gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny

aktualizacja: 30-11-2021, 07:12 – artykuł promocyjny


Decydując się na wymianę jakiejkolwiek rzeczy, wymieńmy to na model lepszy, ładny, bardziej oszczędny, funkcjonalny, a także zgodny z obecną modą. Warto jednak pamiętać, że trendy przemijają. W przypadku termomodernizacji warto zdecydować się na rozwiązanie, które zapewni nam zarówno oszczędność, jak i lepszą kontrolę nad dystrybucją ciepła.

Energia jest coraz droższa i końca podwyżek nie widać. To argument za tym, by dokonać termomodernizacji - dzięki niej można zmniejszyć koszty ogrzewania budynku i zyskać możliwość bardziej dokładnego sterowania zużyciem ciepła. Czasami wymaga to wymiany źródła ciepła i jego dystrybutorów - grzejników.

 

Obecnie częstym wyborem jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Popularne są kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Do współpracy z nimi najlepiej wykorzystać grzejniki zdolne do wydajnej pracy przy niskiej temperaturze czynnika grzejnego. Choć reklamy wiele obiecują, prawda jest taka, że tylko nieliczne grzejniki radzą sobie w takim zastosowaniu. Jakie muszą mieć cechy? Przede wszystkim duża powierzchnia wymiany ciepła, konwekcyjna emisja ciepła i promieniowanie, a także możliwość wspomagania cyrkulacji powietrza przez wentylator w wypadku zwiększonych potrzeb grzewczych. Taki grzejnik powinien mieć też możliwie najmniejszą masę razem z wodą (mała pojemność wodna). Ten parametr można docenić szczególnie w okresach przejściowych i wtedy, gdy krótkotrwale chcemy dogrzać pomieszczenie.

 

,,Szybkie" grzejniki to mały wydatek startowy energii, szybki efekt cieplny i szybka poprawa komfortu termicznego domowników, bez efektu przegrzewania pomieszczeń, który negatywnie oddziałuje zarówno na nasz portfel, jak i komfort. Dzięki możliwości szybkiego zatrzymania grzania ograniczamy zbędne koszty i zapobiegamy dyskomfortowi cieplnemu. Grzejnik o małej masie całkowitej daje nie tylko szybki dopływ ciepła, ale również umożliwia uzyskanie ciepła w dokładnie takiej ilości, jakiej oczekujemy. Instalacja nie akumuluje dużych, zbędnych ilości ciepła i uruchomienie ogrzewania na krótki czas - kilkunastu, kilkudziesięciu minut - by skorygować temperaturę, nie jest drogie.

Każdy typoszereg grzejników ściennych marki REGULUS-system może pochwalić się dużą powierzchnią wymiany ciepła - to blisko o 50% większa powierzchnia kontaktu z ogrzewanym powietrzem w porównaniu do grzejników płytowych w takim samym wymiarze. Z tego powodu stanowią klasyczny i najlepszy wybór jako grzejniki niskotemperaturowe dla kotłów kondensacyjnych. Z kolei we współpracy z pompami ciepła najlepiej sprawdzą się grzejniki Regulus typoszereg E-VENT (wykorzystano w nich wyjątkowo cichy wentylator poprzeczny o niskiej mocy - kilka, kilkanaście W, 230 V) a także REVERS (wentylatory 24V). Z grzejnikami REVERS naszą pompę ciepła możemy wykorzystywać również w trybie chłodzenia.

Dla przeciętnego domu mieszkalnego suma mocy wszystkich wentylatorów nie przekracza mocy żarówki 100W. Dzięki wentylatorom znacznie zwiększa się moc grzewcza grzejników i dynamika grzania. Większa moc grzewcza jest uzyskiwana w ten sposób bez konieczności zmiany rozmiaru grzejnika. Kiedy współpracują z pompą ciepłą, odchodzi potrzeba montowania przewymiarowanych, dużych grzejników.

REGULUS-system proponuje grzejniki z różnymi rodzajami przyłączy i w różnych wymiarach. Bez żadnej dopłaty można również wybrać kolor grzejnika.

 

Na stronie internetowej firmy można znaleźć łatwe w obsłudze programy, które pomogą dobrać potrzebną moc i wielkość grzejników ściennych oraz podłogowych kanałów grzewczych.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przede wszystkim natura - nowości od Instal-Projekt

Przede wszystkim natura - nowości od Instal-Projekt

Stworzone zgodnie z najnowszymi trendami i rozwiązaniami. Zaprojektowane dla tych,... ¬ więcej...

 
Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejnik nie musi być tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, odpowiedzialnym... ¬ więcej...

 
Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Najnowszą propozycją firmy ESBE są termostatyczne zawory mieszające z serii VTA320.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus