gorące tematy

tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas    logo igloo     

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Bosch - patron


Kondensacyjne kotły gazowe SAS

artykuł promocyjny


W ofercie firmy SAS dostępne są nowe produkty. Mowa o gazowych kotłach kondensacyjnych CONDENS i CONDENS PLUS. Kotły gazowe właściwie dobrane do energetycznego zaopatrzenia zdadzą egzamin zarówno w starszych, jak i nowszych budynkach. Kocioł CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) w wersji jednofunkcyjnej zaprojektowano na potrzeby ogrzewania centralnego, da się jednak do niego podłączyć zasobnik zewnętrzny CWU. Pozwoli to na przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Dwufunkcyjny kocioł CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) został stworzony zarówno do produkcji CWU, jak i centralnego ogrzewania przepływowo przy pośrednictwie płytowego wymiennika ciepła, który wbudowano. Gazowe kotły SAS cechuje wysoki współczynnik cieplnej sprawności. Przekłada się to w stopniu bezpośrednim na niższe zużycie gazu. Wyposażono je w operatorski panel intuicyjny, zapewniający komfort obsługi urządzenia, a także w zaawansowany moduł terujący.

Jednofunkcyjny kocioł CONDENS i dwufunkcyjny kocioł CONDENS PLUS

 

Kondensacja w kotle gazowym - czyli dlaczego osiągamy sprawność powyżej 100%

 

Kondensacyjne kotły SAS odznaczają się doskonałą sprawnością, która dochodzi do ponad 108%, przy czym w przypadku tradycyjnych kotów na paliwa stałe np. na pellet sprawność wynosi ponad 90% i nie ma możliwości przekroczenia 100%. Powstała przy spalaniu gazu para wodna zawarta w spalinach skrapla się w gazowych kotłach wykorzystujących zjawisko kondensacji. Tworzenie się przekazywanej na instalację dodatkowej energii powodowane jest przez jej schładzanie. Odpowiednio niska temperatura na powrocie z instalacji jest warunkiem zaistnienia zjawiska kondensacji.

 

Kocioł kondensacyjny - jedno czy dwufunkcyjny?

 

Tym, co najbardziej różni oba typy kotłów, jest to, że jednofunkcyjny ma za zadanie ogrzewać pomieszczenia, natomiast dwufunkcyjny przygotowuje dodatkowo ciepłą wodę użytkową dzięki wbudowanemu wymiennikowi. Kotły dwufunkcyjne najczęściej stosuje się w małych domach i mieszkaniach, gdzie kocioł można zainstalować blisko łazienki i kuchni - długości instalacji CWU są niewielkie - nie ma także zbyt dużego zapotrzebowania na CWU. Natomiast tam, gdzie więcej jest punktów poboru ciepłej wody tj. w większych domach, znacznie lepszy będzie montaż jednofunkcyjnego urządzenia z zasobnikiem.

 

Jak to działa?

 

W wymienniku ciepła energia jest przekazywana do wody grzewczej poprzez gorące spaliny, które powstały w wyniku spalania gazu. Przewód powietrzny doprowadza powietrze do spalania, przewód spalinowy odprowadza produkty spalania na zewnątrz, a kondensat usuwa się na zewnątrz kotła i odprowadza do instalacji kanalizacyjnej (neutralizatorem kondensatu bądź bezpośrednio). Ciepło, które powstało podczas procesu spalania gazowego paliwa w palniku, dostarczane jest do obiegu kotłowego dzięki wymiennikowi kotła, a następnie do instalacji grzewczej. Dodatkowo kocioł dwufunkcyjny może przepływowo za pośrednictwem wbudowanego płytowego wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej produkować ciepłą wodę użytkową. Stosując element rozdzielający tj. płytowy wymiennik, można przekazywać energię cieplną bez mieszania czynnika, który krąży po stronie obiegu kotła grzewczego z wykorzystaniem ciepłej wody użytkowej dla potrzeb instalacji. Woda płynie przez płytowy wymiennik, a potem łączy się za pomocą instalacji z instalacją ciepłej wody użytkowej. Realizacja tych funkcji odbywa się za pośrednictwem grupy hydraulicznej zamontowanej w korpusie kotła.

 

Bezpieczeństwo pracy

 

Kocioł został wyposażony w liczne zabezpieczające elementy (czujnik temperatury spalin, ogranicznik temperatury zasilania, zabezpieczenie termiczne wymiennika itp.), zapewnia to niezawodną oraz bezpieczną pracę. Do budowy wymiennika wykorzystano stal nierdzewną, natomiast jego zamknięcie zostało wykonane z aluminium w systemie Cold Burner Door tzw. zimnych drzwi chłodzonych napływającym do palnika powietrzem. Do procesu spalania mieszanki powietrzno-paliwowej dochodzi w palniku Bluejet Premix z niskim poziomem emisji NOx i dużym zakresem modulacji już od 12% mocy. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o termomodernizowane i nowe budynki. Przez większość czasu nie mają zbyt dużego zapotrzebowania na ciepło, mimo to mroźniejsze dni potrafią dać się we znaki, a w takim wypadku potrzeba, aby moc kotła przy pracy była większa. Tłumik zasysania dolotowego powietrza, a także wyłożenie izolacją termiczno-akustyczną wnętrza obudowy kotła gwarantują niewielkie straty w energii oraz cichą pracę urządzenia i świetne wytłumienie. Przeznaczone do podgrzewania wody użytkowej dwufunkcyjne kotły CONDENS PLUS posiadają Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny (PZH).

 

Nowoczesny design

 

Nowoczesne gazowe kotły mają za zadanie harmonijnego zgrania się z pomieszczeniami. Montowane są często w przedpokojach, łazienkach oraz kuchniach, gdyż nie potrzebują one kotłowni. Front o białej, ponadczasowej barwie z szarym akcentem i ciekawej fakturze oraz nierzucającym się w oczy logotypem będzie dobrze wyglądał zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i tych urządzonych modernistycznie.

Biały kocioł gazowy SAS


Więcej o ekologicznych urządzeniach grzewczych na stronie www.sas.busko.pl

Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Najnowsza seria kotłów C 230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej to kontynuacja... ¬ więcej...

 
Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 o mocy znamionowej do 150 kW

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 o mocy znamionowej do 150 kW

Buderus wprowadza do sprzedaży gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272. Cechuje... ¬ więcej...

 
Seria filtrów magnetycznych i siatkowych C.O. marki FERDOM

Seria filtrów magnetycznych i siatkowych C.O. marki FERDOM

Marka FERDOM jako lider na polskim rynku w sprzedaży filtrów magnetycznych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook