zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Nowość - pompy ciepła Bosch Compress 7800i LW. Doskonałe pod każdym względem

aktualizacja: 18-08-2021, 03:42 – artykuł promocyjny


Nowe pompy Boscha mają mnóstwo zalet. Wyróżnia je modułowa budowa, dzięki której system można swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb. Urządzenia świetnie sprawdzą się zarówno w nowo budowanych budynkach, jak i w remontowanych. Dodatkowymi zaletami jest bezproblemowa instalacja i dalsze utrzymanie.

Nowość - pompy ciepła Bosch Compress 7800i LW. Doskonałe pod każdym względem

 

Indywidualne zestawienie na każde zapotrzebowanie

 

Pompa ciepła typu glikol/woda wyróżnia się wszechstronnością, dzięki czemu sprawdza się w różnych zestawach. Zarówno tych oszczędzających miejsce, złożonych z pompy i zintegrowanego zasobnika na ciepłą wodę, jak i zestawów z wolnostojącym zasobnikiem i nowoczesnym designie. Pompa glikol/woda dostępna jest w wersji ze szklanym albo metalowym frontem. Dzięki temu, że system składa się z modułów, Bosch może oferować klientom nie tylko pompę ciepła, ale również zasobnik ciepłej wody ze stali nierdzewnej SWDP ,,side by side". Tak powstaje pasująca do siebie, zintegrowana całość. Zasobniki są dostępne w dwóch objętościach - 200 albo 300 L. Do wyboru są cztery różne moce grzewcze - 6, 8, 12, 16 kW - między którymi trzeba wybrać w odniesieniu do powierzchni grzewczej. Compress 7800i LW jest w stanie osiągnąć roczny współczynnik sezonowej efektywności energetycznej SCOP równy 5,55 przy niewielkiej głośności pracy 36 dB (A).

 

Ekonomiczne rozwiązanie grzewcze – również w istniejących budynkach

 

Duża wydajność i cztery moce do wyboru sprawiają, że kompaktowa pompa Compress 7800i LW nadaje się zarówno do bloków, jak i do domów jednorodzinnych. Bez względu na to, czy chodzi o nowy, czy o już istniejący budynek, wszechstronna pompa ciepła typu glikol/woda gwarantuje prostą wymianę źródeł ciepła przy wykorzystaniu paliw albo istniejącej pompy. Dzięki wysokiej temperaturze zasilania (do 7171°C) pompa może pracować połączona z grzejnikami.

Nowość - pompy ciepła Bosch Compress 7800i LW. Doskonałe pod każdym względem

 

Dzielona obudowa ułatwia transport i obsługę

 

O tym, jak łatwa jest obsługa kompaktowej pompy, można przekonać się jeszcze przed instalacją. Jej transport, składowanie w niewielkich przestrzeniach oraz samą instalację ułatwia dzielona obudowa. Wyszkoleni instalatorzy są w stanie uruchomić pompę w krótkim czasie, dzięki lepszej technologii sterowania - dobrze znane funkcje dostępne są z poziomu nowego, czytelnego panelu sterowania. Wszystkie części urządzenia istotne w czasie serwisowania, dostępne są z przodu i w wyjmowanym układzie chłodniczym, co sprzyja szybkim i skutecznym naprawom i pracom konserwacyjnym.

Nowość - pompy ciepła Bosch Compress 7800i LW. Doskonałe pod każdym względem

 

UI 800 i ConnectKey K30 RF – intuicyjna obsługa

 

Obsługę Compress 7800iLW umożliwia centralny panel sterowania UI 800, co stanowi praktyczne udogodnienie tak dla instalatorów, jak i końcowych odbiorców urządzenia. Ulepszona obsługa urządzenia, wykorzystująca więcej informacji graficznych i intuicyjne elementy dotykowe, ułatwia fachowcom początkowe ustawienie parametrów. Rzadko używane opcje schowano w przełączniku ,,widok eksperta", co sprawia, że codzienna obsługa pompy przez domowników jest szybsza i mniej skomplikowana. Panel UI 800 po raz pierwszy ma kolorowy, dotykowy wyświetlacz 5". Interfejs użytkownika jest czytelny i można obsługiwać go przy użyciu różnych gestów dotykowych, tak jak obsługuje się smartfony. Obsługę ułatwiają wyświetlane podpowiedzi.

 

Kiedy nikogo nie ma w domu, temp. ogrzewania można zmniejszyć, używając przycisku ,,Nieobecny", a ciepłą wodę przestawić w tryb ekonomiczny. Z kolei moduł sieciowy ConnectKey K30 RF daje możliwość połączenia z urządzeniem za pomocą internetu. Pompę ciepła już na poziomie fabrycznym wyposażono w moduł internetowy i radiowy, co umożliwia jej podłączenie do domowej sieci Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowemu regulatorowi można łatwo i precyzyjnie kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu - te dane są wyświetlane w aplikacji mobilnej Bosch HomeCon Easy. Przy chłodzeniu kluczowy jest pomiar wilgotności, dzięki któremu można zapobiec zbyt dużej wilgotności powietrza w pomieszczeniu - chłodzenie odpowiednio wcześniej się wyłącza. Po odpowiednim ustawieniu ConnectKey i dodatkowych opcji obsługi, jak Bosch HomeCom Easy, system prowadzi ogrzewanie o optymalnej wydajności.

 

Nowa aplikacja Bosch HomeCom Easy zastępuje dobrze znaną aplikację EasyRemote i daje klientom możliwość jednoczesnej łatwej obsługi różnych systemów - ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Bosch Termotechnika

tel. 801 600 801
www: www.bosch-termotechnika.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompa ciepła - niewielkie urządzenie, wielkie oszczędności

Pompa ciepła - niewielkie urządzenie, wielkie oszczędności

Nowoczesna, niezawodna, ekologiczna i komfortowa - o pompie ciepła nie bez powodu... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła do nowych budynków - program Moje Ciepło

Pompy ciepła do nowych budynków - program Moje Ciepło

To już kolejna forma dofinansowania, jaką proponuje rząd prywatnym inwestorom. Tym... ¬ więcej...

 
Nowa pompa ciepła Bosch: Compress 5000 AW

Nowa pompa ciepła Bosch: Compress 5000 AW

Bosch poszerza ofertę o nową, przyjazną dla środowiska pompę Compress 5000 AW.... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet