Rekuperatory TopVAC - nowoczesne, energooszczędne systemy odzysku ciepła

aktualizacja: 02-11-2021, 06:37 – artykuł promocyjny


Oszczędne gospodarowanie zasobami energii to konieczność współczesnego świata. Jednym z systemów, który obniża zużycie energii i jednocześnie znacząco podnosi komfort życia, jest REKUPERACJA, to konieczne wyposażenie nowoczesnych domów energetycznych oraz pasywnych. Zimą ogrzewa wpuszczane powietrze, a latem wychładza je, zapewniając świeże powietrze przez cały rok. W ten sposób rekuperatory dbają nie tylko o zdrowie domowników, ale także o ich budżet.


System rekuperacji budują w głównej mierze przewody instalacyjne do dystrybucji powietrza oraz odpowiednio dobrana jednostka centralna – REKUPERATOR. Produkowane w Polsce rekuperatory marki TopVAC odznaczają się wysoką sprawnością temperaturową w zakresie odzysku ciepła, co sprawia, że są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu na naszym rynku.


Osobom szukającym niezawodnych rozwiązań marka oferuje rekuperatory TopVAC VERTICAL, HORIZONTAL oraz PODSUFITOWE w kilku wariantach: TopVAC 350/350FCF, TopVAC 450/450FCF i TopVAC 550. Rodzaj urządzenia każdorazowo dobierany jest adekwatnie do wielkości obiektu mieszkalnego lub użytkowego tak, aby zapewnić najbardziej efektywny odzysk ciepła.

 

Model podsufitowy

 

Jedną z wielu zalet podsufitowych rekuperatorów są niskoenergetyczne wentylatory oraz cicha praca dzięki optymalnie dobranym komponentom i izolacji. Kluczowe znaczenie ma system FLOW BALANCING, który utrzymuje stałe i równe wydatki powietrza, przez co redukuje koszty ogrzewania. Rekuperator przeznaczony jest do montażu przy suficie co korzystnie wpływa na zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu.

 

Niezawodne i energooszczędne urządzenia TopVAC

 

Obok istotnych elementów takich, jak markowe wymienniki ciepła i wentylatory urządzenia TopVAC w standardzie posiadają rozwiązania odpowiedzialne za obniżenie zużycia energii, optymalizację odzysku ciepła i funkcjonowanie całego systemu. Do najistotniejszych należą:

  • system FLOW BALANCING,
  • automatyczna nagrzewnica wstępna o niskim zużyciu prądu z płynną modulacją,
  • 5 czujników temperatury,
  • regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

Panel sterujący TopVAC

W cenie każdego rekuperatora otrzymuje się regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.

Rozwiązania TopVAC to także niski poziom hałasu (41 dB), jaki został uzyskany dzięki wyciszonej konstrukcji z izolacją z niepalnych materiałów.

 

Zasady działania systemu rekuperacji

 

Wentylacja mechaniczna opiera się na wykorzystaniu zjawiska rekuperacji ciepła, po to, by zmniejszyć zużycie energii oraz utrzymać optymalny poziom temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Urządzenie odzyskuje ciepło ze strumienia powietrza usuwanego z budynku, a następnie wykorzystuje je do ogrzania świeżych mas rozprowadzanych po całym obiekcie za pomocą kanałów wentylacyjnych, bez mieszania się obu strumieni. To zjawisko pomaga znacząco ograniczyć ilość energii niezbędnej do ogrzania powietrza nawiewanego do budynku. Dlatego w budynkach energooszczędnych to najlepsze możliwe rozwiązanie. Dzięki rekuperacji przez cały czas, w całym domu mamy zapewnione powietrze o optymalnych parametrach. System stosuje się w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych domach.

 

System instalacyjny Top AIR VENTILATION – bakteriobójczy i antystatyczny!


Bardzo ważnym elementem w systemie rekuperacji jest instalacja transportująca powietrze. System instalacji Top AIR jest bakteriobójcza i antystatyczna, charakteryzuje się wysokim stopniem higieny i bezpieczeństwa dla zdrowia. Elementy składowe są proste w montażu i bezawaryjne. System Top FLEX System Ag składa się z rozdzielaczy, skrzynek rozprężnych i rury wentylacyjnej Top FLEX System Ag.


Przemyślana konstrukcja systemu instalacyjnego Top AIR pozwala na uzyskanie odpowiedniego przepływu powietrza bez strat, co daje możliwość optymalnego doboru jednostki rekuperacyjnej oraz właściwego działania całego systemu.


Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania Klientów, TopVAC oferuje dwa systemy dystrybucji powietrza:

 

System Top FLEX  – modułowy system bakteriobójczy, przeznaczony do instalacji w mniejszych obiektach mieszkalnych
Prezentujemy kilka przykładowych elementów tego systemu:

 

  • NOWOCZESNA RURA WENTYLACYJNA Top FLEX System Ag

Głównym elementem systemu Top AIR VENTILATION jest nowoczesna rura wentylacyjna Top FLEX System Ag. Rura, ta posiada antybakteryjną, grzybobójczą wewnętrzną powłokę zawierającą srebro, przez co nie dochodzi do procesów migracji, jonizacji. Zastosowanie srebra zapewnia długoletnie działanie bakteriobójcze bez względu na temperaturę oraz wilgotność powietrza. Dodatkową zaletą wewnętrznej warstwy rury Top FLEX System Ag jest działanie antystatyczne, przez które skutecznie ogranicza się gromadzenie i osiadanie kurzu w rurociągu. Przy użyciu tej rury uzyskujemy odpowiednie przepływy powietrza bez strat, a tym samym optymalne działanie całego systemu rekuperacji.

 

  • SKRZYNKI I ROZDZIELACZE

Skrzynki nawiewno-wyciągowe i rozdzielacze zaprojektowano z myślą o łatwym zamontowaniu oraz bezproblemowym i praktycznym użytkowaniu. Każdy element pasuje do wszystkich rur karbowanych o Ø75 dostępnych na rynku wentylacyjnym. Kształt skrzynek i rozdzielaczy gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a ich gładka powierzchnia nie dopuszcza do osadzania zanieczyszczeń. Z uwagi na przemyślaną konstrukcję, skrzynki możemy zamontować pionowo w suficie powieszanym lub w posadzce, jak i poziomo w konstrukcjach ścian szkieletowych.

 System Top FLEX  ? modułowy system bakteriobójczy, przeznaczony do instalacji w mniejszych obiektach mieszkalnych

 

  • NIEZAWODNE USZCZELKI

Oryginalne uszczelki jako bardzo ważny element systemu zabezpieczają szczelność instalacji oraz gwarantują bezawaryjną pracę systemu przez wiele lat.

 

System Top FLEX Metal

 

System przeznaczony do każdego rodzaju budynków, charakteryzujący się szerokim wachlarzem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które możemy dopasować do specyfiki obiektu oraz wymagań inwestora.

Przykładowe elementy systemu Top FLEX Metal

 

Na oferowane rozwiązania udzielana jest 2-letnia gwarancja z możliwością przedłużenia, jednocześnie oferując profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń TopVAC na terenie całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i stroną internetową www.topvac.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

TopVac
tel. (61) 8177-043
infolinia 601-082-919
www: www.topvac.pl
www.topvac.pl/rekuperacja/
www.topvac.pl/#odkurzacze-centralne
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Po ilu latach zwraca się inwestycja w rekuperację

Po ilu latach zwraca się inwestycja w rekuperację

Rekuperacja to instalacja wentylacji, czyli wymiany powietrza w budynku, która... ¬ więcej...

 
Niezawodna skandynawska jakość od 1903 r. - rekuperacja od ENSY!

Niezawodna skandynawska jakość od 1903 r. - rekuperacja od ENSY!

Trzema podstawowymi funkcjami rekuperatorów obrotowych są: czyste, przefiltrowane... ¬ więcej...

 
Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Nowoczesny w pełni automatyczny tester szczelności Wöhler DP 700 został zaprojektowany... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet