Jak dobrze oświetlić wnętrze?

aktualizacja: 10-06-2022, 08:42 – artykuł promocyjny


Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane wnętrza, w których przebywamy, będą nam przyjazne, a my będziemy się w nich dobrze czuli i realizowali. Planując remont lub budowę, warto dobrze przemyśleć układ funkcjonalny danego pomieszczenia i zawczasu zaplanować instalację elektryczną pod konkretne typy opraw oświetleniowych. Ułatwi nam to późniejsze rozprowadzenie punktów świetlnych po całym domu.


Wybierając oprawy oświetleniowe do konkretnego pomieszczenia, trzeba wiedzieć, w jaki sposób będą one emitowały światło. Czy będzie to światło kierunkowe, czy rozproszone, punktowe czy ogólne?


W każdym wnętrzu do jego prawidłowego oświetlenia będą nam potrzebne różne typy opraw. Poniżej o kilku najnowszych projektach brytyjskiego producenta Astro Lighting.

Oprawa ścienna Hashira w salonie

Niesamowicie ciekawą kolekcją jest rodzina opraw Mashiko. Ciekawą, ponieważ jest to kolekcja bardzo szeroka. W jej skład wchodzą kinkiety listwowe o długości od 36 do nawet 90 cm oraz plafony okrągłe i kwadratowe. Mashiko to ponadczasowa elegancja i funkcjonalność. Możecie Państwo wybierać spośród opraw z wymiennymi lub zintegrowanymi źródłami światła. Oprawy mają klasę szczelności IP 44 oraz współczynnik CRI 80, dzięki temu idealnie nadają się do łazienki i mogą być stosowane w 2-giej strefie mokrej tego pomieszczenia. Kolekcja ta może się również pochwalić szeroką gamą wykończeń, od matowego złota, przez nikiel, chrom i brąz.

Kolekcja Mashiko

W najnowszej kolekcji Astro znalazły się również niezwykłe oprawy sufitowe. Taiko, bo o nich mowa, w całości wykonane są z metalu i utrzymane są w minimalistycznej formie. Świetnie sprawdzą się zarówno w holu, jak i w salonie czy aneksie kuchennym, a ich ascetyczna, graficzna forma będzie idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza. Taiko dostępne są w dwóch wersjach wykończeniowych matowej czerni i strukturalnej bieli oraz w dwóch rozmiarach o średnicy 30 i 40 cm.

Oprawy sufitowe z metaluOprawy z metalu Taiko

Równie interesująco prezentuje się kolekcja opraw Hashira. Ta inspirowana architekturą bryły rodzina opraw wykonana jest z metalu, a jej kształt wpisany jest w dwunastokątną podstawę. W skład kolekcji wchodzą oprawy sufitowe typu downlight, zwisy sufitowe z regulowaną wysokością zwisu oraz kinkiety. Ponieważ w tych oprawach źródła światła są wymienne, można swobodnie dobierać zarówno temperaturę barwową, jak i ilość emitowanych z oprawy lumenów. Oprawy dostępne są w wykończeniu matowego złota, niklu oraz czerni. Można je integrować z systemami typu Smart Home.

Oprawy sufitowe w matowym złocie Hashira

Niezwykle i intrygująco prezentują się oprawy o wdzięcznym imieniu Edward. Edward to kinkiety pojedyncze i podwójne oraz oprawy biurkowe. Tradycyjny wygląd tego kinkietu przyprawiony jest nutką nowoczesności. Podstawa tej oprawy oświetleniowej to odlew w kolorze matowej czerni z matowo-złotymi detalami. Metalowe abażury w złotym wykończeniu elegancko dopełniają całości. Ciekawą propozycją jaką w przypadku tej serii opraw udostępnia producent, jest możliwość dobrania kloszy w kilku wykończeniach metalu lub tkaniny.

Czarne podwójne kinkiety EdwardKinkiety i oprawy biurkowe Edward

Astro to producent oświetlenia o ugruntowanej pozycji na rynku, kładący szczególną uwagę na jakość projektowanych przez siebie opraw. Specjalizuje się w oświetleniu łazienkowym o podwyższonych klasach szczelności, ale w swojej ofercie posiada również oprawy oświetleniowe do innych wnętrz oraz zewnętrzne.


Jeśli szukasz dobrej jakościowo, funkcjonalnej i świetnie zaprojektowanej oprawy warto odwiedzić stronę producenta.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane... ¬ więcej...

 
Jak dobrze oświetlić garderobę?

Jak dobrze oświetlić garderobę?

Garderoba, stanowiąca osobne pomieszczenie lub tylko wydzieloną część pokoju,... ¬ więcej...

 
Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet