Niezawodna skandynawska jakość od 1903 r. - rekuperacja od ENSY!

aktualizacja: 15-02-2022, 08:08 – artykuł promocyjny


Trzema podstawowymi funkcjami rekuperatorów obrotowych są: czyste, przefiltrowane powietrze, odzysk ciepła i optymalny poziom wilgoci. Jest coś, co wyróżnia ENSY wśród innych rekuperatorów - to ergonomia, jakość wykonania oraz niezawodna praca urządzenia.

Niezawodna skandynawska jakość od 1903 r. - rekuperacja od ENSY!

Norweskie rekuperatory obrotowe ENSY, to unikalne doświadczenie sięgające 1903 roku w produkcji urządzeń  wentylacyjnych. Centrale te cechują się bezkompromisową wydajnością działania, pozwalającą zatrzymać optymalną ilość ciepła przy zachowaniu wyjątkowej świeżości i jakości powietrza.

Rekuperatory ENSY zużywają minimalną ilość energii. Z uwagi na to są w Skandynawii utożsamiane z synonimem nowoczesności i ekologii.

Powietrze, którym oddychamy powinno być czyste.
Jego jakość wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego podstawą jest jego prawidłowa wentylacja tam, gdzie spędzamy większość życia, czyli w naszych domach i mieszkaniach. Smog, spaliny i inne zanieczyszczenia, nie tylko w miastach, ale również w większych, podmiejskich wsiach, wpływają na nasz organizm niszcząco przez cały rok. Powietrze pozyskiwane z zewnątrz przez rekuperatory ENSY poddane jest precyzyjnej filtracji, która polega na tym, że jest ono skrupulatnie oczyszczane, a dla nas zdrowe i bezpieczne. Tylko odpowiednie filtry zapewniają prozdrowotne właściwości dla naszego organizmu. Korzystając z właśnie takich filtrów, możemy żyć dłużej w komfortowych warunkach, bez przerwy ciesząc się świeżym i czystym powietrzem.


Każda jednostka ENSY wyposażona jest w dwa niemal trzykrotnie większe od standardowych precyzyjne filtry klasy F7, przeciwdziałające pyłkom ePM1, czyli takim, które są niewidoczne gołym okiem, a najbardziej niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.


Rozmiar filtrów w tym przypadku ma ogromne znaczenie, bowiem nawet przy mocnym ich zabrudzeniu, nie występują opory powietrza w instalacji, a zatem nie są wymagane czujniki ciśnienia – presostaty. Można zdecydować się również na filtry z aktywnym węglem, które dodatkowo posiadają atut ograniczania nieprzyjemnych zapachów zaciąganych z zewnątrz.

Ensy - precyzyjne filtry klasy F7, przeciwdziałające pyłkom ePM1

Autor: Ecomax – filtry i ich skuteczność

 

Centrale wentylacyjne ENSY potrafią błyskawicznie wyrzucić z domu nieprzyjemne zapachy. Można je bowiem podłączyć do dedykowanych okapów kuchennych ENSY, usprawniając skuteczność wentylacji.

Centrale wentylacyjne ENSY - współpraca z okapem kuchennym ENSY

Autor: Ecomax – kuchnia

 

W zamieszkałym domu, czyli miejscu, w którym spędzamy 70% życia, najwięcej niezdrowego powietrza kumuluje się przeważnie w dwóch pomieszczeniach:

  • kuchni – w której gotujemy, przygotowujemy i spożywamy posiłki. Rekuperatory ENSY poprzez piąty, dodatkowy króciec, można bezpiecznie połączyć z okapem kuchennym. Słowo bezpiecznie w tym przypadku polega na odprowadzeniu nieczystości z okapu za pomocą osobnego rurociągu prosto do dedykowanego wejścia w rekuperatorze, gdzie automatycznie następuje jego wyrzut na zewnątrz budynku, omijając całkowicie wymiennik. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia właściwą czystość wymiennika podczas współpracy rekuperatora i okapu kuchennego. W przypadku powyższego połączenia rekuperator automatycznie zbilansuje różnice ciśnienia w domu, przeliczając to wyciągane przez okap. Innymi słowy, podczas pracy okapu, rekuperator będzie wyciągał mniej powietrza z pomieszczeń brudnych, takich jak kuchnia, łazienka, wiatrołap, schowki i pralnie;
  • łazience – w której zażywamy codziennej kąpieli oraz wykonujemy inne zabiegi pielęgnacyjne dla naszego ciała. Rekuperator ENSY posiada w standardzie higrostat (czujnik wilgotności), który jest odpowiedzialny za pilnowanie odpowiedniej wilgotności powietrza wewnątrz budynku, dobierając automatycznie optymalne ustawienia w celu poprawy komfortu.Dodatkowo opcjonalny włącznik szybkiego przewietrzenia pozwoli na pozbycie się z domu lub mieszkania przykrych zapachów, również z kuchni i łazienek.

 

Skandynawski sposób na wilgotność powietrza!

 

W Norwegii wymogi ekologiczne są bardzo wysokie, powietrze jest czyste, a mimo to wilgotność różna. Choć w sterowniku urządzenia zakres wilgotności powietrza można zmieniać w zakresie od 25% do 75%, to najlepszym przedziałem bezpiecznym dla człowieka jest ten pomiędzy 40% a 60%. Zbyt wysoka wilgotność może powodować powstawanie grzyba na ścianach lub zwiększać podatność na różnego typu infekcje. Z kolei niska wilgotność powietrza powoduje, że jest ono zbyt przesuszone, co jest domeną rekuperatorów przeciwprądowych, których montaż w Norwegii jest zakazany od 2021 roku z uwagi na bardzo sprzyjającą dla suchego powietrza transmisję wirusów. Zatem jak rekuperatory ENSY radzą sobie z nadmierną i zbyt niską wilgotnością? Za wilgotność odpowiada higrostat - czujnik wilgotności. Jeśli wykryje on, że wilgotność jest wyższa, niż ustawiona górna granica, to rotor zwiększy swoje obroty na 15 minut (możliwa zmiana czasu w sterowniku aż do 6 godzin). W efekcie wilgotność nawiewanego do pomieszczeń powietrza spadnie. W przypadku zbyt niskiej wilgotności rotor zmniejszy swoje obroty, wtłaczając do domu nieco mniej powietrza, ale o odpowiedniej wilgotności dla ludzkiego organizmu, co bezpośrednio przełoży się na nasze samopoczucie.

 

Zadbaj o czyste i komfortowe powietrze w swoich czterech ścianach

Jak zadbać o czyste i komfortowe powietrze w swoim domu - rekuperacja ENSY

Autor: Ecomax – komfort eksploatacji urządzenia

 

REKUPERATOR z wymiennikiem obrotowym

 

Rekuperatory powietrza ENSY potrafią zredukować opłaty za energię cieplną nawet o 30%! Są również gwarancją doskonałej jakości powietrza. Sprawdź wyjątkowo wydajny (840 m3/h) rekuperator obrotowy  ENSY InoVent 700.

Wysoką sprawność urządzeń ENSY cechuje doskonała zdolność wymiany powietrza we wszystkich dostępnych pomieszczeniach zamkniętych. Zadbać trzeba więc o to, aby dobrać konkretny model urządzenia, który umożliwi osiągnięcie optymalnej ilości powietrza dla naszego domu, czy mieszkania. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi zapłacimy za jego pracę analogicznie mniej. Dla komfortu i lepszego samopoczucia powinniśmy mieć przynajmniej jedną, pełną wymianę powietrza na godzinę. Wydajność najmocniejszego rekuperatora w gamie ENSY – InoVent 700 o wydatku 840 m3/h budzi podziw wśród użytkowników średnich i większych domów. Dodając do tego niskie zużycie prądu, zaczynające się od 25W i zaskakująco cichą pracę, otrzymamy produkt, który nie tylko znakomicie się sprawdzi, ale będzie też oszczędny i komfortowy w użytkowaniu.

 

Drogocennego ciepła nie wyrzucajmy przez okno!

 

Oprócz sprawnej wymiany powietrza, kluczową rolą rekuperatorów ENSY jest odzysk drogocennego (zwłaszcza w 2022 roku) ciepła. W praktyce oznacza to, że ze względu na istotną różnicę temperatur, za energię cieplną płacimy z reguły (i to niemało!) w sezonie grzewczym, zapominając najczęściej, że raz uzyskaną energię „wyrzucamy” bezpowrotnie przez okna lub drzwi. Rekuperatory ENSY norweskiego producenta zdolne są, przy odpowiednich ustawieniach, odzyskać średnio 85% wytworzonego ciepła, przez co rachunki będą znacznie niższe. Ponadto wysoka wydajność wymiennika Heatex’a pozwala na skuteczne działanie urządzenia bez użycia grzałki, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze za prąd, które można wydać w inny, przyjemny sposób. We wszystkich dostępnych modelach można skorzystać z grzałki w każdym momencie, aby wspomóc wymiennik podczas bardzo niskich temperatur, zwykle poniżej -10°C. Warto też nadmienić fakt, że grzałka ta jest grzałką wtórną, czyli jej praca nie jest ciągła, a ma na celu podbicie temperatury. Zatem na starcie oraz podczas całej eksploatacji ponosi się dużo mniejsze koszty eksploatacji urządzenia.

REKUPERATOR z wymiennikiem obrotowym - bez marnowania ciepła

Autor: Ecomax – komfort eksploatacji urządzenia (odzysk ciepła bez użycia grzałki)

 

KORZYŚCI I ZALETY REKUPERATÓW ENSY!

    1. Wysoki odzysk ciepła.
    2. Optymalna wilgotność powietrza.
    3. Filtracja powietrza na poziomie ultra-drobnych pyłków ePM1.
    4. Możliwość podłączenia okapu kuchennego.
    5. Niższe opłaty za energię cieplną przez cały rok, nawet o 30%!
    6. Wysoka sprawność programu letniego Cool Recovery w upalne dni.
    7. Zaskakująco niskie zużycie energii elektrycznej, już od 25W.
    8. Bardzo cicha praca.
 

KORZYŚCI I ZALETY REKUPERATÓW ENSY!

Autor: Ecomax – komfort eksploatacji urządzenia (cicha praca rekuperatora)


Korzyściami jakie wiążą się z montażem rekuperatora powietrza norweskiego producenta użytkownicy cieszą się cały rok, a nie tylko w sezonie grzewczym. Korzystając z zaawansowanego programu letniego Cool Recovery, rekuperatory ENSY mogą ograniczyć napływ ciepłego powietrza, współpracując z klimatyzacją, co znacznie przełoży się na mniejsze koszty  wytworzenia chłodniejszego powietrza w upalne dni. Centrale te działają w oparciu o automatyzację dla dnia i nocy, zwłaszcza w okresach chłodniejszych, czyli jesienno-zimowo-wiosennych, w których temperatura w ciągu dnia różni się mocno od tej, która jest nocą.


Rekuperatory ENSY dostępne są w kilku wariantach, w zależności od potrzeb klienta, charakterystyki, stanu budynku i przeznaczenia pomieszczeń. Mają także różne wydatki powietrza oraz różne możliwości montażu: na podłodze, na ścianie czy pod sufitem. Do każdej centrali możemy podłączyć dedykowany, oryginalny okap od ENSY, jak również możemy podpiąć je pod okapy innych producentów.

 

Do mieszkań i apartamentów

 

W ofercie znajduje się również rekuperator ze zintegrowanym już okapem - InoVent 200 Slim. To wysoce wydajny rekuperator obrotowy w kompaktowej obudowie, dostępny także w wersji do zabudowy, a jego maksymalny przepływ powietrza to aż 260 m3/h. Urządzenie to doskonale  sprawdza się w bloku lub kamienicy, gdzie nie posiadamy poddasza ani garażu.

Jaki rekuperator wybrać do mieszkań i apartamentów?

Autor: Ecomax – rekuperator ze zintegrowanym okapem w zabudowie kuchennej

 

Serwis urządzeń jest bardzo prosty. W przypadku wariantów ściennych i rekuperatora ze zintegrowanym okapem odbywa się praktycznie bez użycia żadnych narzędzi, bowiem elementy znajdują się na specjalnych szynach. Pozwala to w łatwy sposób dany element wysunąć i wyczyścić. W przypadku wariantu sufitowego narzędzia są niezbędne z uwagi na jego montaż, ponieważ elementy ruchome na szynach wewnątrz są zabezpieczone.

Ecomax ? sterownik kolorowy i aplikacja mobilna dla rekuperatorów Ensy

Autor: Ecomax – sterownik kolorowy i aplikacja mobilna

 

Sterowanie

 

Sterować rekuperatorem, jak i monitorować jego pracę, można z każdego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji, która jest dostępna na dwa główne systemy operacyjne: iOS oraz Android. Można to robić również na miejscu za pomocą kolorowego wyświetlacza.


Modele i rodzaje rekuperatorów obrotowych ENSY:

  • jednostki ścienne: InoVent 300 / InoVent 350 / InoVent 400 / InoVent 700;
  • jednostki sufitowe: InoVent 300 / InoVent 400;
  • rekuperator z okapem: InoVent 200 Slim (w wersji naściennej lub do zabudowy meblowej - np. w kuchennej szafce).

 

Gdy liczy się każdy metr…

 

Często zdarza się, że przestrzeń użytkowa jest ograniczona i liczy się każdy metr. W ofercie firmy Ecomax dostępne są modele rekuperatorów, które z powodzeniem można  zainstalować nawet w niewielkim mieszkaniu czy domu.
Sufitowa alternatywa montażowa (aż dwa takie modele: InoVent 300 i InoVent 400), to jeszcze więcej praktycznych możliwości z uwagi na mniejsze gabaryty, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których ściany zostały już zagospodarowane.

 

Autor: Ecomax – Rekuperator obrotowy ENSY do montażu sufitowego

 

ENSY - jakość, która się zwraca! Rekuperatory ENSY wyróżnia:

  • najwyższa jakość wykonania,
  • zaawansowana konstrukcja,
  • wyjątkowo wydajne, oryginalne podzespoły.

 

Sprawdźmy, co kryje ich wnętrze:

 

1. Wydajne, aluminiowe wymienniki marki Heatex Sweden odpowiadają za wysoką sprawność odzysku ciepła oraz aluminiowe wentylatory marki EBM Germany, których wielkość, w zależności od konkretnego modelu rekuperatora, pozwala na optymalne działanie w domach i mieszkaniach o zróżnicowanych powierzchniach.


2. Bezawaryjny silnik EC marki Stegia Sweden z zaskakująco niskim poborem energii elektrycznej zapewnia moc dostosowaną do wydajności danego modelu.

 

3. Wymiennik ciepła oraz silnik łączą wzmocnione, solidne linki napędowe (nie paski!). Dodatkowo w najbardziej wydajnym modelu (InoVent 700), ze względu na obciążenie, zastosowano jeszcze bardziej trwały, podwójny system linek.

 

4. 4 czujniki temperatury oraz wbudowany higrostat (czujnik wilgotności) gwarantują dokładny pomiar wewnętrznych wartości klimatycznych. Możemy też opcjonalnie dołożyć czujniki: CO2, dymu, gazu oraz ruchu, a także czujniki szybkiego przewietrzania.

 

5. Całym systemem można wygodnie sterować zarówno poprzez przenośny, centralny panel ścienny lub zdalnie za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej. Bieżące wartości i ustawienia urządzenia kontrolować można wygodnie na przenośnym, kolorowym wyświetlaczu LCD.

 

6. Specjalnie opracowana konstrukcja wygłuszająca z systemem podwójnych ścianek obudowy zapewnia ultra-cichą pracę jednostki, umożliwiając niezakłócony relaks. Przy podstawowych, codziennych ustawieniach, praca rekuperatorów ENSY jest niemal niesłyszalna!

Rekuperatory obrotowe ENSY ? solidne i schludne wykończenie!

Autor: Ecomax – Rekuperatory obrotowe ENSY – solidne i schludne wykończenie!

 

Projekt instalacji odgrywa istotną rolę w efektywności pracy całego systemu rekuperacji. Zakłada, poza bilansem wydatków powietrza, ilość i odpowiednie rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych, a także odpowiednią ilość i miejsce przewidziane na anemostaty nawiewne oraz wywiewne. Dobór jednostki również jest bardzo istotny, bowiem od niego zależy komfort pracy, bezawaryjność, a także stopień odzysku ciepła. Czynności te zalecamy powierzyć autoryzowanym specjalistom.

Kontakt w sprawie produktów:

ECO MAX
tel. 52 561 04 09
kom. 888 444 419
www: www.ecomax.pl
www.laundryjet.pl
www.coregravel.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy katalog Komfovent do pobrania

Nowy katalog Komfovent do pobrania

Firma VENTIA, generalny dystrybutor rekuperatorów Komfovent w Polsce udostępniła... ¬ więcej...

 
Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy... ¬ więcej...

 
Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

W nowoczesnym energooszczędnym a przede wszystkim szczelnym domu dostarczenie odpowiedniej... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet