Thermoval - klimatyzacja w Twoim domu

aktualizacja: 13-06-2022, 12:17 – artykuł promocyjny


Do niedawna marka Thermoval skupiała się przede wszystkim na produkcji i sprzedaży techniki grzewczej. Polski producent ogrzewania podłogowego, grzejników elektrycznych i systemów ochrony przeciwoblodzeniowej wzbogacił jednak swoją ofertę https://thermoval.pl/oferta/ o dwie linie klimatyzatorów. Od teraz klienci będą mogli w pełni wyposażyć swoje domy i firmy w urządzenia, które grzeją zimą i chłodzą latem. Wszystkie doskonale współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi.

Klimatyzacja Mishima para

 

SAKAI i MISHIMA — klimatyzatory monosplit Thermoval

 

Klimatyzatory marki Thermoval mają różne parametry techniczne, ale tak samo jak urządzenia podgrzewające wodę i ogrzewające wnętrza, charakteryzują się wysoką wydajnością, są energooszczędne i nowoczesne technologicznie. Sprawdzą się w domach, mieszkaniach, w pomieszczeniach biurowych lub sklepowych.

 

 

Odnawialne źródła energii a klimatyzatory

 

Najpopularniejszą odmianą systemów, które produkują energię ze źródeł odnawialnych, są układy fotowoltaiczne. Produkty marki Thermoval, w tym klimatyzatory, przystosowane są do współpracy z tymi systemami. Połączenie elektrowni fotowoltaicznej z elektrycznymi grzejnikami, podgrzewaczami wody i klimatyzatorami stanowi doskonałe rozwiązanie, a inwestycja w OZE i nowoczesne urządzenia gwarantuje szybki zwrot.

 

Komfortowe temperatury w domu i biurze

 

Dbanie o optymalną temperaturę w domach i biurach to konieczność ze względów zdrowotnych. Nawet niewielkie wahania temperatury mogą zmienić nastrój domowników i pracowników, wpłynąć na ich kreatywność, na samopoczucie fizyczne i psychiczne, na fazy snu, co z kolei przekłada się na mniej lub bardziej wydajną regenerację ciała i umysłu.

Klimatyzacja Mishima w aranżacji jasnej

Klimatyzatory ścienne Thermoval nie tylko schładzają pomieszczenia, ale także mogą w nim podnieść temperaturę jesienią, zimą, w chłodny wiosenny lub letni wieczór do +8 stopni Celsjusza. Działają one w takim przypadku podobnie jak pompy ciepła i mogą wspomagać inne urządzenia grzejne albo zastąpić je, jeśli jeszcze nie zostały uruchomione na sezon.

 

Klimatyzator ścienny Thermoval jest praktycznie niesłyszalny, ponieważ głośność pracy została obniżona do 21 dB(A). To szczególnie ważne dla osób, które pracują i śpią w pobliżu działającego urządzenia.

 

Główne parametry klimatyzatorów Thermoval

 

  • Marka Thermoval oferuje klimatyzatory przystosowane do chłodzenia  i ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i biurowych nawet do 70 m².
  • Klimatyzatory wykorzystują najnowocześniejszy czynnik chłodniczy R32.
  • Klient może dobrać moc urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb.
  • Klimatyzatory wyposażone są w piloty i moduł WiFi. Można sterować nimi bezprzewodowo za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie.

Klimatyzacja Mishima

Klimatyzacja z serii SAKAI:

  • Urządzenia posiadają wydajności chłodnicze [W] 2.6,  3.6,  5.3,  7.0.
  • Mogą ogrzewać pomieszczenia do zewnętrznej temperatury  -15°C.
  • Ich klasę energetyczną określono na A++.

Klimatyzacja z serii MISHIMA:

  • Urządzenia posiadają wydajności chłodnicze [W] 2.6,  3.6,  5.3,  7.0.
  • Wyposażone są w zestaw grzałek ARCTIC KIT i wydajnie pracują nawet podczas mroźnych zim, przy temperaturach zewnętrznych sięgających -25°C.
  • Posiadają klasę energetyczną A+++ / A++.

 

Aby klimatyzatory działały prawidłowo, muszą być zainstalowane zgodnie z procedurami oraz obowiązującym prawem.

 

Ze względu na wysoką klasę energetyczną, warto korzystać z nich także do ogrzewania domu. Ogrzewanie takie może być tańsze, niż przy wykorzystaniu grzejników elektrycznych.

 

Regulacja temperatury dzięki modułowi WiFi

 

Coraz więcej domowych urządzeń posiada moduł WiFi. Po połączeniu z domową siecią internetową i instalacji odpowiedniego programu w telefonie komórkowym z Androidem lub iOS możliwe jest regulowanie ustawień klimatyzatora Thermoval nawet spoza domu. Można to zrobić z pracy, samochodu, podczas spaceru, można też sterować w ten sposób urządzeniem, leżąc w łóżku czy oglądając telewizję. O ile pilot do urządzenia może się gdzieś zapodziać, o tyle telefon komórkowy zwykle zawsze jest pod ręką.

 

Czyste powietrze w domu z klimatyzacją

 

Klimatyzatory ścienne Thermoval zostały wyposażone w filtry jonów srebra i katalityczny po to, by podczas schładzania albo ogrzewania w pomieszczeniu unosiło się powietrze wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów: wirusów, grzybów, zarodników pleśni i od przykrych zapachów. Jonizacja powietrza neutralizuje także kurz i pył, działając niczym oczyszczacz powietrza. Klimatyzatory Thermoval osiągają poziom filtracji PM 2.5.

Klimatyzacja Mishima w ciemnej aranżacji

 

Energooszczędność — podstawa ekologii

 

Inżynierowie Thermoval o potrzebie zmniejszenia zużycia energii pamiętają zawsze, dlatego projektując klimatyzatory, stworzyli urządzenia o klasie energetycznej A++ oraz A+++. To oznacza, że praca klimatyzatorów, nawet przez całą dobę, nie wiąże się ze znacznymi rachunkami za prąd. Cena klimatyzatora ściennego o najwyższej klasie jest wyższa w porównaniu z urządzeniami mniej wydajnymi, ale comiesięczne oszczędności szybko zrównoważą ten wydatek.

 

Firma Thermoval przoduje w promocji rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska naturalnego i stara się przewidzieć przyszłość. Już dzisiaj wiadomo, że przyjdzie nam zrezygnować z paliw kopalnych, czyli węgla albo gazu. Ich używanie jest regulowane i ograniczane w ramach Unii Europejskiej. Unijne plany dążą do zmniejszenia emisji o co najmniej 55% do 2030 roku, by w 2050 uzyskać całkowitą neutralność klimatyczną.

 

Cele te nie mogą jednak spocząć wyłączni na barkach inwestorów, dlatego mogą oni liczyć na wsparcie w postaci programów europejskich oraz rządowych. W ich ramach można otrzymać dodatkowe środki, np. do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Warto zapoznać się z założeniami programu Mój Prąd 4.0 (https://mojprad.gov.pl/) i zdecydować się na wydajne rozwiązania do nowoczesnych budynków, które mają znaczące zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Kontakt w sprawie produktów:

THERMOVAL POLSKA S.A.
tel. +48 22 853 27 27
www: thermoval.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku

Łącząc w sobie dążenie do dostarczenia wydajnych i energooszczędnych urządzeń... ¬ więcej...

 
LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

LG ARTCOOL Beige - stylowy klimatyzator pokojowy w beżowym kolorze

Polska oferta klimatyzatorów pokojowych ARTCOOL marki LG została poszerzona... ¬ więcej...

 
Nowe jednostki kanałowe wysokiego sprężu FDU Mitsubishi Heavy Industries

Nowe jednostki kanałowe wysokiego sprężu FDU Mitsubishi Heavy Industries

Potrzeby rynku w zakresie jednostek kanałowych wysokiej wydajności chłodniczej i... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet