gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny

aktualizacja: 30-11-2021, 07:12 – artykuł promocyjny


Decydując się na wymianę jakiejkolwiek rzeczy, wymieńmy to na model lepszy, ładny, bardziej oszczędny, funkcjonalny, a także zgodny z obecną modą. Warto jednak pamiętać, że trendy przemijają. W przypadku termomodernizacji warto zdecydować się na rozwiązanie, które zapewni nam zarówno oszczędność, jak i lepszą kontrolę nad dystrybucją ciepła.

Energia jest coraz droższa i końca podwyżek nie widać. To argument za tym, by dokonać termomodernizacji - dzięki niej można zmniejszyć koszty ogrzewania budynku i zyskać możliwość bardziej dokładnego sterowania zużyciem ciepła. Czasami wymaga to wymiany źródła ciepła i jego dystrybutorów - grzejników.

 

Obecnie częstym wyborem jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Popularne są kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Do współpracy z nimi najlepiej wykorzystać grzejniki zdolne do wydajnej pracy przy niskiej temperaturze czynnika grzejnego. Choć reklamy wiele obiecują, prawda jest taka, że tylko nieliczne grzejniki radzą sobie w takim zastosowaniu. Jakie muszą mieć cechy? Przede wszystkim duża powierzchnia wymiany ciepła, konwekcyjna emisja ciepła i promieniowanie, a także możliwość wspomagania cyrkulacji powietrza przez wentylator w wypadku zwiększonych potrzeb grzewczych. Taki grzejnik powinien mieć też możliwie najmniejszą masę razem z wodą (mała pojemność wodna). Ten parametr można docenić szczególnie w okresach przejściowych i wtedy, gdy krótkotrwale chcemy dogrzać pomieszczenie.

 

,,Szybkie" grzejniki to mały wydatek startowy energii, szybki efekt cieplny i szybka poprawa komfortu termicznego domowników, bez efektu przegrzewania pomieszczeń, który negatywnie oddziałuje zarówno na nasz portfel, jak i komfort. Dzięki możliwości szybkiego zatrzymania grzania ograniczamy zbędne koszty i zapobiegamy dyskomfortowi cieplnemu. Grzejnik o małej masie całkowitej daje nie tylko szybki dopływ ciepła, ale również umożliwia uzyskanie ciepła w dokładnie takiej ilości, jakiej oczekujemy. Instalacja nie akumuluje dużych, zbędnych ilości ciepła i uruchomienie ogrzewania na krótki czas - kilkunastu, kilkudziesięciu minut - by skorygować temperaturę, nie jest drogie.

Każdy typoszereg grzejników ściennych marki REGULUS-system może pochwalić się dużą powierzchnią wymiany ciepła - to blisko o 50% większa powierzchnia kontaktu z ogrzewanym powietrzem w porównaniu do grzejników płytowych w takim samym wymiarze. Z tego powodu stanowią klasyczny i najlepszy wybór jako grzejniki niskotemperaturowe dla kotłów kondensacyjnych. Z kolei we współpracy z pompami ciepła najlepiej sprawdzą się grzejniki Regulus typoszereg E-VENT (wykorzystano w nich wyjątkowo cichy wentylator poprzeczny o niskiej mocy - kilka, kilkanaście W, 230 V) a także REVERS (wentylatory 24V). Z grzejnikami REVERS naszą pompę ciepła możemy wykorzystywać również w trybie chłodzenia.

Dla przeciętnego domu mieszkalnego suma mocy wszystkich wentylatorów nie przekracza mocy żarówki 100W. Dzięki wentylatorom znacznie zwiększa się moc grzewcza grzejników i dynamika grzania. Większa moc grzewcza jest uzyskiwana w ten sposób bez konieczności zmiany rozmiaru grzejnika. Kiedy współpracują z pompą ciepłą, odchodzi potrzeba montowania przewymiarowanych, dużych grzejników.

REGULUS-system proponuje grzejniki z różnymi rodzajami przyłączy i w różnych wymiarach. Bez żadnej dopłaty można również wybrać kolor grzejnika.

 

Na stronie internetowej firmy można znaleźć łatwe w obsłudze programy, które pomogą dobrać potrzebną moc i wielkość grzejników ściennych oraz podłogowych kanałów grzewczych.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Połączenie Komfortu i Designu w grzejnikach Purmo

Połączenie Komfortu i Designu w grzejnikach Purmo

Purmo Group słynie z wysokiej jakości wykonania, efektywności działania swoich... ¬ więcej...

 
Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny

Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny

Decydując się na wymianę jakiejkolwiek rzeczy, wymieńmy to na model lepszy, ładny,... ¬ więcej...

 
Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-System

Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-System

Producent grzejników firma REGULUS®-system na swojej stronie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus