gorące tematy
tagi
polecamy

Izolacje techniczne PAROC: wsparcie projektanta od A do Z

artykuł promocyjny


Dobry projekt jest podstawą każdego udanego przedsięwzięcia w branży budowlanej i nie ma tu znaczenie, czy chodzi o system w niewielkim domku jednorodzinnym, czy skomplikowany układ rurociągów i urządzeń w zakładzie przemysłowy. Dlatego tak ważne jest profesjonalne wsparcie na etapie prac projektowych. Firma Paroc Polska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i oferuje coś więcej niż tylko izolacje techniczne. Kompleksowe wsparcie projektanta na każdym etapie prac to spore ułatwienie

Wsparcie projektanta przy izolacjach

Niezależnie od środowiska projektowego, temperatury roboczej instalacji czy średnicy przewodów, profesjonaliści mogą liczyć na wiedzę i pomoc Paroc w rozwiązaniu zarówno typowych, jak i mniej standardowych problemów i wątpliwości.

 

Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych

 

6-częściowy Poradnik zawiera najważniejsze informacje i odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz praktyczne wskazówki, jak optymalnie rozplanować izolację w systemach grzewczo-wentylacyjnych i przemysłowych. Prezentowane zagadnienia zainteresować mogą zarówno projektantów i inżynierów instalacji, jak również pracowników kadr zarządzających czy służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych, którzy pragną zwiększyć efektywność procesów.


Fachowcy dowiedzą się z Poradnika m.in.:

 

  • jak prawidłowo obliczać grubość izolacji,
  • jak wymiarować izolację tak, aby zabezpieczyć instalacje przed kondensacją pary wodnej,
  • jak wiatr wpływa na temperaturę powierzchni płaszcza instalacji,
  • na jakie niuanse prawne uważać, projektując przewody zabezpieczane ogniowo,
  • jak oceniać i porównywać parametry akustyczne materiałów, również tych o identycznej klasie pochłaniania dźwięku.

Poradnik projektanta izolacji technicznych

Kalkulatory

 

A propos obliczania odpowiedniej grubości izolacji - możemy robić to ręcznie, w oparciu o szereg danych projektowych, ale możemy też wesprzeć się uznanymi na rynku, nieustannie rozwijanymi narzędziami kalkulacyjnymi. Takim narzędziem jest dostępny bezpłatnie PAROC® Calculus.


Bazując na normie PN-EN ISO 12241, program umożliwia zaprojektowanie energooszczędnych oraz ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań izolacyjnych dla zróżnicowanych zastosowań w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także instalacjach przemysłowych. Narzędzie pozwala m.in. określić wielkość strat ciepła z układu, temperaturę powierzchni, spadek temperatury czy punkt rosy w rurociągach, ciągach wentylacyjnych, zbiornikach przemysłowych, zaworach i kołnierzach. W ramach kalkulacji projektanci mogą także wziąć poprawkę na potencjalne straty ciepła wynikające z mostków termicznych, jakie tworzą się w obrębie rurociągów oraz ciągów podwieszanych.


Z programu PAROC Calculus można skorzystać bezpłatnie na stronie Paroc Polska.

Narzędzie Calculus

 

Narzędzia i programy do projektowania

 

Aby ułatwić pracę projektantom i inżynierom instalacji, Paroc Polska ściśle współpracuje z czołowymi producentami narzędzi informatycznych. Korzystając z oprogramowania AUDYTOR od firmy Sankom, InstalSystem od firmy InstalSoft lub Ventpack® i Hydronicpack® od firmy Fluid Desk, fachowcy mogą w łatwy sposób dobrać do projektu odpowiednie otuliny i maty z wełny kamiennej, niezależnie czy interesuje nas izolacja termiczna, akustyczna, przeciwkondensacyjna czy przeciwogniowa.

Oprogramowanie od firmy Fluid Desk

Ponadto, katalogi detali i biblioteki CAD produktów Paroc można znaleźć bez problemu na wiodących polskich serwisach dla projektantów: infoarchitekta.pl oraz archispace.pl.

Oprócz wsparcia dla najpopularniejszego oprogramowania na rynku, Paroc Polska proponuje także autorskie rozwiązanie, które diametralnie zmienia podejście do projektowania w środowisku BIM.


W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku narzędzi, niewielka bezpłatna wtyczka PAROC do programu Autodesk Revit® pozwala na coś więcej, niż tylko wybór pasującego rozwiązania spośród wgranych bibliotek produktowych i dodanie go do każdego elementu instalacji z osobna. Zamiast tego, program samodzielnie analizuje specyfikę projektu i automatycznie nakłada na rysunek izolację o odpowiednim rodzaju, grubości, średnicy wewnętrznej i pokryciu - zgodnie z założeniami projektu i zgodnie z wymaganiami norm i przepisów.


Wtyczkę PAROC do programu Autodesk Revit®, wraz z gotowymi modelami produktowymi BIM można pobrać bezpłatnie ze strony producenta.

Schemat Paroc

 

Kompleksowe wsparcie

 

Z myślą o potrzebach projektantów, inżynierów, a także inwestorów i użytkowników instalacji, firma oferuje szereg innych materiałów, które mogą być pomocne przy planowaniu izolacji technicznych. Na platformie.


Wsparcie dla Projektanta znaleźć można ponadto:
 

  • broszury PDF przedstawiające rozwiązania i zastosowania
  • rysunki CAD dla izolacji technicznych Paroc
  • certyfikaty, aprobaty techniczne i deklaracje właściwości użytkowych produktów
  • aktualne cenniki produktów
  • kontakt do doradców technicznych ds. współpracy z biurami projektowymi

Kompleksowe wsparcie

Kontakt w sprawie produktów:

Paroc Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 468 21 90
www: www.paroc.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Dopłaty do ogrzewania - komu przysługują, ile wynoszą, jak dostać?

Dopłaty do ogrzewania - komu przysługują, ile wynoszą, jak dostać?

20 września 2022 roku weszła w życie nowa ustawa o dopłatach do ogrzewania. Tym... ¬ więcej...

 
Wzrost cen prądu - dlaczego tyle płacimy

Wzrost cen prądu - dlaczego tyle płacimy

Rachunki za energię elektryczną są coraz wyższe. Ceny rosną od kilku lat, a w... ¬ więcej...

 
Poznaj zawory marki ARCO, światowego lidera branży instalacyjnej

Poznaj zawory marki ARCO, światowego lidera branży instalacyjnej

Hiszpańska firma ARCO jest obecna w 90 krajach na 5 kontynentach. Klienci docenili... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet