gorące tematy


tagi


partnerzy w dziale

   Werit

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

artykuł promocyjny


Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by urządzić kuchnię z wykorzystaniem wygodnych, praktycznych, ale i ekologicznych rozwiązań, które przyniosą oszczędności w domowym budżecie. Dzięki systemowi filtrującemu Flow Comfort od Dafi zyskujemy szybki i nieograniczony dostęp do zdrowej i smacznej wody prosto z kranu.

System filtracji Flow Comfort do Dafi

 

Przy wykańczaniu czy remoncie domu ważna jest nie tylko kwestia estetyki, ale i stworzenie w swoich czterech kątach prawdziwej oazy spokoju, w której będzie można spokojnie odetchnąć. Na poziom komfortu wpływ mają nowoczesne rozwiązania, a jednym z nich jest właśnie system filtrujący wodę Flow Comfort od Dafi.

 

Poczuj ,,Flow"

 

Woda stanowi podstawę wszelkiego życia. Człowiek nie jest w stanie bez niej funkcjonować. Z tego powodu zadbanie o nieograniczony i szybki dostęp do przefiltrowanej wody to dobry pomysł. Flow Comfort w innowacyjny sposób poprawia jakość wody kranowej (przeznaczony jest do ujęć wodnych dopuszczonych do spożycia). Umożliwia eliminację zbędnych składników, które dostają się do wody w trakcie jej przepływu przez rury, a także poprawę smaku i zapachu wody (likwiduje posmak chloru). Filtrowaną wodę prosto z kranu można używać nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale też do przygotowania napojów czy potraw. Filtracja zapewnia ochronę kuchennych sprzętów, np. ekspresu do kawy, przed osadzaniem się kamienia skutkującym krótszą żywotnością urządzenia. Co ważne w systemie Flow Comfrot można regulować poziom redukcji twardości wody, dzięki czemu można go łatwiej dopasować do własnych potrzeb i stopnia twardości wody.

 

 

Jeden kran, wiele korzyści

 

Metod filtracji wody na rynku jest wiele. Dzbanki i butelki filtrujące zyskały już dosyć dużą popularność i spore grono użytkowników. Dzięki nim można delektować się oczyszczoną wodą na co dzień i jednocześnie ograniczać zużycie plastiku. Filtry podzlewowe - m.in. Flow Comfort - stanowią nowe proekologiczne rozwiązanie do domu. Dzięki nim codzienne życie będzie jeszcze bardziej wygodne i korzystne dla środowiska. Zapewnia smaczną wodę kranową, bez konieczności kupowania i przenoszenia zgrzewek plastikowych butelek wody.
Flow Comfort pomaga też w walce z twardą wodą. Jest łatwy w instalacji, montowany bezinwazyjną metodą. Można to prosto zrobić samemu. System posiada odpowiednie atesty, był badany przez różne laboratoria - zarówno firmowe, jak i niezależne - a do tego korzysta z nowoczesnych, opatentowanych przez Dafi* (lidera rynku produktów filtrujących wodę) rozwiązań konstrukcyjnych.

*Marka najczęściej wybierana w kategorii produktów filtrujących wodę, źródło: FORMASTER S.A. na podstawie badania przeprowadzonego przez Publicis Groupe, październik 2021.

Filtracja wody pod zlewem Flow Comfort

 

Wygoda w zasięgu ręki

 

System filtracji Flow Comfort działa w oparciu o kilka stopni filtracji - wszystko zamknięte w jednym w kładzie. Woda przepływa przez warstwy włókniny filtracyjnej, złoże żywicy jonowymiennej wysokiej jakości oraz blok węglowy. W ten sposób zostaje dobrze oczyszczona i poprawia się jej smak. By móc czerpać z korzyści systemu Flow Comfort, trzeba zainstalować specjalną baterię do wody filtrowanej. Osadza się ją w zlewie albo blacie kuchennym. Istnieje też tańsze rozwiązanie, czyli kranik (bateria jednodrożna) pozwalający uzyskać przefiltrowaną wodę. W tym wypadku trzeba zamontować i podłączyć do sieci wkład filtrujący D1. Można umieścić go pod zlewem kuchennym z typowego ujęcia zimnej wody (ZWU). Ostatnim krokiem jest wyregulowanie odpowiedniego poziomu filtracji. Przeprowadza się test twardości wody - służą do tego specjalne paski, dołączone do kupionego zestawu. W zależności od wyników, ustawiamy najlepszy poziom redukcji twardości na głowicy filtra D1, a także na niezależnym wskaźniku wymiany filtra. O potrzebie wymiany filtra wskaźnik powiadamia poprzez sygnał dźwiękowy i świetlny.

Podzlewowy system filtracji FLOW COMFORT

Dafi zapowiada pojawienie się na rynku kolejnego rozwiązania - Flow Comfort Premium. Będzie to trójdrożna bateria, która połączy funkcje tradycyjnej baterii zlewozmywakowej oraz kranika do podzlewowego filtra wody. Woda będzie wypływać z trzech torów - prócz wody użytkowej ciepłej i zimnej, będzie też trzeci tor - tor wody filtrowanej. Dzięki temu będzie można korzystać zarówno z wody wodociągowej, jak i tej oczyszczanej w filtrze, bez konieczności montowania dodatkowej baterii. O stanie filtra i konieczności jego wymiany poinformuje poprzez odpowiedni kolor inteligentny wskaźnik LED, umieszczony w baterii. Uaktywni się przy każdym napełnieniu wodą szklanki czy karafki.

Gotowe!
Teraz możesz cieszyć się smaczną, filtrowaną wodą prosto z kranu.

Flow Comfort w wersji z baterią jednodrożną dostępny jest w sklepie internetowym: dafi.pl, a także stacjonarnie w LEROY MERLIN, PSB MRÓWKA oraz OBI.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: FORMASTER S.A.


Zobacz także
Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze

Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze

Koszty życia niestety stale rosną i nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy jednak... ¬ więcej...
 
Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by urządzić kuchnię z wykorzystaniem... ¬ więcej...
 
Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Polski lider butelek i dzbanków filtrujących do wody kranowej Dafi zaprezentował... ¬ więcej...
 

All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook