gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

artykuł promocyjny


OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w łazience i redukujący zakamienienie instalacji wodnej. System jest przyjaznym środowisku rozwiązaniem, które ogranicza niekorzystne działanie twardej wody oraz problemy z tym związane. Ułatwia utrzymanie w czystości pomieszczeń takich jak n.p. łazienki, w których może dochodzić do osadzania się kamienia na armaturze łazienkowej, kabinach prysznicowych lub innych elementach wyposażenia. Ponadto, dzięki systemowi OneFlow® WATTS, ograniczamy powstawanie kamienia we wnętrzu takich urządzeń jak pralki, zmywarki oraz termy czy zasobniki c.w.u.

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji z systemem OneFlow

Warto ograniczać negatywne skutki twardej wody, bowiem cena, jaką zapłacimy za niespodziewane awarie lub  remonty związane z zakamienionymi elementami wyposażenia łazienkowego oraz remontem instalacji wodnej, może być niemiłym zaskoczeniem.

 

Sposoby obniżania twardości wody

 

Sposoby obniżania twardości wody - system OneFlowDo zmiany parametrów twardości wody mogą być stosowane różne metody. Znane jest np. zmiękczanie w procesach chemicznych, co odbywa się poprzez dodanie polifosforanów. Niestety w tym wypadku otrzymujemy wodę niezdatną do picia. Kolejnym sposobem jest wprowadzanie CO2 pod ciśnieniem, ale ten wariant cechuje się znacznymi kosztami. Stosuje się także zakłócenie cząsteczek w polu magnetycznym, jednak ta metoda, zgodnie z wynikami badań, cechuje się niską skutecznością. Niewielką skuteczność uzyskuje się także w kosztownym procesie usuwania twardości z wody w wyniku indukcji elektrycznej. Dotychczasowe badania potwierdzają, że żadna z tych metod nie jest wystarczająco skuteczna i jednocześnie przystępna cenowo. Inna metoda, z zastosowaniem zmiękczacza, jest procesem wymagającym pod względem konieczności dostarczenia energii oraz soli, wymaga utylizacji powstałych odpadów, zużywa dużo wody, a do tego bardzo wyjaławia wodę pitną, sprawiając, że może ona być zbyt uboga w minerały.

 

W związku z tym, twórcy systemu OneFlow® WATTS postawili na zupełnie inny proces, jakim jest metoda krystalizacji wspomaganej TAC (Template Assisted Crystallization), która zdecydowanie ogranicza powstawanie kamienia. Co więcej, za sprawą tej technologii w wodzie zachowane są jony magnezu i wapnia, niezbędne dla ludzkiego zdrowia.

 

Zapobieganie zakamienianiu instalacji oraz rozpuszczanie istniejących osadów

 

Rewolucyjny proces krystalizacji TAC, zastosowany w systemie OneFlow® WATTS, niesie za sobą podwójne korzyści dla instalacji wodnych w domach. Nie tylko powoduje swobodny przepływ minerałów i ogranicza proces gromadzenia się osadów, ale także wpływa na rozpuszczanie tych, już istniejących. Zobaczmy jak to wygląda krok po kroku. Sercem układu jest wkład zawierający opatentowane medium złożone z ziaren polimerowych. Za sprawą  odpowiedniego składu oraz właściwego kształtu granulek polimerowych możliwe jest stworzenie korzystnych warunków do przyspieszonego wzrostu mikroskopijnych kryształów węglanu wapnia wyłapywanego z wody. Oznacza to, że dzięki temu minerały odpowiadające za twardość wody zmieniają swoją postać na nieszkodliwe kryształy, które przechodzą dalej wraz ze strumieniem wody i jedynie w sposób ograniczony osadzają się na elementach wyposażenia  oraz wewnątrz instalacji wodnych. Dodatkową zaletą systemu TAC jest uwalniany do wody dwutlenek węgla, jaki powstaje w procesie przechodzenia przez medium. Wyższa zawartość CO2 powoduje z kolei tworzenie się kwasu węglowego i obniżenie wartości pH, co bezpośrednio sprzyja rozpuszczaniu się osadów, które już zalegają w instalacji wodnej.

 

OneFlow® WATTS – cena za bezpieczną instalację

 

Czy warto zainwestować w systemy ograniczające efekty działania twardej wody? Zdecydowanie! Cena urządzenia, które możemy zainstalować zarówno na nowobudowanych, jak też starszych i remontowanych instalacjach, zwróci się niezwykle szybko. Trzeba pamiętać, że zalegający węglan wapnia i jego osady tworzą nierozpuszczalne bariery dla wody oraz redukują sprawność urządzeń. Co oznacza większe zużycie energii elektrycznej. Jeszcze większe szkody twarda woda może wyrządzić w urządzeniach grzewczych, gdzie kamień osadzający się  na pompach, zaworach i kotłach może nie tylko zmniejszyć wydajność całego systemu (o nawet 24%), ale także doprowadzić do jego uszkodzenia oraz kosztownych remontów. Osad w instalacji ma także swoją niekorzystną cenę dla zdrowia domowników, bowiem stanowi on korzystne podłoże do rozwoju drobnoustrojów, co może stanowić zagrożenie higieniczne.

Zapobieganie zakamienianiu instalacji oraz rozpuszczanie istniejących osadów

 

Prosta instalacja, łatwa obsługa i wysoka wydajność

 

Zalety systemu OneFlow® WATTS sprawiają, że rozwiązanie nie ma sobie równych. Minerały, które powstają na złożu eliminują ryzyko zakamieniania się instalacji, a jednocześnie w wodzie zachowane są składniki niezbędne dla ludzkiego zdrowia. To przyjazne środowisku rozwiązanie nie wymaga stosowania energii elektrycznej, jak również soli lub innych substancji chemicznych. Ewentualnie powstały osad na powieszchni elementów wyposażenia jest miękki i łatwo usuwalny bez stosowania detergentów. Oszczędza to wodę oraz pracę i czas.  Ten ekonomiczny i wydajny system jest praktycznie bezobsługowy, wymianę wkładu ze złożem przeprowadza się raz na dwa lub trzy lata, w zależności od modelu. Co więcej, niewielkie wymiary  znacznie zaoszczędzają miejsce i ułatwiają montaż. Przypomnijmy, że sama instalacja jest niezwykle prosta, bowiem opiera się jedynie na podpięciu systemu pod krócieć wlotowy i wylotowy w instalacji wodnej. Producent dostarcza system w różnych wydajnościach: od 22 l/min do 75 l/min, dzięki czemu można go dopasować do domów różnej wielkości, w zależności od ilości zużywanej wody. Bardzo ważne jest to, że ten system doskonale radzi sobie w trakcie eksploatacji i to w przeróżnych warunkach. Działa bez zakłóceń niezależnie od wahań temperatury wody zimnej oraz ciśnienia wody. Użytkownicy zauważają także mniejsze osady na naczyniach mytych w zmywarce, redukcję kamienia na kranach i natryskach, a także cieszą się z łatwiejszego czyszczenia umywalek i wanien, dzięki znacznej redukcji powstających nalotów z twardej wody.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wattswater.pl
 

Kontakt w sprawie produktów:

Watts Industries Polska sp.z o.o.
tel. + 48 22 702 68 60
www: wattswater.pl/
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
ESBE ogłasza nową promocję na grupy pompowe

ESBE ogłasza nową promocję na grupy pompowe

Od 6 marca można skorzystać z promocji firmy ESBE na grupy pompowe. Teraz do zakupionych... ¬ więcej...

 
Nowe pompy AFRISO APH

Nowe pompy AFRISO APH

Wydajność, uniwersalność i niezawodna praca. Nowe pompy AFRISO APH zapewniają... ¬ więcej...

 
Zestawy mieszające BPS z nową pompą AFRISO APH

Zestawy mieszające BPS z nową pompą AFRISO APH

Planując dużą, rozbudowaną instalację grzewczą, np. taką, która ma połączyć... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet