gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejnik aluminiowy czy grzejnik stalowy? Przekonaj się sam, który z nich wybrać!

aktualizacja: 19-10-2021, 06:10 – artykuł promocyjny


Wybór grzejnika do domu czy mieszkania często nie ogranicza się jedynie do jego wyglądu. Świadomy inwestor ma znaczenie więcej dylematów, które go nurtują i wywołują dyskusję. Jednym z takich najczęściej pojawiających się zapytań jest kwestia grzejnik stalowy czy aluminiowy. Pytanie może wydawać się dość trudne, ale każdy, kto pozna zalety grzejników aluminiowych, nie będzie mieć wątpliwości, co wybrać. Jakie są więc różnicę między grzejnikami stalowymi a aluminiowymi? Warto porównać ich efektywność, by przekonać się, który produkt będzie tańszy w użytkowaniu. Poniżej prezentujemy te i inne cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. W końcu zawsze chcemy, by grzejnik służył nam przez długie lata.

Grzejnik aluminiowy czy grzejnik stalowy? Przekonaj się sam, który z nich wybrać!

 

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz wodę, energię i… pieniądze!

 

Decydując się na grzejnik aluminiowy mamy realny wpływ na zmniejszenie ilości potrzebnej wody (w porównaniu do grzejników stalowych czy żeliwnych). Dla przykładu w 10-członowym grzejniku aluminiowym płynie zaledwie 3 litry wody. To zdecydowanie mniej niż w przypadku innych grzejników o podobnych rozmiarach i parametrach.  


Warto wiedzieć, że kupując grzejnik aluminiowy, możemy zaoszczędzić również sporo energii. To dzięki temu, że jest on znacznie lżejszy niż stalowy, a to wpływa na fakt, iż nagrzewa się szybciej i efektywnie oddaje energię cieplną. W konsekwencji mamy wyższy komfort cieplny, oszczędzamy energię i co za tym idzie, płacimy mniejsze rachunki.


Dobierając idealny grzejnik dla swojego domu, bardzo ważne są dla nas również korzyści finansowe. A przy wyborze grzejnika aluminiowego są to - poza wspomnianą oszczędnością związaną z mniejszym zużyciem energii - tańsze koszty zakupu, nawet o 50% w porównaniu do grzejników stalowych o zbliżonych rozmiarach! Warto również wspomnieć, że grzejniki aluminiowe są odporne na ścieranie i korozję. Dzięki temu przez długi czas nie będzie potrzeby wymiany na nowy. Najdłuższy na polskim rynku okres gwarancji na swoje grzejniki ma polska firma KFA Armatura – aż 20 lat bez zmartwień!

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz wodę, energię i? pieniądze!

 

Komfort cieplny w Twoim domu

 

Aluminium to materiał zapewniający szybkie nagrzewanie się i efektywne oddawanie ciepła. W konsekwencji wykonane z niego grzejniki zdecydowanie sprawniej ocieplają domowe pomieszczenia niż zbliżone rozmiarami grzejniki stalowe czy żeliwne. Co więcej, porównując do ogrzewania podłogowego, może to być nawet kilkanaście razy szybciej! Jest to szczególnie ważne w okresie jesiennym, wczesnozimowym i wiosennym, kiedy temperatura na zewnątrz bywa skrajnie różna i często zależy nam na szybkim dogrzaniu domu czy mieszkania.


Na komfort cieplny z pewnością wpływają również odpowiednio wyprofilowane kierownice powietrza, które znaleźć można między innymi w grzejnikach marki KFA Armatura. Kierują one ciepło od razu w stronę pomieszczenia zamiast pod parapet jak w przypadku grzejników płytowych, co zdecydowanie zwiększa ich efektywność.

Komfort cieplny w Twoim domu - jaki grzejnik wybrać?

Warto również pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybierzemy grzejnik aluminiowy, czy stalowy na komfort cieplny duży wpływ mają również głowice termostatyczne, które zapewniają bardziej komfortowe sterowanie temperaturą grzejników.

 

Łatwy montaż i dopasowanie grzejnika do pomieszczeń

 

Grzejniki aluminiowe najczęściej zbudowane są z kilku lub kilkunastu identycznych elementów, co ma wpływ na wielkość grzejnika. Dodając kolejne elementy, możemy łatwo dopasować rozmiar elementu grzewczego do wymagań cieplnych konkretnego miejsca. Wystarczy znać kubaturę pomieszczenia (długość x szerokość x wysokość) i dobrać odpowiednią ilość żeberek, by móc cieszyć się idealną temperaturą w domu czy mieszkaniu.


Co więcej, w przypadku kiedy jednak zmienią się nam preferencje cieplne lub ilość elementów zostanie źle dobrana, istnieje możliwość prostego dodania lub odjęcia członów. Takiej opcji nie ma w przypadku modeli stalowych bądź żeliwnych.


Podczas wyboru konkretnego grzejnika dużym atutem jest również łatwy montaż produktu. Opatentowane dolne podłączenie, zastosowane w grzejnikach aluminiowych KFA Armatura znacząco go ułatwia, a przy tym całość wygląda bardziej estetycznie. Przy projektowaniu instalacji grzewczej nie musimy się również martwić czy grzejnik w danym pomieszczeniu będzie wyprowadzony z podłogi, czy podłączany do ściany. To duże ułatwienie przy montażu także w przypadku wymiany instalacji w istniejących już pomieszczeniach.

 

Zabezpieczenie przed korozją

 

Warto pamiętać, że grzejniki aluminiowe można podłączyć do każdego typu instalacji. Jest to zasługa procesów anaforezy i fluorocyrkonowania, stosowanych przez KFA Armatura. W procesie produkcji grzejniki zostają odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem korozji. Nie ma więc możliwości utraty szczelności ani potrzeby stosowania inhibitorów korozji, nawet w przypadku połączenia z instalacjami miedzianymi.
Odporność na korozję grzejników KFA Armatura pozwala na zamontowanie ich zarówno w obiegu zamkniętym, jak i otwartym, a nawet w łazienkach, gdzie panuje duża wilgoć. Niestety grzejniki stalowe, ze względu na materiał, z którego są wykonane, są zdecydowanie bardziej podatne na korozję, mimo że mogą być za to bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

 

Sztuka użytkowa w (nie)codziennym wydaniu

 

Wartość estetyczna produktów codziennego użytku ma dla nas coraz większe znaczenie, w szczególności przy projektowaniu wnętrz domów czy mieszkań. Coraz bardziej na popularności zyskuje sztuka użytkowa, a dbałość o szczegóły stała się standardem. Co się przez lata nie zmieniło? Z pewnością różnorodność ludzkiego gustu, a co za tym idzie preferencje odnośnie do wnętrz, którymi się otaczamy.


Wybierając każdy ze stałych elementów użytkowych mieszkania, takich jak m.in. grzejniki, warto więc sprawdzić, czy jest możliwość dopasowania go do wymarzonego wnętrza. W KFA Armatura, dzięki dostępności różnych wariantów kolorystycznych jest to bardzo proste. Tak więc elegancki biały grzejnik sprawdzi się w wielu klasycznych wnętrzach, wersja grafitowa, o ciekawej fakturze to dobry wybór do przestrzeni loftowych, natomiast czarny model tej marki będzie idealny do projektów najbardziej nowoczesnych.

Grzejniki aluminiowe KFA - kolory do wyboru

Skoro już o estetyce mowa – jak w tej kwestii wypadają różne typy grzejników również pod kątem praktycznym? Z pewnością grzejniki aluminiowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kształt  grzejników stalowych, gdzie otwory wyprowadzające powietrze umieszczone są na górze, sprawiają, że czyszczenie i wycieranie gromadzącego się kurzu, jest znacznie trudniejsze. Forma grzejników aluminiowych nie generuje tego problemu. Powierzchnie, na których może ukrywać się kurz, są stosunkowo niewielkich rozmiarów i łatwo je umyć.

Grzejniki aluminiowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości

 

Nowe technologie wśród grzejników

 

Coraz częściej w przypadku grzejników aluminiowych stosuje się rozwiązania innowacyjne. Przykładem może być grzejnik aluminiowy z jonami srebra KFA Armatura, który zwalcza bakterie i inne drobnoustroje. Grzejnik ten jest malowany specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra, który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie.

Opatentowana technologia BioCote® sprawia, że zastosowane w niej produkty działają antywirusowo, między innymi przeciw wirusowi grypy H1N1. Udowodniono, że technologia przeciwdrobnoustrojowa BioCote® dezaktywuje również wirus grypy AH1N1, a nawet redukuje szczep z rodziny koronawirusów aż o 90% w ciągu 2 godzin!
Wymieniając na przykład stary grzejnik stalowy na antybakteryjny aluminiowy, zyskujemy równocześnie dwie korzyści: w przypadku ogrzewania efektywność zwiększa się dzięki zaletom aluminium, a także dbamy o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

 

Podsumowując: grzejniki aluminiowe czy stalowe?
Odpowiedź jest tylko jedna - aluminiowe grzejniki KFA Armatura!

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
www.facebook.com/KFAArmatura
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i design

Grzejnik nie musi być tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, odpowiedzialnym... ¬ więcej...

 
Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Najnowszą propozycją firmy ESBE są termostatyczne zawory mieszające z serii VTA320.... ¬ więcej...

 
Nowy termostat do grzejników Jaga

Nowy termostat do grzejników Jaga

Kompaktowy rozmiar, obsługa za pomocą ekranu dotykowego, funkcja zdalnego sterowania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus