gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   

polecamy

Więcej niż sprzedaż - działania edukacyjne FIBARO i Nice

aktualizacja: 24-06-2022, 09:10 – artykuł promocyjny


Ostatnie lata pokazują, że systemy automatyki budynkowej stają się coraz bardziej popularne zarówno dla instalatorów, elektrotechników i innych specjalistów z branży, jak i uczniów szkół zawodowych, techników i studentów kierunków technicznych. Młodzież widzi w tej dziedzinie szansę na pracę przyszłościowym, dobrym zawodzie. Systemy inteligentnego domu interesują ich również w aspekcie ekologii (oszczędzania energii i zarządzania nią w zrównoważony sposób). Jest to także odpowiedź na aktualne trendy.


FIBARO marka będąca częścią firmy Nice – globalnego lidera sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, skutecznie dzieli się wiedzą, podejmując liczne działania edukacyjne i umożliwiając młodzieży rozwój w tym kierunku.

Działania edukacyjne FIBARO i Nice

W ciągu kilku ostatnich miesięcy eksperci-praktycy przeprowadzali szkolenia w kilku szkołach średnich, w klasach technicznych. Dzięki tego typu spotkaniom uczestnicy dowiadywali się, czym jest Smart Home, w jaki sposób ułatwia życie mieszkańców domu i jak pomaga zabezpieczyć nieruchomość. Pozwala to dostrzec również komercyjne możliwości, jakie daje ta dziedzina wchodzącym na rynek pracy młodym ludziom” – mówi Adam Krużyński – Prezes Zarządu FIBAR Group i Dyrektor Zarządzający Nice Polska. Dla Nice i FIBARO, możliwość pokazania naszych produktów, a szczególnie promowanie rozwiązań z zakresu Smart Home wśród młodych ludzi, dopiero wchodzących w dorosłe życie, jest bardzo ważna. W ten sposób możemy zademonstrować nowoczesne rozwiązania, które być może będą mieli okazję wykorzystać w dorosłym życiu. Dla tych młodych ludzi jest to z kolei świetna okazja, aby zdobyć nową, praktyczną i przydatną wiedzę – kontynuuje Krużyński.


Automatyka budynkowa to temat, który rozwija wyobraźnię, uczy przestrzennego myślenia, kształtuje poszukiwanie logicznych odpowiedzi i podejmowanie decyzji. Jest to też nauka transdyscyplinarna, która zawiera w sobie wiedzę z wielu dziedzin – między innymi informatyki, mechatroniki, elektrotechniki i automatyki. To jednak nie tylko nauki ścisłe. Uczniowie uczą się komunikacji z klientem, odczytywania zmieniających się potrzeb użytkowników i dostosowywania do nich usług. Umiejętności miękkie, choć równie ważne, często są pomijane w tradycyjnym szkolnictwie technicznym. Studenci uczelni wyższych również w montażu inteligentnego domu widzą zawód przyszłości.

Automatyka budynkowa, która rozwija wyobraźnię

FIBARO rozpoczęło właśnie współpracę z Politechniką Poznańską. Tam, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, z inicjatywy studentów powstają stanowiska dydaktyczne obejmujące produkty FIBARO, dzięki którym studenci mogą poznać bliżej sposób ich funkcjonowania oraz w praktyce ćwiczyć podłączanie wybranych elementów do wspólnego układu. W maju przeprowadzimy również certyfikowane szkolenia dla studentów, w tym uczestników koła naukowego, które pozwolą zrobić im pierwszy krok w kierunku pracy
w branży smart home
– mówi Wojciech Jankowski, dyrektor marketingu FIBARO.


Usługi inteligentnego domu stały się też przedmiotem rozważań studentów studiów podyplomowych z zakresu projektowania usług SWPS w Poznaniu. Praca dyplomowa zespołu obejmuje projekt sklepu internetowego, który pozwoli na zakup usług smart home bez wychodzenia z domu z pełną obsługą posprzedażową.

Inteligentny dom

FIBARO planuje kontynuować działania edukacyjne w drugiej połowie roku.


Również Nice Polska rozpoczęła pracę nad własnym projektem edukacyjnym. Pierwszym działaniem było przekazanie do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu siłownika do bramy przesuwnej. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z zasadami działania oraz konfiguracji napędów.

Projekt edukacyjny - inteligentny domZajęcia praktyczne - inteligentny dom

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu otrzymali napęd jako pomoc dydaktyczną na zajęcia praktyczne – mówi Dyrektor CKZiU Marcin Szymczak. Jest nam niezmiernie miło, że nasza placówka może współpracować z firmą Nice Polska, która jest jego producentem oraz liderem rynkowym w segmencie automatyki dla domu i przemysłu.  Uczniowie mogą poznawać w praktyce zasady funkcjonowania, montażu i konfiguracji napędu w wersji podstawowej oraz zaawansowanej do bram przesuwnych, a także nauczyć się konserwacji oraz doboru urządzeń do wymagań klienta.


Nice Polska zaprasza do kontaktu inne placówki edukacyjne w Polsce, które zainteresowane są podjęcie podobnej współpracy.


Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

FIBARO / Fibar Group S.A
tel.
www: www.fibaro.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Panele fotowoltaiczne biją rekordy popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie... ¬ więcej...

 
Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

EKIPA FIBARO to program, który już drugi rok z rzędu cieszy się sporym powodzeniem.... ¬ więcej...

 
Więcej niż sprzedaż - działania edukacyjne FIBARO i Nice

Więcej niż sprzedaż - działania edukacyjne FIBARO i Nice

Ostatnie lata pokazują, że systemy automatyki budynkowej stają się coraz bardziej... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet