Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

aktualizacja: 07-06-2022, 12:47 – artykuł promocyjny


W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy Prodmax. AIR EXPERT 400V i 600V to centrale charakteryzujące się przede wszystkim obudową z EPP, pionowym układem króćców, małą wagą, sterownikiem AERO4, cichą pracą czy łatwym dostępem do filtrów. Nowe rekuperatory występują w trzech wersjach BASIC, CLASSIC i PREMIUM, które różnią się między sobą wyposażeniem.

Rekuperator Air Expert

Rekuperatory z serii AIR EXPERT są produkowane w polskiej firmie PRODMAX, która od ponad 28 lat jest liderem w produkcji systemów kominowych i wentylacyjnych. Przez ostatnie kilka lat firma rozwinęła swoje zaplecze produkcyjne o nowoczesne maszyny, sprzęt i specjalistów do produkcji wysokiej jakości systemu rekuperacji. Firmę na rynku wyróżnia kompleksowa produkcja i profesjonalna obsługa. W ofercie znajdują się wszystkie niezbędne elementy do instalacji systemu rekuperacji, od przewodów, skrzynek, rozdzielaczy po same rekuperatory. Oprócz elementów standardowych firma ma także możliwość wykonania elementów na specjalne zamówienie. Nad poprawnością wykonania i funkcjonalności produktów czuwa  kontrola jakości oraz niezależne jednostki badawcze, które sprawdzają prawidłowość działania i wydajność sprzętu rekuperacyjnego. W ostatnim czasie firma wypracowała takie standardy produkcyjne, które odpowiadają europejskim normom, co czyni produkty z serii AIR EXPERT coraz bardziej pożądane już nie tylko w kraju, ale coraz częściej także na zagranicznym rynku.

 

Więcej na temat rekuperacji i pełna oferta firmy

 

Do rodziny central rekuperacyjnych AIR EXPERT dołączyły nowe jednostki 400V i 600 V, które oprócz swoich podstawowych funkcji zapewniających filtracje i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń oraz usuwania zanieczyszczeń, charakteryzują się szeregiem wielu udogodnień dla użytkowników. To pierwszy taki model w obudowie z EPP z pionowym układem króćców. Obudowa z EPP czyli ze spienionego polipropylenu, jest użyta w wersji Basic i Classic. Dzięki takiemu rozwiązaniu w tych właśnie wersjach jest prosta wymiana filtrów, dzięki specjalnym łatwo otwieranym kieszeniom. W wersji Premium cała jednostka jest dodatkowo wykończona estetycznie obudową ze stali malowanej proszkowo. EPP charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, zapewnia doskonałą izolację akustyczną i termiczną.  Jeżeli chodzi o wygląd  centrali to, pomimo swoich gabarytów  (sz. x dł. x wys.: 60,2 x 77,0 x 107,5 cm) jest wyjątkowo lekki, waga centrali to tylko 32 kg. 

Przekrój rekuperatora

W nowym modelu użyte zostały dwa rodzaje wymiennika ciepła, w zależności od wersji: wymiennik entalpiczny albo najskuteczniejszy i niezawodny krzyżowo-przeciwprądowy polistyrenowy wymiennik o wysokiej efektywności wymiany ciepła (sprawność powyżej 85%) renomowanych firm takich jak RECUTECH lub CORE.

Rekuperacja Air MaxRekuperator budowa

Silniki wentylatorów to elektro komutatorowe prądu stałego (EC) renomowanych firmy ZIEHL-ABEGG, EBM, ROSENBERG, dające gwarancję niezawodności oraz energooszczędnej cichej pracy. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%). oraz energooszczędnej cichej pracy. Wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do przodu łopatki. Tego typu silniki są  na  dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Dodatkową korzyścią w tym modelu centrali jest umiejscowienie wentylatorów w takim miejscu, że ich praca jest jeszcze bardziej wytłumiona, a co za tym idzie praca całej centrali jest jeszcze mniej uciążliwa. Oferowane centrale wyposażone są także w 100% by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz w okresie letnim bez konieczności zastępowania wymiennika kasetami letnimi, co z perspektywy czasu i obsługi bywa dość uciążliwe w eksploatacji. W standardzie znajdują się 3 filtry pokryte nanocząstkami srebra - ta technologia pozwala na nawiewanie jeszcze czystszego i zdrowszego powietrza do pomieszczeń.

Czarny rekuperatorCzarny rekuperatorCzarny rekuperator

Biały rekuperatorBiały rekuperatorBiały rekuperator

Nagrzewnica wstępna użyta w centrali jest uruchamiana automatycznie, a jej rolą jest zapobieganie zamarzaniu wymiennika.  AIR EXPERT 400V i 600V wyposażone są w nowoczesny sterownik AERO4, czyli zaawansowaną automatykę, która pozwala precyzyjnie dostosować parametry centrali pod bieżącą instalację oraz panujące warunki pogodowe. Podstawowe funkcje automatyki centrali to sterowanie GWC, sterowanie nagrzewnicą wstępną/wtórną, sterowanie bypass, ustawienie harmonogramu tygodniowego i urlopowego, wskaźnik zabrudzenia filtra, sterowanie pracą instalacji grzewczej, sterowanie on-line, odczyt wszystkich temperatur. W zależności od wersji, centrala jest wyposażona w moduł internetowy, a co za tym idzie jest możliwość zdalnego sterowania centralą z dowolnego miejsca przez Internet, używając komputera lub urządzeń mobilnych. Wystarczy jeden moduł do wszystkich podłączonych urządzeń w sieci. Dzięki temu mamy możliwość sterowania np. pracą całej instalacji grzewczej.

Wyświetlacz rekuperatora Air Expert

- W naszej ofercie znajduje się także wyposażenie dodatkowe, które można dobrać do nowej centrali w każdym momencie jej użytkowania. Dostępne są takie moduły jak CSF - zapewniający stały i równy przepływ strumienia nawiewnego i wywiewnego powietrza co skutkuje najwyższą skutecznością odzysku ciepła, będącą główną jego funkcją, generującą oszczędność energii i wydłużającą żywotność wentylatorów. Moduły SHC i SHW – do pomiaru stężenia dwutlenku węgla, wilgotności i temperatury w pomieszczeniach oraz czujnik SHK - do pomiaru wilgotności i temperatury w kanale wentylacyjnym - informuje firma Prodmax.

 

Wszystkie wymienione wyżej elementy wpływają na długoletnią niezawodność sprzętu, co potwierdza udzielana przez producenta pisemna gwarancja nawet do 5 lat. Prodmax posiada także własny serwis, infolinię techniczną, sprawdzoną sieć dystrybutorów i instalatorów na terenie całego kraju. Bezdyskusyjnym elementem wpływającym na konkurencyjną produkcję urządzeń z serii AIR EXPERT jest także doświadczenie ludzi, którzy czuwają nad prawidłowością wykonania na każdym etapie produkcyjnym. Firma Prodmax oferuje także darmową wycenę oraz indywidualny projekt całej instalacji. Więcej na temat rekuperacji i pełna oferta firmy znajduje się na stronie rekuperacja.prodmax.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

Prodmax
tel. +48 22 723 01 62 ; 606 250 762
www: prodmax.pl
sklep.prodmax.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy katalog Komfovent do pobrania

Nowy katalog Komfovent do pobrania

Firma VENTIA, generalny dystrybutor rekuperatorów Komfovent w Polsce udostępniła... ¬ więcej...

 
Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy... ¬ więcej...

 
Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

W nowoczesnym energooszczędnym a przede wszystkim szczelnym domu dostarczenie odpowiedniej... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet