gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Regulator do podłogówki - wybierz odpowiedni

aktualizacja: 02-03-2022, 10:52 – artykuł promocyjny


Jednym z obecnie najczęściej i najchętniej stosowanych rozwiązań, które gwarantują optymalny komfort cieplny w budynku, jest ogrzewanie płaszczyznowe. W takim wypadku w  pomieszczeniach zarówno ściany budynku, jak i podłoga mogą stać się powierzchnią grzewczą, pozwala to na zapewnienie właściwego rozkładu temperatur. Dzięki temu ogrzewanie płaszczyznowe uznawane jest za komfortowe i ekonomiczne. Duża bezwładność cieplna jest cechą najważniejszą, jeśli chodzi o ogrzewanie płaszczyznowe, w tym podłogówkę. Domy z takim rodzajem ogrzewania odznaczają się długim czasem wychładzania oraz rozgrzewania przestrzeni. Pierwszorzędny w takim razie jest dobór automatyki, która steruje przepływem cieczy do wyznaczonych pętli podłogowego ogrzewania i pozwala na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie pracy całej instalacji. Dobre samopoczucie i oszczędności są wynikiem wyboru odpowiedniego regulatora do podłogówki.

Ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniu

 

Zalety ogrzewania podłogowego

 

Równomierne ciepło, jakie jest rozprowadzone w domu to luksus, dostarczany przez ogrzewanie podłogowe. Powoduje likwidację obszarów niedogrzania i przegrzania, które często występują przy grzejnikowym ogrzewaniu. W podłogówce ciepło rozprowadza się na zasadzie promieniowania, odwrotnie niż w ogrzewaniu konwekcyjnym (kaloryfery).


Ten system staje się niewidoczny dzięki swojej budowie, gdyż konstrukcja jest całkowicie ukrywana w podłodze. To jednak kolejny czynnik, który sprawia, że tak ważne jest sterowanie podłogówką przy pomocy regulatorów pokojowych. Są to urządzenia, które podnoszą jej wydajność oraz energooszczędność. Korzyści, jakie płyną z dobrze dobranego regulatora do podłogówki, przekładają się na domowy budżet, zdrowie użytkowników oraz środowisko.

Komfort podłogowego ogrzewania

 

Wybierz z oferty SALUS Controls najlepszy regulator do podłogówki

 

Seria SALUS EXPERT

 

To ogromny wybór poświęconych ogrzewaniu podłogowemu produktów marki SALUS Controls. Dzięki serii wspomnianych urządzeń podłogowe ogrzewanie może się stać wydajne i kompatybilne z rytmem życia domowników.


Podstawowe zalety:

 

 • Materiały o wysokiej jakości.
 • Proste podłączenie i montaż.
 • Zastosowanie systemów VP i PWM.
 • Optymalizacja zużycia energii.
 • Zestawienie innowacyjności rozwiązań z korzystną ceną zakupu.
 • Tworzenie stref ciepła celem osiągnięcia największego komfortu cieplnego - inna regulacja temperatury dla każdego pomieszczenia.
 • Możliwość wybrania indywidualnego systemu na podstawie wielu wersji produktów oraz pełna funkcjonalność.

 

PWM (algorytm sterujący) w regulatorach do ogrzewania podłogowego

 

Regulatory do podłogówek firmy SALUS Controls posiadają niwelujący dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego system modulacji szerokości impulsów elektronicznych PWM. Dzięki niemu siłowniki są otwierane lub zamykane odpowiednio wcześniej, by nie wychładzać lub nie przegrzewać niepotrzebnie pomieszczeń.

 

VP (Valve Protection) – ochrona mechanizmu przed zastaniem

 

Jest to funkcja chroniąca siłowniki poprzez otwieranie i zamykanie ich również w czasie, w którym ogrzewanie nie pracuje (np. poza sezonem grzewczym).

Valve Protection

 

Seria SALUS Smart Home

 

SALUS Smart Home to nowoczesny system sterowania ogrzewaniem (także podłogowym), który jest wyjątkowo prosty w obsłudze i można go zainstalować do obiektów zarówno użytkowanych, jak i tych nowych. W jego skład wchodzą urządzenia umożliwiające regulację temperatury i kontrolę również przez internet - za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej i bramki internetowej UGE600. Seria SALUS Smart Home pozwala sterować pompą CO, pracą kotła, CWU lub innym urządzeniem chłodzącym, grzewczym. Funkcjonalność domów z zamontowanym systemem SALUS Smart Home podnoszona jest przez nowoczesność systemu i otwartość na inne technologie jutra (np. Amazon Alexa). Także w serii Smart Home można znaleźć regulatory do podłogówki, które są niezawodne.

 

Co zyskujesz, wybierając regulator do podłogówki marki SALUS Controls?

 

 • Estetyczny wygląd, dzięki niewidocznej instalacji.
 • Łatwość sterowania urządzeniami i równomierny rozkład temperatury we wnętrzu.
 • Zmniejszenie kosztu domowego ogrzewania.
 • Komfort, jaki daje ciepła podłoga – regulator Quantum zawiera dodatkowo funkcję zawsze ciepłej podłogi (Warm Floor), niezależnie od aktywnego harmonogramu pracy.

Quantum regulator temperatury

 

WT 2021 a sterowanie ogrzewaniem

 

Wytyczne, które dopuszczają budynki do użytku pod kątem strat energii (standardy z oszczędnością energii oraz izolacyjnością cieplną) są nieustannie aktualizowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Kolejne wytyczne weszły w życie w 2021 roku (WT 2021). Zaostrzają one znacznie wartości dotychczasowe współczynników: zapotrzebowania na nieodnawialną energię początkową (EP) oraz przenikania ciepła (UP).

 

Jak to wpłynęło na wybór urządzenia grzewczego?

 

Odnawialne źródła energii są przyczyną obniżenia wskaźnika EP, a co za tym idzie, zyskają popularność pompy ciepła, umożliwiające spory udział energii odnawialnej w energetycznym bilansie budynku. Automatyka sterująca i niskotemperaturowe instalacje (podłogówka) nabierają znaczenia, gdyż wymogi techniczne zawarte w WT 2021 skupiają się na ekologicznych i odnawialnych źródłach ciepła. Najlepszą sprawność pompy ciepła osiągają w systemach niskotemperaturowych, czego warto mieć świadomość.

 

Podsumowanie

 

Użytkownicy domów wiele skorzystają na podłogowym ogrzewaniu. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zostawiać tego nowoczesnego rodzaju ogrzewania samemu sobie, zawsze wymaga on właściwego sterownika. Warto korzystać ze sprawdzonych produktów, ponieważ znalezienie odpowiedniego regulatora do podłogówki bywa ciężkie.

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy obiegowe w obiekcie z ogrzewaniem podłogowym

Pompy obiegowe w obiekcie z ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe jest wszechobecne w dzisiejszym budownictwie. Jak dobrać do... ¬ więcej...

 
Regulator do podłogówki - wybierz odpowiedni

Regulator do podłogówki - wybierz odpowiedni

Jednym z obecnie najczęściej i najchętniej stosowanych rozwiązań, które... ¬ więcej...

 
Dla podłóg, ścian i sufitów - przegląd systemów ogrzewania płaszczyznowego Uponor

Dla podłóg, ścian i sufitów - przegląd systemów ogrzewania płaszczyznowego Uponor

Zastosowanie w obiekcie ogrzewania płaszczyznowego przynosi wiele korzyści. Urządzenia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet