System V Multi). Jednostki mogą też działać z modułem AHU-KIT-SP, który współpracuje z centralami wentylacyjnymi.

 

Z klimatyzatorem kanałowym wysokiego sprężu można stworzyć System Niezależnej Dystrybucji Powietrza, czyli systemu klimatyzacji podzielonej na strefy ze zmiennym przepływem powietrza.

Zasada działania systemu dystrybucji powietrza

fot.: System Niezależnej Dystrybucji Powietrza - zbudowany z jednego klimatyzatora kanałowego (Split lub VRF) i dystrybutora powietrza z pełną automatyką. Może być idealnym rozwiązaniem w budynkach typu biurowiec, czy apartamentowiec, gdzie pozwala na efektywne klimatyzowanie strefy od 2 do 8 pomieszczeń, z niezależnym ustawieniem temperatury w tych pomieszczeniach.

 

Klimatyzatory z serii FDU-VH, agregaty Micro Inverter oraz System Niezależnej Dystrybucji Powietrza można nabyć w ośmiu magazynach firmy Elektronika S.A. - autoryzowanego przedstawiciela i importera Mitsubishi Heavy Industries.

Kontakt w sprawie produktów:

Elektronika S.A.
tel. 586 633 300
www: www.elektronika-sa.com.pl/
www.mhi.info.pl
www.hkk.info.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

Sterownik iJW to nowe rozwiązanie Carel dla chłodnictwa. To inteligentne narzędzie... ¬ więcej...

 
Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Łącząc w sobie dążenie do dostarczenia wydajnych i energooszczędnych urządzeń... ¬ więcej...

 
LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

Polska oferta klimatyzatorów pokojowych ARTCOOL marki LG została poszerzona... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet