Wienkra


Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i

artykuł promocyjny


Dobre samopoczucie to podstawa w naszym codziennym życiu. Pozytywnie na nasze zdrowie oraz komfort z pewnością wpływ ma czyste powietrze. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak pożądane jest w okresie letnim utrzymanie temperatury w budynkach na poziomie dogodnego funkcjonowania. Chłodna bryza w upalne dni zapewnia nam poczucie przyjemności. Natomiast zimą, kiedy temperatura skłania nas do spędzania większości wolnego czasu w naszych domach, oczekujemy ciepłej i rodzinnej atmosfery. Ważnym aspektem jest także czyste powietrze wraz z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności, najlepiej przyswajanej przez nasz organizm. To wszystko przyczynia się bezpośrednio do naszego zdrowia, które jest najważniejsze. Firma Bosch wyszła naprzeciw naszym oczekiwaniom i zaprojektowała unikatowy klimatyzator Climate 6000i.

jednostka wewnętrzna nowej generacji klimatyzatora Bosch z serii 6000ijednostka wewnętrzna nowoczesnego klimatyzatora z filtrem BIO marki Bosch model Climate 6000i

Bosch z serii Climate 6000i

Innowacyjny klimatyzator z oferty Bosch Termotechnika został wyposażony w inteligentne rozwiązania, które zapewniają wygodę w codziennym użytkowaniu i efektywność bez większego wysiłku. Urządzenie posiada system oszczędzania energii podczas nieobecności człowieka w pomieszczeniu i tym samym dopasowuje swoją pracę do warunków zewnętrznych. Ponadto dzięki specjalnemu czujnikowi, który został zamontowany z myślą o perfekcyjnym dostosowaniu powietrza do otoczenia i klimatu, ma możliwość kontrolowania i reagowania na poziom wilgotności w skali od 35 do 85%.  Dla bardziej wymagających sprawdzona technologia jonizacji wzbogacona o filtr BIO to gwarancja na znaczące polepszenie jakości powietrza.

 

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

 

Idealnie czyste powietrze zapewniają nowoczesne filtry, które dostępne są w klimatyzatorach marki Bosch. Typ katalityczny eliminuje wszelakie formaldechydy i inne związki organiczne, dodatkowo usuwa szkodliwe gazy oraz intensywne aromaty i zapachy. Natomiast wariant BIO, który składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra HEPA ma za zadanie wychwytywanie cząsteczek kurzu, bakterii, grzybów i mikrobów. Proces likwidacji bakterii polega na rozpuszczaniu ich ścian komórkowych. Doskonale radzi sobie z filtracją powietrza w obszarach działania wzmożonych czynników alergicznych zwalczając szkodliwe dla zdrowia czynniki. Zważając na efektywność w działaniu, warto przytoczyć tutaj przykład wysokiej gęstości filtrów HD, które osiągają wyniki na poziomie zmaksymalizowanej o 50% w porównaniu do tradycyjnych filtrów tego typu. Profesjonalny system działania ma możliwość oczyszczania powietrza z kurzu i różnego pochodzenia pyłków na poziomie aż 80%, co spełnia normy dla najbardziej wymagających klientów i tym samym cieszy się wielkim uznaniem. Urządzenia zostały zaprojektowane przez markę Bosch z uwzględnieniem precyzyjności i zamiłowania do szczegółów oraz detali, tak aby w pełni zadbać o komfort, zdrowie i oszczędność. Udogodnieniem jest również funkcja samoczyszczenia zwana i-Clean. To technologiczne rozwiązanie zapewnia w sposób ciągły automatyczne zamrażanie i szybkie rozmrażanie szronu i tym sposobem niszczy kurz, pleśń i tłuszcz, które przylegając do wymiennika ciepła, mogłyby powodować nieprzyjemny zapach. Kolejnym elementem wartym uwagi jest jonizator. Jego zadaniem jest proces polegający na uwalnianiu do otaczającego powietrza dodatnich i ujemnych jonów. W tym przypadku w wyniku reakcji chemicznej zabijane są bakterie i w dalszym etapie przekształcane w nieszkodliwe cząsteczki wody.

nowej generacji klimatyzator zastosowanie w kuchni Bosch Climate 6000i

Climate 6000i prócz walorów zdrowotnych cechuje się także niezwykle łatwym montażem, niezawodnością oraz bardzo wysoką jakością wykonania. Nowoczesna konstrukcja sprawia, że klimatyzatory te diametralnie różnią się pod kątem jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej od dostępnych na rynku innych tego typu urządzeń. Producent zadbał także o walory estetyczne, stosując wyjątkowy design jednostki zewnętrznej znany już z wcześniejszych modeli Climate 3000i oraz Climate 5000i z grillem w kolorze głębokiej czerni,  elementem eleganckiego stylu srebrnego pierścienia na tle estetycznej, białej obudowy. Taki dobór kolorystyki sprawia, że wszystkie modele doskonale pasują w każdej lokalizacji.

Instalacja jednostki wewnętrznej jest wręcz bezbłędna i niewymagająca nakładu czasu, a to za sprawą opracowanej przez Bosch płycie montażowej. Wbudowana poziomica i specjalna matryca na śruby jest w pełni wystarczająca pod względem zapewnienia niezbędnych narzędzi montażowych. Podobnie w przypadku ewentualnej potrzeby naprawy serwisowej, cała procedura nie jest skomplikowana. Elementy jednostki wewnętrznej - wentylator i silnik mamy możliwość zdemontować odkręcając zaledwie jedną śrubę. Skrzynka przyłączeniowa i płytka są zlokalizowane w przedniej części urządzenia. Zapewniono też dużo miejsca z tyłu jednostki wewnętrznej w celu swobodnego poprowadzenia rur łączących z jednostką wewnętrzną oraz z myślą o odprowadzaniu powstałych podczas całego procesu skroplin kondensatu.

klimatyzacja w domu Bosch Climate 6000i

 

Skuteczne rozwiazania i spokój na lata

 

Niezawodność urządzenia oraz skuteczność w swoim działaniu marka Bosch zapewniła dzięki wysokiej klasy komponentom wraz z ogromną funkcjonalnością klimatyzatora podczas wpływu zmiennych warunków zewnętrznych. Jednostka zewnętrzna doskonale sprawdza się przy znacząco niskich temperaturach na poziomie nawet -15°C. Skuteczność i efektywność pracy zapewnia zdolność do odmrażania jednostki zewnętrznej zimą lub też oczyszczania z kurzu w pozostałym okresie. Bosch zadbał z wielką precyzją o każdy szczegół w swojej ofercie, reprezentując nowy model Climate 6000i. Zastosowana wyjątkowa powłoka antykorozyjna lameli gwarantuje nam wieloletnią i bezawaryjną pracę klimatyzatora. Dopracowany układ urządzenia jest w stanie samodzielnie i bezproblemowo dokonać autodiagnozy pracy w każdym momencie oraz wykryć i powiadomić o ewentualnej sytuacji awaryjnej takiej jak wyciek czynnika chłodniczego. W trakcie chwilowego braku zasilania wszelakie ustawienia pozostają bez zmian, system został przygotowany z myślą o przystosowaniu do różnych i nieoczekiwanych sytuacji.

jednostka zewnętrzna klimatyzatora nowej generacji z filtrami Bosch Climate 6000ijednostka zewnętrzna klimatyzator Bosch 6000i frontinnowacyjna jednostka zewnętrzna Bosch z serii Climate 6000i

Bosch z serii Climate 6000i

 

Dopasowanie do potrzeb każdego domownika

 

Zarówno jednostka wewnętrzna, jak i pilot zostały opracowane z idealną precyzją, tak żeby zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W zależności od zaistniałej potrzeby wariant automatycznej zmiany kierunku nawiewu na poziomy bądź pionowy doskonale potrafi dopasować się do wymagań. Dla zabieganych i pragnących swobody połączonej z komfortem pionierska funkcja Follow Me zaskakuje swoją pomysłowością. Umieszczony w pilocie czujnik mierzy temperaturę dokładnie tam, gdzie się obecnie znajduje i dostosowuje swoją pracę do panujących warunków w danym pomieszczeniu. Wind Avoid Me - opcja ta umożliwia unikanie silnego podmuchu powietrza przy dostosowaniu kierunku nawiewu za pomocą pilota. Aby w pełni cieszyć się przyjemnym klimatem, uruchomiony czujnik wilgotności na podczerwień jest w stanie skontrolować i zakomunikować do urządzenia potrzebę usunięcia wilgoci z pomieszczenia, w którym przebywamy.

zastosowanie jednostki wewnętrznej klimatyzatora zdalnie sterowanego Bosch Climate 6000i

 

Oszczędność dla budżetu i dbałość o ekologię

 

Modele Climate dbają także o środowisko naturalne, nie wymagają przy tym znaczącego wkładu finansowego z powodu ekonomicznej minimalizacji zużycia energii. Moc urządzenia jest indywidualnie dopasowywana do obsługiwanego obiektu, odpowiada za to bardzo przydatna funkcja Gear. Redukcja mocy roboczej występuje w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%. Natomiast tryb ECO przy ośmiogodzinnym systemie chłodzenia daje nam możliwości ograniczające zakres zużycia energii nawet do 20%. Ponadto czujnik obecności Human sensor odpowiada bezpośrednio za dodatkową oszczędność pod każdym względem. Ma on za zadanie lokalizację osób przebywających w danym miejscu i tym samym dopasowywuje niezbędną do precyzyjnego korzystania z klimatyzatora moc.

Specyfikacja najwyższej klasy efektywności przy 4 wariantach mocy obejmuje A+++ w trybie chłodzenia oraz w trybie grzania A++ dla modeli 2,6 i 3,5 kW lub A+ dla modeli 5,3 i 7,0 kW. Dostępna jest bezpłatna aplikacja na stronach Google Play i App Store - Home Com Easy zapewniająca swobodną kontrolę nad warunkami klimatycznymi w domu lub biurze. Tak więc modele z danej serii posiadają kolejne udogodnienie, jakim niewątpliwie jest pełna możliwość zdalnego sterowania.

Kontakt w sprawie produktów:

Bosch Klimatyzacja
tel. 801 600 801
www: www.bosch-klimatyzacja.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kiedy najlepiej montować klimatyzację?

Kiedy najlepiej montować klimatyzację?

Jeszcze nie tak dawno można było spotkać się z klimatyzacją w mieszkaniach jedynie... ¬ więcej...

 
Z zestawem klimatyzacji od De Dietrich przetrwasz nawet największe upały

Z zestawem klimatyzacji od De Dietrich przetrwasz nawet największe upały

Klimatyzacja może nam przynieść prawdziwą ulgę podczas upałów. Aby mieć... ¬ więcej...

 
iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

iJW czyli sterownik CAREL do chłodnictwa z wbudowanym kreatorem konfiguracji

Sterownik iJW to nowe rozwiązanie Carel dla chłodnictwa. To inteligentne narzędzie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm      Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet