Zawór czerpalny SCHELL POLAR II - technologia odporna na mróz

aktualizacja: 19-01-2022, 09:00 – artykuł promocyjny


Jak uniknąć uszkodzeń kranów i zaworów na zewnątrz zimą? Punkty poboru wody na zewnątrz - krany i zawory - zimą są narażone na mróz. Pozostająca wewnątrz nich woda zamarzając może zniszczyć, a nawet rozsadzić instalację. Z tego powodu warto odpowiednio zabezpieczyć na zimę krany w ogródku czy na naszej posesji poprzez odwadnianie zaworów. Ręczne odwadnianie zaworów jest jednak dosyć czasochłonne. Z pomocą przychodzi innowacyjne rozwiązanie od Schell - mrozoodporne zawory czerpalne, które świetnie radzą sobie w zimowych warunkach. Zastosowano w nich automatyczny system odwadniania i napowietrzania wody. Mogą bezawaryjnie pracować przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Zawór czerpalny SCHELL POLAR II ? Technologia odporna na mróz

fot.: Mrozoodporny zawór SCHELL POLAR II jest dedykowany do użytkowania w warunkach ujemnych temperatur


Urządzenia do czerpania wody na zewnątrz nie najlepiej znoszą mroźne zimy. Kiedy temperatura na dworze spada poniżej zera, trzeba starannie odwodnić wszystkie zawory. Jeśli wewnątrz pozostanie woda, po zamarznięciu zwiększy swoją objętość i w konsekwencji może zniszczyć armaturę. W najgorszym wypadku może spowodować awarię nawet wewnętrznej instalacji wody w budynku i doprowadzić do jego zalania.

Z mrozoodporną armaturą SCHELL POLAR II można uniknąć pracy związanej z ręcznym odwadnianiem zaworów i odcinaniem dopływu wody - zawór automatycznie w pełni odwadnia się po każdym zamknięciu dopływu wody. To sprawia, że nawet zimą można używać kranu bez obawy o awarię. Zawór otrzymujemy z zestawem montażowym - w jego skład wchodzi pokrętło ,,Comfort" i klucz nasadowy służący do trwałego zamykania głowicy. W ten sposób można ochronić zawór przed nieuprawnionym użytkowaniem.


Zawór czerpalny SCHELL POLAR II ? Technologia odporna na mróz

fot.: SCHELL POLAR II został wyposażony w pokrętło Comfort oraz klucz zabezpieczający


 

Innowacyjny system odwadniania

 

Inaczej niż w przypadku klasycznej armatury do czerpania wody, innowacyjny zawór POLAR II jest zamykany na końcu obudowy. W taki sposób woda w korpusie pozostaje tylko do granicy ogrzewanego pomieszczenia. Część zaworu biegnąca w ścianie i na zewnątrz odwadnia się samoczynnie w czasie zamknięcia armatury. Dopływ wody można odciąć trawle - służy do tego pokrętło i klucz, którym trzeba przekręcić głowicę. Druga możliwość sprawdzi się najlepiej w przypadku domków letniskowych i innych obiektów wykorzystywanych sezonowo. Po zdemontowaniu pokrętła uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję obcych osób przy zaworze. W zaworze zastosowano stopy mosiądzu o wysokiej jakości,m co przekłada się na wyjątkową trwałość urządzenia. Zawór charakteryzuje się też wysoką szczelnością dzięki wytrzymałym uszczelnieniom O-ring użytych w miejscu zwykłych płaskich uszczelek.

Zawór czerpalny SCHELL POLAR II ? Technologia odporna na mróz

fot.: Zawór długi SCHELL POLAR II Set przeznaczony do nowo budowanych inwestycji

 

Zawór do montażu w nowych budynkach

 

Specjalnie do nowo powstających budynków zaprojektowano zestaw SCHELL POLAR II SET. Umożliwia on szybką i nieskomplikowaną instalację zaworu mrozoodpornego w ścianie obiektu w stanie surowym, bez względu na jej grubość i materiał. Mechanizm zaworu umieszczono w korpusie z mosiądzu, który trzeba osadzić w przepuście przygotowanym w murze. Przepust powinien mieć odpowiedni spadek - 1º. W formie prefabrykowanej zawór jest dopasowany do montażu w standardowej ścianie o grubości 200-500 mm. Gdy wykończenie elewacji dobiega końca, przepust przycina się i tak powstaje przyłącze armatury. Zwieńczeniem montażu jest umieszczenie armatury czerpalnej i rozety na zewnętrzny mechanizm zaworu.

Zawór czerpalny SCHELL POLAR II ? Technologia odporna na mróz

fot.: Zawór SCHELL POLAR II do montażu w istniejących budynkach

 

Z myślą o renowacjach

 

Armatura mrozoodporna POLAR II dostępna jest także w zestawie montażowym przeznaczonym do wykorzystania w już istniejącej instalacji wodnej. Do podłączenia armatury wykorzystywane jest w tym wypadku przyłącze gwintowane G1/2 lub rura miedziana o średnicy 15 mm. Głębokość zabudowy armatury wynosi do 480 mm, z kolei ściana w której planowany jest montaż SCHELL POLAR II musi mieć grubość 200-500 mm. Wersja montażowa do montażu w remontowanych budynkach pozwala na dopasowanie wymiarów zaworu do głębokości ściany. W zestawie można znaleźć także specjalne narzędzie, dzięki któremu przytniemy zawór do odpowiedniej długości. Natomiast z wewnętrznej strony budynku trzeba zapewnić jedynie przyłącze wodne do podłączenia armatury.

Kontakt w sprawie produktów:

SCHELL Polska sp. z o.o.
tel. +48 71 3643551
www: www.schell.eu/polska-pl.html
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zawór czerpalny SCHELL POLAR II - technologia odporna na mróz

Zawór czerpalny SCHELL POLAR II - technologia odporna na mróz

Jak uniknąć uszkodzeń kranów i zaworów na zewnątrz zimą? Punkty... ¬ więcej...

 
Oszczędzają energię i podnoszą higienę wody - czym są i jak działają stacje mieszkaniowe?

Oszczędzają energię i podnoszą higienę wody - czym są i jak działają stacje mieszkaniowe?

Miniwęzeł, mieszkaniowy węzeł cieplny albo po prostu stacja mieszkaniowa. Kompaktowe... ¬ więcej...

 
Zbiorniki na wodę - deszczową oraz pitną

Zbiorniki na wodę - deszczową oraz pitną

Przy gromadzeniu wody na cele pitne bardzo ważny jest wybór zbiorników... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet