Hewalex - patron sekcji


Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

artykuł promocyjny


Wspomóż swoją pompę ciepła i ogrzewaj wodę jeszcze taniej przy użyciu rekuperatora wody Zypho! Urządzenia portugalskiego producenta pozwolą Ci oszczędzić na kąpielach i mogą spowodować, że ciepłej wody nigdy nie zabraknie.


odzyskaj jeszcze więcej wody z rekuperatorem Zypho Ecomax


Minimalizacja kosztów eksploatacyjnych*

 

Wiadomo nie od dziś, że pompy ciepła są najbardziej wydajnym systemem ogrzewania domów. Wygrywają z kotłami na pellet czy ekogroszek, wygrywają również z ogrzewaniem gazowym. Markowe pompy ciepła nie należą do tanich, ale potrafią odwdzięczyć się zwrotami kosztów za eksploatację. Udowodniono, że w domu o powierzchni 200m2 pompa ciepła ogrzeje go za 1 500-2 000 złotych rocznie. Opłaty za ogrzewanie gazowe wynosić będą około 3 000 złotych, a elektryczne 6 000 złotych. Widać zatem jak na dłoni co eksploatacyjnie najbardziej się opłaca.


Użytkownicy pomp ciepła, mimo iż stosunkowo niewiele płacą za podgrzanie wody, to mogą to robić jeszcze taniej - używając urządzeń portugalskiego producenta Zypho – czyli rekuperatorów wody. Rekuperacja wody polega na odzysku ciepła z wody szarej, która pozwala oszczędzić w przypadku czteroosobowej rodziny średnio 1 200 kWh, co przy 1 kWh wynoszącej 74 gr brutto daje roczne oszczędności na poziomie 888zł. Wraz z dłuższymi kąpielami i rosnącą ceną za 1 kWh oszczędności w domu jednorodzinnym będą wyższe. Trzeba mieć na względzie, że energia elektryczna, jak również cieplna, ciągle drożeje i będzie drożeć jeszcze bardziej, dlatego naturalną rzeczą jest to, że poszukujemy sposobów na ograniczenie kosztów. Jednym ze sposobów na taką oszczędność jest właśnie wykorzystanie rekuperatora wody firmy Zypho.

 

* Wyliczenia oparte są o koszty ogrzewania z lutego 2022.

 

Jak odzyskać ciepłą wodę?

 

Odzysk ciepła z wody szarej dokonuje się podczas brania kąpieli pod prysznicem, w wannie, a także podczas zmywania naczyń. Należy pamiętać, że woda podczas kąpieli pod prysznicem odpływając do kanalizacji wciąż jest ciepła, zatem ciepło to przepada bezpowrotnie. Mechanizm pracy rekuperatorów wody Zypho pozwala nam wykorzystać energię odchodzącej szarej wody i oddać ją na zbiornik lub baterię w postaci czystej, ogrzanej wody. Jak to działa?

rekuperacja wody schemat instalacji Ecomax

Zasada działania rekuperatora wody Zypho


Zasada działania jest banalnie prosta, tak samo jak i montaż urządzenia. Rekuperator, poza kanałem łączącym odpływ z kanalizacją, posiada dwa przyłącza. Tuż przy jego końcu (od lewej) dostarczamy zimną wodę, natomiast z drugiej strony odbieramy ją po procesie odzysku energii, czyli ciepłą, która może wrócić na bojler, baterię lub pompę ciepła. Zimna woda płynie swoim kanałem i nie miesza się z ciepłą zużytą wodą, z której to za pomocą miedzianego wymiennika (w przypadku modelu Pipe 65 zastosowany jest wymiennik ze stali kwasoodpornej 316L), odzyskuje ciepło i ogrzewa zimną wodę.

skuteczność rekuperatora wody Zypho Ecomax

Grafika ilustrująca skuteczność rekuperatora Zypho


Tak, jak widać na załączonej powyżej grafice – zamiast trzech kąpieli możemy w tej samej cenie odbyć ich aż sześć. Możemy też kąpać się dłużej, oddając się przyjemnemu relaksowi w tej samej cenie, którą płaciliśmy do tej pory. Fenomen działania rekuperatora wody Zypho polega na tym, że nie trzeba już podgrzewać wody z poziomu 9-12°C z sieci, a z poziomów: 24°C, 28°C i 33°C, w zależności od wyboru urządzenia i jego sprawności.

 

Dopasuj odpowiedni rekuperator wody Zypho do swoich indywidualnych potrzeb

 

W przypadku pomp ciepła ogrzana woda wraca na zbiornik, co w zależności od właściwości pompy ciepła może spowodować, że wody na więcej kąpieli nigdy nie zabraknie. Współpracując z Zypho pompa ciepła otrzyma od niego sporo cieplejszą wodę, niż gdyby miała rozpocząć proces ogrzewania z poziomu 9-12°C, a zatem czas na dogrzanie jej do odpowiedniego poziomu ulegnie znacznemu skróceniu.


MODELE I SPRAWNOŚCI REKUPERATORÓW WODY ZYPHO

 • Rekuperator wody Zypho IZI 30 (sprawność 30%), będzie odpowiadał za temperaturę ogrzanej wody od 24°C w górę;
 • Rekuperator wody Zypho IZI 40 (sprawność 40%), będzie odpowiadał za temperaturę ogrzanej wody od 28°C w górę;
 • Rekuperator wody Zypho Pipe 65 (sprawność 67%), będzie odpowiadał za temperaturę ogrzanej wody od 33°C w górę.


Pierwsze dwa to rekuperatory poziome, które montowane są pod brodzikiem lub wanną. Ostatni to pionowa wersja Pipe 65 o najwyższej sprawności (67%) i dwóch odpływach (można go np. podłączyć do dwóch pryszniców lub prysznica i pralki), którego montaż przewiduje się w piętrowych domach jednorodzinnych oraz w parterowych z piwnicą o wysokości minimum 1,80 m.

montaż rekuperatora wody Zypho IZI 40 w prysznicu Ecomax

Przykład montażu rekuperatora wody Zypho IZI 40 w prysznicu

 

Aspekty i walory w codziennym użytkowaniu

 

Kąpiel tak samo jak jedzenie i spanie, jest czynnością pierwszej potrzeby, zatem każdy z rekuperatorem Zypho oszczędza!


Zypho daje korzyści nie tylko Tobie, ale także środowisku, zmniejszając zużycie paliw, które są potrzebne do ogrzania wody i co najważniejsze – nie potrzebuje zasilania, a do jego działania potrzebny jest tylko przepływ bieżącej wody.


Firma Zypho sprzedawała swoje rekuperatory na zachodnim rynku europejskim pod markami takimi jak: Kohler Mira, EasyDrain oraz BAXI już od 1999 roku.
 

ZALETY I KORZYŚCI REKUPERATORA WODY

 • zmniejszenie kosztów pozyskania ciepłej wody – mniejsze rachunki nawet o 67%;
 • praca przy ogrzewaniu gazowym, olejowym, elektrycznym, pompie ciepła i systemie solarnym;
 • doskonale sprawdza się w takich miejscach jak baseny, siłownie, hotele, czy inne, w których mamy np. dużą ilość prysznicy (posiada certyfikat na bakterie Legionella);
 • szybki zwrot inwestycji – dla czteroosobowej rodziny może to trwać od 1,5 roku do 3 lat – oczywiście zależy to również od modelu urządzenia oraz częstości i długości kąpieli;
 • stały dostęp do ciepłej wody;
 • brak zasilania elektrycznego – nie generuje żadnych innych, ukrytych kosztów;
 • wydłużony czas kąpieli  np. rekuperator Zypho P65 pionowy pozwala na przedłużenie czasu trwania prysznica trzykrotnie;
 • różnorodność modeli i zastosowań – również z odpływami liniowymi.


Bądź eko, płać mniej i dbaj o naszą planetę. Skorzystaj z możliwości jakie zapewniają rekuperatory Zypho i zamów model dobrany do swoich potrzeb.


Masz pytania? Zadaj je doradcom technicznym firmy Ecomax.

Kontakt w sprawie produktów:

ECO MAX
tel. 52 561 04 09
kom. 888 444 419
www: www.ecomax.pl
www.laundryjet.pl
www.coregravel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Wspomóż swoją pompę ciepła i ogrzewaj wodę jeszcze taniej przy użyciu... ¬ więcej...

 
Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Szybkie i wydajne działanie pracowników w terenie jest niemożliwe bez sprawnej... ¬ więcej...

 
Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Jak postępować z żarówką LED, która się zużyje? A jak z klasyczną... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet