gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Fotowoltaika z pompą ciepła - duet, który idealnie współpracuje

aktualizacja: 19-08-2021, 09:13 – artykuł promocyjny


Nowoczesne budownictwo stawia duży nacisk na budynki, które są przyjazne dla środowiska. W związku z tym stwierdzenie EKO dom staje się powszechniejsze, a pojawiające się rozwiązania technologiczne coraz bardziej poszerzają możliwości stworzenia zielonego mieszkania. Takimi z całą pewnością są fotowoltaika oraz pompa ciepła, które osobno są wysoce ekologiczne, a wspólnie mogą stworzyć niezastąpiony duet idealny.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

Jak już powszechnie wiadomo, panele fotowoltaiczne to urządzenia, które pomagają zyskać prąd wprost ze słońca. Z kolei pompa ciepła przy użyciu energii cieplnej pozyskanej z powietrza, gruntu lub wody ogrzewa nasze budynki. Jednak o co, tak naprawdę chodzi ze stwierdzeniem, że technologie te wspólnie tworzą duet idealny?

 

- Pompa ciepła to system, który wytwarza ciepło w ekologiczny sposób. Nie wszyscy jednak wiedzą, że urządzenie to, by móc sprawnie funkcjonować, potrzebuje energii elektrycznej. Dlatego też fotowoltaika stanowi idealne uzupełnienie dla tej technologii ogrzewającej dom. Moduły korzystając z widniejącego na niebie słońca, wytwarzają prąd, który następnie zasila naszą pompę, umożliwiając jej właściwe funkcjonowanie – tłumaczy specjalista firmy 4 ECO.

Pompa ciepła

Kielecka firma w swojej ofercie posiada zarówno fotowoltaikę, jak i pompy ciepła. Przedstawiciele 4 ECO podkreślają, że rozwiązania te osobno są już bardzo popularne, a obecnie coraz więcej osób przekonuje się do łączenia tych dwóch technologii w jednym budynku. Co potwierdzają liczne realizacje wykonane przez 4 ECO na terenie całego kraju.

 

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W DUET IDEALNY?

 

O korzyściach płynących z takich rozwiązań jak fotowoltaika oraz pompa ciepła mówi się bardzo głośno. Dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jednej lub drugiej technologii. Warto jednak stworzyć z nich duet, który współpracując razem, przyniesie jeszcze więcej długofalowych zysków.

 

- Jak powszechnie wiadomo, panele fotowoltaiczne zapewniają niemalże darmową energię ze słońca, a pompy ciepła ogrzewają dom w ekologiczny sposób. Jeżeli jednak będziemy stosować pompę ciepła w pojedynkę, to możemy to odczuć w nieco podwyższonych rachunkach za prąd, jednak w duecie z fotowoltaiką zyskamy w pełni samowystarczalny dom. Oczywiście, użycie obu z tych rozwiązań będzie nas trochę kosztować, jednak taka inwestycja w ciągu kilku lat może nam się zwrócić – przekonuje przedstawiciel 4 ECO.

Fotowoltaika z pompą ciepła

W związku z tym określenie duet idealny w przypadku pompy ciepła i fotowoltaiki od 4 ECO jest bardzo trafne, gdyż urządzenia te pracując razem, są samowystarczalne, a co najważniejsze w pełni ekologiczne. Dzięki ich zastosowaniu automatycznie zmniejszymy ślad węglowy oraz produkcję dwutlenku-węgla. Dodatkowo pompa ciepła może również pełnić funkcję klimatyzatora i nie potrzebuje dodatkowych inwestycji przy budowie, takich jak pomieszczenie na składowanie opału czy kominów. W związku z brakiem potrzeby inwestycji w kotłownie lub kominy można pomniejszyć koszty projektów bądź budowy. Jeżeli jednak chcemy zamontować pompę i fotowoltaikę, warto przed taką inwestycją skonsultować się z dedykowanym specjalistą.

 

- Chcąc sprawić, by nasz dom był w pełni ekologiczny, warto wcześniej skontaktować się z ekspertem w tej dziedzinie, który dopasuje urządzenia spełniające oczekiwania budynku. Nasi specjaliści zawsze dokonują indywidualnego audyty energetycznego w przypadku fotowoltaiki, a w przypadku pompy ciepła dokonują obliczeń, których wyniki przedstawiają obciążenie cieplne budynku, na podstawie którego dobiera się odpowiednią moc pompy – tłumaczy sprzedawca 4 ECO.

Fotowoltaika i pompy ciepła

Warto więc postawić na ekologiczne rozwiązania w postaci pomp ciepła i fotowoltaiki od 4 ECO, dzięki którym nasz dom stanie się bezobsługowy, a my będziemy mogli się cieszyć komfortowym życiem przez cały rok.

Kontakt w sprawie produktów:

4 ECO Sp. z o.o.
tel. +48 533 012 231
www: 4-eco.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet