gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

FibaroNoark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy


Instalacja fotowoltaiczna z MerXu

artykuł promocyjny


Platforma zakupowa MerXu to nie tylko instalatorstwo elektryczne i elektroenergetyka konwencjonalna. Klienci mogą zaopatrzyć się na MerXu w kompletną instalację fotowoltaiczną, ponieważ platforma wspiera ekologiczne rozwiązania, takie jak odnawialne źródła energii (OZE) czy elektryczność mobilną.

Instalacja fotowltaiczna z Merxu - z czego się składa

Na MerXu kupisz więc panele fotowoltaiczne, a także pozostałe elementy niezbędne do wykonania sprawnie działającej instalacji.

 

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna – kompletna oferta MerXu

 

Kiedy korzystasz z energii elektrycznej dostarczanej z sieci elektroenergetycznej, dostarczany ci jest prąd częściowo tylko pochodzący z OZE. Natomiast energia elektryczna wytwarzana przez ogniwa fotowoltaiczne powstaje wyłącznie z naturalnego źródła. Promieniowanie słoneczne docierające do paneli fotowoltaicznych przetwarzane jest na użyteczną energię elektryczną. Żeby dokonać tej transformacji, niezbędna jest kompletna instalacja fotowoltaiczna, która składa się z:
 

  • paneli fotowoltaicznych, zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych przekształcających energię słoneczną na prąd stały,
  • inwertera (falownika) zamieniającego prąd stały na prąd przemienny, czyli taki, którym można zasilać odbiorniki energii elektrycznej przyłączane do gniazdek w naszych domach i mieszkaniach,
  • oprzewodowania,
  • liczników zużycia i produkcji energii, niezbędnych, kiedy instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią energetyczną, co jest obecnie najbardziej popularnym i opłacalnym ekonomicznie rozwiązaniem.


Panele fotowoltaiczne mocuje się na konstrukcjach ustawianych na gruncie lub montowanych na dachach budynków. Najwyższą produkcję energii uzyskuje się, jeśli panele instalowane na dachu montowane są na połaci południowej, jednak również wystawa wschód – zachód pozwala na efektywne ich wykorzystanie. Paneli nie instaluje się na północnej połaci.

 

Energia fotowoltaiczna – jak ciepło słońca przekształcić w prąd?

 

Podstawowym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej jest panel słoneczny, który składa się z ogniw zbudowanych najczęściej z krzemu. Ogniwo wytwarza prąd, dzięki tzw. zjawisku fotoelektrycznemu, w wyniku którego przetwarza promieniowanie słoneczne na prąd stały, a krzem jest materiałem, który pozwala na tę transformację z racji swojej struktury.

Panel fotowoltaiczny z Merxu

Wszystkie panele w instalacji połączone są przewodami między sobą, a następnie przewodem do inwertera.
Ogniwo fotowoltaiczne ma zdolność generowania prądu stałego, a instalacja elektryczna, z której korzystamy dostosowana jest do prądu przemiennego. To właśnie dlatego w każdej instalacji fotowoltaicznej stosuje się inwertery, czyli urządzenia, których zadaniem jest przekształcenie prądu stałego na prąd przemienny.


Z inwertera energia wyprodukowana przez panele słoneczne trafia już bezpośrednio przez licznik do instalacji elektrycznej.

 

Prosument – ważne pojęcie związane z fotowoltaiką

 

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, można wybrać jedną z dwóch opcji, tzw. ongrid lub offgrid. Co to oznacza? Offgrid, jest to całkowite odcięcie od zasilania w energię elektryczną z sieci elektroenergetycznej. Budynek offgrid jest więc samowystarczalny pod względem energii elektrycznej. Jednak żeby tak się stało, poza instalacją fotowoltaiczną, trzeba zamontować akumulatory, które będą gromadzić energię wytwarzaną przez ogniwa i niespożytkowaną, a następnie oddawać ją podczas, kiedy nie ma produkcji. Choć technicznie jest to obecnie możliwe, z uwagi na niedoskonałość akumulatorów oraz wysoką cenę takiego rozwiązania, rzadko stosowane w naszej strefie geograficznej.


Lepiej sprawdza się pozostawienie połączenia z siecią elektroenergetyczną (czyli ongrid). Wówczas, instalując fotowoltaikę, należy założyć licznik dwukierunkowy. Taki licznik mierzy zarówno pobór energii z sieci elektroenergetycznej (kiedy jest ona pobierana podczas braku produkcji z ogniw), jak i ilość energii wytworzonej przez panele. Jej nadmiar warto oddać do sieci. Dlaczego? Taki zabieg pozwala rozliczać pobór energii elektrycznej na preferencyjnych warunkach. Odbiorca energii zyskuje status prosumenta i jest uprawniony do odbioru energii z sieci w cenie obniżonej o 70 lub 80 %, w zależności od mocy zainstalowanej paneli.


Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje „Darmowa dostawa”, „Bonus retrospektywny”, „Rabat 500”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę promocji.


Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje: “Premia za pierwszy zakup” - merXu zwraca do 1000 PLN za pierwszy zakup, “kasa wraca”, robiąc regularnie zakupy na merXu można uzyskać rocznie do 8000 PLN rabatu, member-get-member, zachęcając innych do robienia zakupów na merXu można odebrać 200 PLN za każde polecenie firmy która dokona transakcji na platformie, gwarancja najniższej ceny, jeżeli znalazłeś wybrany produkt poza merXu w niższej cenie, daj znać, merXu gwarantuje nie tylko wyrównanie tej ceny ale także dodatkowe 10% rabatu


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej napisz: pomoc@merxu.com lub zadzwoń +48 600 440 450

Kontakt w sprawie produktów:

merXu
tel.
www: merxu.com/pl/
mail: pomoc@merxu.com


adres:
ul. Święty Marcin 11/7
61-803 Poznań

Budownictwo, chemia, wyposażenie biur
Natalia Sałek
e-mail: natalia.salek@merxu.com
tel.: +48 668 338 164

Elektrotechnika i oświetlenie:
Piotr Jaguś
e-mail: piotr.jagus@merxu.com
tel.: +48 534 607 894»  internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B - dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw

» tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe

» wspiera przedsiębiorstwa w ich cyfrowej transformacji, dzięki dostarczeniu kompleksowego narzędzia do internetowego handlu B2B w skali krajowej i międzynarodowej

poczytaj o MerXu w portalu
Zobacz także
Koszt magazynu energii. Możliwość dotacji z Mój Prąd 4.0

Koszt magazynu energii. Możliwość dotacji z Mój Prąd 4.0

Wiele osób decyduje się ostatnio na założenie instalacji PV w swoim domu.... ¬ więcej...

 
Mój prąd 4.0, czyli już od 15 grudnia wyższe dotacje na fotowoltaikę i magazyny energii

Mój prąd 4.0, czyli już od 15 grudnia wyższe dotacje na fotowoltaikę i magazyny energii

Grudzień przynosi dobre wiadomości dla prosumentów, czyli zostaje zwiększone... ¬ więcej...

 
Fotowoltaika i pompa ciepła

Fotowoltaika i pompa ciepła

Fotowoltaika i pompa ciepła to wspaniałe połączenie. Obecnie jest jednym z najlepszych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet