gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   

polecamy

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Gniazdka i włączniki Karlik - osprzęt na lata

aktualizacja: 12-01-2022, 10:05 – artykuł promocyjny


Jakość produktów jest istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę, wybierając elementy wyposażenia każdego rodzaju inwestycji. Czy chodzi o wnętrze domu jednorodzinnego, biuro czy powierzchnie o charakterze przemysłowym względy jakościowe mają znaczenie przy podejmowaniu decyzji o tym, który osprzęt wybrać. Jakie cechy powinny mieć gniazdka i włączniki dobrej jakości?

Gniazda elektryczne karlik

fot.: Seria DECO - ramka uniwersalna z tworzywa poczwórna czarny mat + mechanizm gniazda komputerowego pojedynczego czarny mat + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem (przesłony torów prądowych) czarny mat.

 

Pewność montażu i bezpieczeństwo użytkowania

 

Jakość produktów dotyczy nie tylko ich wyglądu i walorów estetycznych. Oczywiście ciekawa forma i kolorystyka dostosowana do aktualnych trendów w wyposażeniu wnętrz są istotne, na co producenci tacy jak firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania zwracają szczególną uwagę, jednak nie tylko to, co widzimy gołym okiem, powinno się wziąć pod uwagę, dobierając osprzęt.

 

Gniazdka i włączniki elektryczne to przede wszystkim produkty techniczne, które umożliwiają korzystanie z energii elektrycznej w budynku lub na zewnątrz. Aspekt bezpieczeństwa osób, które będą ich używać na co dzień – do włączania i wyłączania światła, podłączania do zasilania przeróżnych urządzeń elektrycznych, jak również sterowania oświetleniem, roletami okiennymi lub temperaturą - jest priorytetem.

Ganiazdka deco karlik

fot.: Seria DECO - ramka uniwersalna z tworzywa DECO Pastel Matt potrójna lodowy błękit + mechanizm gniazda bryzgoszczelnego z uziemieniem (przesłony torów prądowych) grafit mat.

 

Gniazdka elektryczne z przesłonami torów prądowych

 

Przesłony torów prądowych, obecne w gniazdach m.in. serii DECO i MINI polskiego producenta – firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. – stanowią integralną część produktu. Dzięki ich zastosowaniu części niebezpieczne instalacji elektrycznej są lepiej zabezpieczone, a dostęp do nich ograniczony. Montaż gniazd z przesłonami daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Zwiększona ochrona obecna w gniazdkach utrudni dostęp do prądu, co jest szczególnie ważne w kontekście dzieci przebywających w pomieszczeniach. Nie oznacza to rzecz jasna, że dziecko powinno korzystać samodzielnie z urządzeń elektrycznych. Obecne w gniazdkach przesłony torów prądowych są dodatkowym elementem zabezpieczającym, z którego warto skorzystać, mając wybór pomiędzy gniazdkami z przesłonami lub bez.

Gniazdo podwójne karlik

fot.: Seria MINI - ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm gniazda podwójnego do ramki z uziemieniem (przesłony torów prądowych).

 

Solidna konstrukcja gniazd i łączników

 

Przy wyborze osprzętu elektroinstalacyjnego warto zwrócić szczególną uwagę na zalety techniczne mechanizmów gniazdek i wyłączników. Produkty polskiego producenta Karlik Elektrotechnik cechuje zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz bardzo solidna konstrukcja, która zapewnia nie tylko dokładne dopasowanie np. wielu mechanizmów zamontowanych w ramkach wielokrotnych serii podtynkowych takich jak DECO czy MINI. Dopracowane pod każdym względem produkty gwarantują wieloletnie użytkowanie oraz niezawodność i wysoki stopień zadowolenia inwestorów, jak i użytkowników.

 

Obecna w mechanizmach podtynkowych metalowa ramka montażowa (blacha centralna), niewypadające nakrętki przy zaciskach śrubowych, solidne, metalowe pazurki służące do stabilnego osadzenia mechanizmu w puszce instalacyjnej, czy „jaskółcze ogonki” w kostce gniazdek i włączników, służące do precyzyjnego poziomowania produktów w układzie wielokrotnym to tylko niektóre z cech mechanizmów gniazd i włączników serii DECO i MINI polskiego producenta z Nekli k. Poznania. Wyprodukowane z dbałością o każdy szczegół mechanizmy i ramki DECO lub MINI i są produktami wysokiej jakości, z których można korzystać przez bardzo długi czas.

Gniazdka z uziemieniem

fot.: Seria MINI - ramka uniwersalna z tworzywa potrójna czarny mat + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem (przesłony torów prądowych) czarny mat + ramka pośrednia złota.

 

Jakość ma znaczenie

 

Kiedy budujemy czy remontujemy dom, podejmujemy szereg decyzji co do wyboru produktów. Przed zakupem warto sprawdzić szczegóły techniczne gniazdek i włączników, łatwe do odnalezienia np. na stronie internetowej producenta czy w katalogach produktowych. Dopracowany pod każdym względem osprzęt taki jak seria DECO lub MINI z pewnością nas nie zawiedzie i będziemy się nim cieszyć przez lata.

Gniazdka włączniki karlik

fot.: Seria MINI - ramka uniwersalna z tworzywa podwójna czarny mat + mechanizm łącznika jednobiegunowego czarny mat + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem (przesłony torów prądowych) czarny mat.

Kontakt w sprawie produktów:

Karlik Elektrotechnik Sp. z o. o.
tel. +48 61 437 34 00
www: www.karlik.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Puszka elektroinstalacyjna A.0083 marki PAWBOL - idealne rozwiązanie do specjalistycznego montażu przełączników Wi-Fi oraz Smart Home!
 
Czuła na dotyk linia łączników Ospel - Sonata Touch

Czuła na dotyk linia łączników Ospel - Sonata Touch

Sonata Touch swoją premierę miała w październiku 2021 roku. Jest to seria łączników... ¬ więcej...

 
Kupuj gniazdka i sprzęt elektrotechniczny na merXu
 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet