gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Pompa ciepła - niewielkie urządzenie, wielkie oszczędności

aktualizacja: 17-11-2021, 06:19 – artykuł promocyjny


Nowoczesna, niezawodna, ekologiczna i komfortowa - o pompie ciepła nie bez powodu mówi się, że to najlepszy obecnie sposób ogrzania domu. Ponad 95% użytkowników posiadających już pompy ciepła nie chce stosować innego rozwiązania. Przyjrzyjmy się bliżej temu wielofunkcyjnemu urządzeniu, które swoimi możliwościami znacząco wykracza poza to, co sugeruje jego nazwa!

Pompa ciepła - niewielkie urządzenie, wielkie oszczędności

Na warsztat weźmiemy jedno z topowych urządzeń dostępnych obecnie na rynku - DEFRO DHP PREMIUM. To pompa ciepła idealna zarówno do budowy nowych systemów grzewczych, jak i modernizacji już istniejących. Może z powodzeniem dopełnić funkcjonującą już instalację lub być jedynym źródłem ciepła dla całego domu. A to dopiero początek jej zalet.

Pompa ciepła - niewielkie urządzenie, wielkie oszczędności

 

Oszczędna energetycznie

 

Jednym z głównych czynników, które bierze się pod uwagę przy wyborze pompy ciepła jest Coefficient of Performance, który pozwala precyzyjnie określić wydajność pompy, mierzoną jako stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej. Im COP jest większy, tym lepiej, bowiem ta sama ilość ciepła uzyskiwana jest przy mniejszym nakładzie energii elektrycznej. Klasa efektywności energetycznej pompy DEFRO DHP PREMIUM to A++ przy temp. zasilania 55oC. Wskaźnik COP dla A7/W35 = 4,8, a dla A-15/W35 = 3,0. To doskonały wynik w swojej klasie.

Pompa ciepła DEFRO DHP PREMIUM - oszczędna energetycznie

W nowoczesnym domu oszczędności ze stosowania pompy mogą być jednak jeszcze większe, bowiem DEFRO DHP PREMIUM można podłączyć pod instalację fotowoltaiczną. To coraz bardziej popularne rozwiązanie. Według danych Instytut Energetyki Odna­wialnej Polska zajmuje obecnie czwarte miejsce w EU pod względem przyrostu mocy zainstalowanej fotowoltaiki, co spowodowane jest dynamicznie rosnącą liczbą nowych instalacji PV.

Panele pozwalają w tani sposób uzyskać energię elektryczną potrzebną do pracy pompy. Ale biorąc pod uwagę fakt, że często moc instalacji fotowoltaicznych jest przeszacowana względem faktycznych potrzeb gospodarstwa domowego, na zasilanie pompy możemy przeznaczyć nadwyżkę wyprodukowanej energii, która w przeciwnym razie zostałaby niewykorzystana.

Czyste ciepło Defro

Czyste Ciepło Defro - sprawdź nas!

 

Dofinansowana jak nigdy

 

To nie koniec pozytywnego wpływu pompy ciepła na grubość naszego portfela. Decydując się na jej zakup już na starcie możemy liczyć na znaczne ulgi finansowe: uzyskać dotację z programu "Czyste powietrze" oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. "Czyste powietrze" to program dedykowany m.in. właścicielom domów jednorodzinnych. Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu w programie sięgają nawet  37 tys. zł. Ulga termomodernizacyjna to z kolei możliwość odliczenia podatkowego do nawet 53 tys. zł. Ulgę można łączyć z dotacją z programu „Czyste Powietrze”!

 


 

Oszczędna technologicznie

 

Największa oszczędność bierze się jednak z samej technologii pompy ciepła. Naturalny przepływ termiczny polega na tym, że ciepło ucieka z budynku na zewnątrz. Działanie pompy odwraca ten proces. Pompa typu powietrze-woda czerpie energię z otoczenia, czyli powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Dlatego DEFRO DHP PREMIUM wykorzystuje aż do 75% bezpłatnej energii z powietrza! Następnie dzięki odpowiedniemu sprężeniu czynnika roboczego przekazuje ciepło do instalacji grzewczej oraz podgrzewa wodę, którą używamy do mycia i zmywania.

Pompa ciepła DEFRO DHP PREMIUM - oszczędna technologia

W DEFRO DHP PREMIUM zastosowano naturalny czynnik r290, czyli propan. Urządzenie efektywnie wykorzystuje właściwości termodynamiczne tego związku chemicznego i dzięki kontroli procesu parowania i skraplania propanu skutecznie odzyskuje ciepło z powietrza atmosferycznego.

 

Oszczędna ekologicznie

 

Propan to neutralny dla warstwy ozonowej gaz. Global Warming Potential - wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany - porównuje ilość ciepła zatrzymanego przez określoną masę gazu, do ilości ciepła zatrzymanego przez podobną masę dwutlenku węgla. W przypadku propanu wynosi on 3, co czyni R290 jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych na rynku. Dodatkowo, zasilana prądem DEFRO DHP PREMIUM nie powoduje żadnej lokalnej emisji zanieczyszczeń.

 

Jej nazwa mówi tylko pół prawdy

 

DEFRO DHP PREMIUM to komfortowe urządzenie, które zapewnia dostęp do wszystkich ustawień i parametrów za pomocą intuicyjnego sterownika zamontowanego na urządzeniu. Posiada standardowo moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Wśród dostępnych opcji są m.in. ustawienia temperatury wody obiegowej i temperatury w pomieszczeniach oraz sterowanie termostatem pokojowym.
 

Codzienny komfort użytkowania pompy docenią także osoby, dla których ważna jest cisza. Poziom mocy akustycznej DEFRO DHP PREMIUM wynosi na zewnątrz 60 dB (A), a w pomieszczeniu mniej niż 40 dB (A). Nie będzie więc uciążliwa dla domowników, ani tym bardziej dla sąsiadów.
 

Pozostała jeszcze jedna rzecz do wyjaśnienia. Na początku napisaliśmy, że pompa ciepła możliwościami wykracza poza to, co sugeruje jej nazwa. Jest tak w istocie, bowiem urządzenie pozwala zachować idealną temperaturę przez cały rok. Latem - wbrew swojej nazwie - dzięki pracy w obiegu odwróconym umożliwia chłodzenie pomieszczeń. Dopływ zimnego powietrza do środka  zapewnia nawet przy temperaturze zewnętrznej blisko +50oC!

Kontakt w sprawie produktów:

DEFRO Sp. z o.o. Sp. k.
tel. 41 303 80 85
www: www.defro.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet