gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

NTS Energy


Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

artykuł promocyjny


Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność pieniędzy z naszego budżetu domowego. Zawdzięczamy to stosunkowo niskim kosztom eksploatacyjnym oraz zautomatyzowanemu dopasowaniu mocy grzewczej pompy ciepła do wymogów budynku. Ułatwieniem jest utrzymanie optymalnego poziomu temperatury w domu i ciepłej wody niezależnie od pory roku. W dzisiejszym artykule przybliżymy korzyści, przemawiające za inwestycją, jaką jest zakup pompy ciepła ze sprężarką inwerterową.

 

MOC gruntowej pompy ciepła ze sprężarką inwerterową

 

Technologia inwerterowa charakteryzuje się możliwością dostosowania mocy do potrzeb nieruchomości, co jest jej największą zaletą. Przy poborze 1 kW energii cieplnej możemy uzyskać aż 5 kW energii, dzięki temu znacząco minimalizujemy koszty eksploatacyjne ponoszone na ogrzewanie wody oraz budynków.
 

Jak przekłada się to w praktyce?
 

Otóż przyjmując, że nieruchomość jest średniej wielkości około 150 m2. Zakładając przy tym, że średnio do ogrzania 1 m2 pomieszczenia niezbędne jest 30 W mocy grzewczej, to do ogrzania budynku potrzebujemy 4,5 kW. Odliczając energię, którą spożytkujemy do ogrzania wody na osobę wynoszącą średnio 0,3 kW, otrzymamy całość o wartości 6 kW. Takim sposobem wybór odpowiedniej pompy ciepła jest łatwiejszy.
 

pompa ciepła solanka-woda

fot.: HPG-I 06 DS Premium - pompa ciepła solanka-woda

Gruntowa pompa inwerterowa można powiedzieć, że jest praktycznie samowystarczalna, gdyż potrzebną do pracy energię pobiera za darmo z ziemi na poziomie do 80%. Koszt, jaki ponosi użytkownik to zaledwie 20% całkowitego zużycia energii. Pamiętajmy jednak, aby zasięgnąć fachowej porady specjalisty, przed podjęciem decyzji o kupnie danej gruntowej pompy inwenterowej - żeby inwestycja była trafna, należy bowiem wykazać się znajomością dokładnych obliczeń. Pierwszym etapem przy zakupie powinna być nasza szczegółowa skrupulatność - to przyśpieszy zwrot inwestycji.

pompa ciepła solanka-wodapompa ciepła solanka-woda

fot.: HPG-I 06 DS Premium - pompa ciepła solanka-woda

 

WŁAŚCIWOŚCI gruntowej pompy ciepła ze sprężarką inwerterową

 

Na początku artykułu wspominaliśmy o automatycznym dopasowaniu mocy grzewczej sprężarki inwerterowej w gruntowej pompie ciepła do zapotrzebowania na ogrzanie nieruchomości, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Sprężarki typu ON/OFF działają ze stałą mocą i wyłączają się po osiągnięciu ustalonego parametru zasilania. Albowiem cykliczne wyłączanie i włączanie sprężarki nie generuje oszczędności oraz skraca żywotność urządzenia. Natomiast pompa inwerterowa jest gwarancją stabilności pracy, wysokiej wydajności i co najważniejsze - działania przez kilkadziesiąt lat.

Pozytywny wpływ na otoczenie oraz środowisko naturalne to niezadymianie powietrza. Nie potrzeba budować kominów oraz elimujemy składowanie opału. Gruntowa pompa ciepła nie wymaga naszej ingerencji podczas procesu pracy i jest bezpieczna. Doskonale sprawdza się w systemach instalacji SMART HOME, dzięki udogodnieniu, jakim jest możliwość sterowania za pomocą smartfona, oczywiście po uprzednim podłączeniu jej do sieci internetowej.
 

pompa ciepła solanka-woda

fot.: HPG-I 15 DS Premium - pompa ciepła solanka-woda

ZASTOSOWANIE gruntowej pompy ciepła ze sprężarką inwerterową

 

Gruntowa pompa inwerterowa sprawdza się w każdym rodzaju budownictwa, starszym, nowym i zmodernizowanym. Jeśli chcemy zwiększyć oszczędność - bezproblemowo podłączymy ją do wszystkich systemów grzewczych, jakie są dostępne na rynku. Kompatybilna także przy zastosowaniu instalacji służących do ogrzewania wody basenowej.
 

pompa ciepła solanka-woda

fot.: Pompa ciepła solanka-woda - STIEBEL ELTRON

Ogrzewanie wody i temperatury powietrza w budynkach to nie jedyne zalety gruntowych pomp inwerterowych. Podczas upalnych letnich dni zapewnia nam ona także przyjemy chłód. Dlatego niezależnie od pory roku, latem czy zimą - możemy czuć się komfortowo w naszych domach. Oferta marki STIEBEL ELTRON - to rozwiązania, które zapewnią nawet najbardziej wymagającym inwestorom oszczędność, poczucie bezpieczeństwa oraz wygodę na co dzień.

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Gruntowa pompa ciepła Ecodan Geodan od Mitsubishi Electric

Gruntowa pompa ciepła Ecodan Geodan od Mitsubishi Electric

W nadchodzących miesiącach zimowych pragniemy zapewnić sobie jak największy komfort,... ¬ więcej...

 
Przemysłowe, gruntowe pompy ciepła IGLU w ofercie Lindab

Przemysłowe, gruntowe pompy ciepła IGLU w ofercie Lindab

Lindab i litewska firma IGLU TECH nawiązują współpracę. Specjalizacją IGLU... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie klimatyzatorem - skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

Ogrzewanie klimatyzatorem - skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

Coraz wyższe średnie temperatury latem przełożyły się w ostatnich sezonach na... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet