gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

artykuł promocyjny


Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych inwestorów. Spowodowane jest to większą dostępnością i rosnącym zaufaniem do nowej technologii oraz jej  użyteczności dla użytkowników, a także montujących pompy ciepła. Plusem jest także fakt, że istnieje możliwość dostania dofinansowania na montaż pomp ciepła od programu CZYSTE POWIETRZE oraz skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, które się wzajemnie uzupełniają.

 

HYDRO UNIT M

Pompa ciepła HYDRO UNIT M typu monoblok to nowość w ofercie marki Beretta. Przeznaczono ją do montażu w domach jednorodzinnych. Służy do zaspokajania potrzeb związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, chłodzeniem, a także produkcją ciepłej wody użytkowej.


Jedną z najwydajniejszych monoblokowych pomp ciepła obecnych na rynku, łączącą w sobie takie zalety jak: cicha praca, wysoka efektywność (ma klasę A+++ przy 35 st. C oraz A++ przy 55 st. C) oraz łatwy dostęp do komponentów urządzenia, jest nowa pompa ciepła HYDRO UNIT M. Wykorzystanie energii, która pochodzi ze źródeł odnawialnych, pozwala marce Beretta troszczyć się o środowisko naturalne.


Jednostka obejmuje sprężarkę rotacyjną (Twin Rotary) z technologią DC-Inverter, elektroniczny zawór rozprężny, wentylatory z bezszczotkowym silnikiem EC i żebrowaną wężownicę z powłoką hydrofilową, która ułatwia odprowadzanie wody w czasie cyklu odszraniania i minimalizuje możliwość zamarzania wężownicy parownika, oraz powłoką antykorozyjną Blue Fin. Pompę ciepła przygotowano do pracy przy temperaturach zewnętrznych, które sięgają nawet -25°C.

 

ELEMENTY FUNKCYJNE POMPY CIEPŁA HYDRO UNIT M:

 

 • PŁYTA STERUJĄCA INWERTERA maksymalizuje moc w warunkach obciążenia krytycznego, a także zapewnia stabilność i wydajność przy częściowych obciążeniach.
   
 • PŁYTOWY WYMIENNIK CIEPŁA ZE STALI NIERDZEWNEJ AISI 316L: zabezpieczony zamkniętokomórkową izolacją antykondensacyjną, gwarantuje wysoką sprawność wymiany ciepła.
   
 • PŁYTA STERUJĄCA PARAMETRAMI PRACY non stop analizuje temperaturę otoczenia i temperaturę wody, aby aktywować poszczególne komponenty i zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło/chłód.
   
 • MODUŁ HYDRAULICZNY, który składa się z energooszczędnej pompy obiegowej, naczynia wzbiorczego, automatycznego zaworu nadmiarowego i zaworu bezpieczeństwa.
   
 • ELEKTRONICZNY ZAWÓR ROZPRĘŻNY optymalizuje w sposób ciągły przepływ czynnika chłodniczego.
   
 • PODWÓJNA SPRĘŻARKA ROTACYJNA Konstrukcja systemu inwerterowego, obejmująca podwójną sprężarkę rotacyjną DC, silnik wentylatora i pompę, zagwarantowuje precyzyjne sterowanie prędkością obrotową silnika w celu uzyskania odpowiedniej mocy wymaganej do idealnego dostosowania do aktualnego obciążenia, a w rezultacie oszczędności energii.
   
 • WENTYLATOR o specjalnej konstrukcji łopatek daje możliwość optymalizacji powierzchni przepływu powietrza, poprawiając wydajność i redukując poziom głośności wentylatora.
   
 • WYMIENNIK CIEPŁA z dużą powierzchnią wymiany i aluminiowymi lamelami.

 

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R32

 

W pompach ciepła HYDRO UNIT M zastosowany został czynnik chłodniczy R32 o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niż klasyczne chłodnicze gazy. HYDRO UNIT M wyróżnia zastosowanie czynnika R32, zmniejszenie jego objętości, zwiększona energetyczna wydajność i niższa emisja CO2. Dzięki tym właśnie cechom oszczędza się energię i chroni naturalne środowisko.

 

DOSTĘPNE MODELE

 

Marka Beretta w swojej ofercie posiada dziesięć modeli  HYDRO UNIT M (siedem jednofazowych i trzy trójfazowe). Pompę ciepła da się zainstalować jako źródło ciepła samodzielne lub może ona stanowić część systemu. Bogate wyposażenie oraz dostęp do dodatkowych akcesoriów sprawiają, że montaż urządzenia jest łatwy, pompa działa ciszej, a cały system jest efektywniejszy.

 

STEROWNIK NA WYPOSAŻENIU

 

Wszystkie instalacje, gdzie pompa ciepła nie jest zintegrowana z kompleksowymi systemami, dostają możliwość sterowania za pomocą sterownika, który jest na wyposażeniu pompy. Regulator ten zapewnia całkowitą kontrolę jednostki w sposób intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Do tego w razie potrzeby, w przypadku gdy temperatura spadnie poniżej zadanej, uruchomi dodatkowe źródło ciepła, np. kocioł kondensacyjny.   
Wyświetlacz sterownika zaprogramowany jest w wielu językach (także w polskim), a sam sterownik oferuje m.in. takie funkcje jak programowanie tygodniowe, tryb wakacje i antyzamarzaniowy oraz zarządzanie c.w.u. Można też zarządzać jednostkami połączonymi w system kaskadowy.

 

MOŻLIWOŚĆ PRACY W KASKADZIE

 

Pompy ciepła HYDRO UNIT M da się łączyć w kaskadę do sześciu jednostek, żeby spełnić wymagania, które dotyczą ogrzewania, chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej w blokach mieszkalnych i małych komercyjnych obiektach. Każda z jednostek na zapotrzebowanie pomieszczenia, w którym ją zainstalowano, reaguje indywidualnie.


Beretta oferuje 3-letnią gwarancję na urządzenie i aż 5 lat na sprężarkę, dzięki wysokiej jakości komponentów wykorzystanych do produkcji pompy.


Warunki gwarancji oraz więcej informacji o nowym urządzeniu można znaleźć na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
tel. +48 56 663 79 99
infolinia: + 48 801 044 804
www: www.beretta.pl mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Gruntowa pompa ciepła Ecodan Geodan od Mitsubishi Electric

Gruntowa pompa ciepła Ecodan Geodan od Mitsubishi Electric

W nadchodzących miesiącach zimowych pragniemy zapewnić sobie jak największy komfort,... ¬ więcej...

 
Przemysłowe, gruntowe pompy ciepła IGLU w ofercie Lindab

Przemysłowe, gruntowe pompy ciepła IGLU w ofercie Lindab

Lindab i litewska firma IGLU TECH nawiązują współpracę. Specjalizacją IGLU... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie klimatyzatorem - skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

Ogrzewanie klimatyzatorem - skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

Coraz wyższe średnie temperatury latem przełożyły się w ostatnich sezonach na... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet