gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

nVent - ogrzewanie elektryczne


Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

aktualizacja: 13-05-2022, 05:57 – artykuł promocyjny


Czy ekologia oraz klimat mają jakikolwiek wpływ na nasze codzienne decyzje? A może kierujemy się myślą o oszczędnościach i wygodzie? Kiedy wybieramy sposób ogrzewania, powinniśmy wziąć wszystkie te rzeczy pod uwagę, zwłaszcza że taki wybór ma niemałe znaczenie – od niego będzie zależeć, czy my oraz nasi bliscy będziemy oddychać świeżym, czystym powietrzem i czy będziemy dalej potrzebować kotłowni, w której zazwyczaj tracimy sporo czasu.


Obecnie stykamy się z jednej strony z polityką klimatyczną, zmierzającą ku odejściu od systemów grzewczych, które wpływają negatywnie na powietrze, a do tego przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Z drugiej strony czujemy skutki wyczerpujących się złóż węgla oraz będących na wykończeniu zasobów drewna i gazu. Ma to związek ze wzrostem ich cen, na które wpływa także sytuacja geopolityczna na świecie.


Jedyne źródło ogrzewania, które może całkowicie pochodzić z odnawialnych źródeł energii to ogrzewanie elektryczne. Elektrownie wciąż korzystają z paliw kopalnych – to się w najbliższym czasie raczej nie zmieni. Coraz popularniejszym źródłem energii elektrycznej są jednak ostatnio farmy fotowoltaiczne i wiatrowe.

Kocioł elektryczny jako źródło ciepła w domu

Jakie kryteria powinny być dla nas najważniejsze przy wyborze elektrycznego źródła ciepła? Co najważniejsze wpięcie takiego urządzenia do istniejącej instalacji elektrycznej nie powinno sprawiać trudności. Ważne, żeby w sprawny sposób przekształcało energię elektryczną na energię cieplną. W połączeniu z niskim kosztem inwestycyjnym stanie się urządzeniem, które zachwyci użytkowników i inwestorów.


Kocioł elektryczny to produkt, który spełnia wszystkie te wymogi. Da możliwość skutecznego ogrzania nie tylko domu, ale także wody użytkowej w wymienniku c.w.u.

 

Ogrzej dom w zgodzie z klimatem i dbałością o własne finanse – połącz kocioł elektryczny z instalacją PV

 

Wciąż zwiększające się ceny prądu to zjawisko, z którym ostatnio często się spotykamy. Jakie korzyści w takim wypadku może nam dać ogrzewanie elektryczne? Głównie takie, że mamy realny wpływ na koszty, jakie poniesiemy za ogrzewanie w ciągu roku.

Przy wzroście cen gazu, drewna czy węgla, nie mamy innego wyboru, jak tylko płacić więcej za ogrzewanie. Jeżeli chodzi jednak o ogrzewanie elektryczne, istnieją alternatywy, które zmniejszą nasze rachunki. Najskuteczniejszą jest połączenie instalacji fotowoltaicznej z kotłem elektrycznym.

 

Płać mniej za prąd – produkuj go sam

 

Panele fotowoltaiczne można zauważyć na coraz większej liczbie dachów gospodarstw domowych. To nie tylko metoda na zmniejszenie rachunków prądu, ale także argument, dzięki któremu elektryfikacja urządzeń domowych jest opłacalna.

Ogrzewanie elektryczne i fotowoltaika

 

Kocioł elektryczny Kospel  jako alternatywne źródło ciepła

 

Kocioł elektryczny Kospel świetnie sprawdzi się także jako drugie źródło ciepła przy kotle stałopalnym lub gazowym. Do wykorzystania go niepotrzebne są żadne dodatkowe pozwolenia czy przewód kominowy. Urządzenie może stanowić główne źródło ciepła, ale może także być zastępstwem, w trakcie produktywnej pracy instalacji PV. W zimie pozwoli na wykorzystanie nadwyżek energii pozyskanej w okresie letnim, a co za tym idzie, zmniejszy koszty za ogrzewanie. Trzeba jednak pamiętać, że od 1 kwietnia 2022 roku weszły w życie nowe zasady ustawy o OZE. Według nich dla użytkownika instalacji PV ważniejsze będzie obecne zużycie niż wykorzystanie zmagazynowanej energii w późniejszym czasie. Jednak instalacje założone do 31 marca 2022 roku będą rozliczane na starych zasadach jeszcze przez 15 lat.

 

Jakie jeszcze zalety posiadają kotły elektryczne?

 

Kotły elektryczne Kospel to przede wszystkim wygoda użytkowania. Obsługiwanie ich ogranicza się do ustawiania parametrów przy użyciu sterownika z wyświetlaczem LCD.


Oferta Kospel zawiera zarówno kotły elektryczne ze sterowaniem pokojowym, jak i pogodowym. Sterowanie pogodowe da możliwość dopasowania pracy kotła do temperatury, jaka panuje na zewnątrz. Jeśli w instalacji nie mamy wymiennika c.w.u., Kospel oferuje także kocioł elektryczny z wbudowanym wymiennikiem o pojemności 130 litrów.


Kotły elektryczne charakteryzuje całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Nie dochodzi w nich do procesu spalania i  nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji w czasie pracy. Wygodę gwarantuje sposób ustawienia parametrów oraz brak potrzeby magazynowania i uzupełniania grzewczego paliwa. Kotły elektryczne wyróżnia dodatkowo łatwość instalacji i niska cena inwestycyjna. Rozwiązanie to jest dla nas wyjątkowo korzystne, gdyż ma dobroczynny wpływ na środowisko oraz zdrowie domowników.

 

Kocioł elektryczny KospelKospel - ogrzewanie elektryczne

Poznaj pozostałe metody pozwalające na oszczędne ogrzewanie domu kotłem elektrycznym

 

Założenie fotowoltaiki to nie jedyny sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania kotłem elektrycznym. Innym jest wybór właściwej taryfy energetycznej i wykorzystanie zbiornika buforowego.


Przy wyborze taryfy G12 – dzienna i nocna – bufor ciepła składuje wodę ogrzaną w tańszej taryfie. Ciepło, które przechowuje bufor, zostanie dostarczone do instalacji dokładnie w czasie, kiedy będzie potrzebne. W efekcie takie urządzenie będzie miało wpływ na niższe rachunki za energię w domu.


Bez względu na wybrane źródło ciepła, o wydatkach na ogrzewanie decyduje w ogromnej mierze także stopień ocieplenia budynku. W przypadku nieocieplonego domu o sporym zapotrzebowaniu na energię cieplną warto przemyśleć wykonanie jego termomodernizacji. Działanie termomodernizacyjne tj. wymiana okien, drzwi czy ocieplenie zewnętrzne domu poskutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, a co za tym idzie mniejszymi rachunkami za ogrzewanie elektryczne.

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL Sp. z o.o.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Czy ekologia oraz klimat mają jakikolwiek wpływ na nasze codzienne decyzje? A może... ¬ więcej...

 
Elterm - 30 lat w branży instalacyjnej

Elterm - 30 lat w branży instalacyjnej

Firma Elterm to polski producent, który właśnie świętuje swoje 30-lecie... ¬ więcej...

 
Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Marka Bosch wprowadza nową rodzinę kotłów elektrycznych pod nazwą Tronic... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet