gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompa ciepła, ogrzewaj i klimatyzuj swoje pomieszczenie w ekologiczny sposób

aktualizacja: 11-08-2021, 03:46 – artykuł promocyjny


Podczas budowy domu, stajemy przed wieloma trudnymi wyborami, które w późniejszych latach mogą znacząco odbijać się na naszym komforcie. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego urządzenia grzewczego. Często wtedy pojawia się dylemat czy wybrać kocioł na: węgiel, pellet, gaz, a może postawić na ekologiczne rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła. Jak się okazuje, ostatnie z wymienionych urządzeń może być dwufunkcyjne i znacząco podnieść jakość życia.

Nowoczesna pompa ciepła

- Pompy ciepła to urządzenia, które są jednymi z najbardziej ekologicznych systemów grzewczych dla domu. Mało kto jednak wie, że przy odpowiednim doborze tej technologii może ona pełnić dwie funkcje, stając się przydatną zarówno w zimie, jak i lecie. Mianowicie w obecnych ciepłych miesiącach pompa może pełnić funkcję klimatyzatora, a w okresie zimowym zapewnia ekologiczny dopływ ciepła do domu – tłumaczy specjalista ds. systemów grzewczych z firmy 4 ECO.

 

Jak przyznają eksperci z 4 ECO pompy ciepła jako klimatyzatory, stosowane są głównie w przypadku ogrzewania podłogowego, jednak istnieją również alternatywne rozwiązania dystrybucji chłodu uzyskanego przy ich pomocy. Do takich zaliczyć należy: stropy chłodzące, wentylację mechaniczną z odzyskaniem ciepła, nagrzewnicę lub konwektory wentylatorowe. Przedstawiciele 4 ECO zaznaczają jednak, że w przypadku chęci użytkowania pompy ciepła jako klimatyzatora, warto o tym myśleć już na etapie planowania całej instalacji, a wszystko po to, by w przyszłości nie ponosić dodatkowych kosztów przy jej modernizacji.

 

Pompy ciepła 4 ECO sprawdzone urządzenia i fachowe doradztwo

 

Oferująca rozwiązania z dziedziny Odnawialnych Źródeł Energii firma 4 ECO, posiada w swojej ofercie szeroki asortyment pomp ciepła, które pochodzą od wiodących międzynarodowych producentów. Ich klienci mają do wyboru takie marki jak: Kaisai, Dimplex oraz Bosch. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, każdy z ich systemów posiada wiele pozytywnych cech.

Pompa ciepła ekonomiczna

- Nasze pompy cechuje wysoka jakość użytkowa, a wszystkie są dobierane indywidualnie pod każdego Klienta. Wszystko po to, by były one w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne budynku, w którym są montowane. W swojej ofercie posiadamy powietrzne pompy ciepła, których koszt instalacji jest mniejszy, aniżeli gruntowych bądź wodnych. Wszystko dlatego, że rozwiązanie ogrzewające przy pomocy powietrza podczas montażu nie wymaga wykonywania dodatkowych prac ziemnych w postaci odwiertów – tłumaczy pracownik 4 ECO.


Rodzaje pomp określa się na podstawie źródła, z którego pozyskują one energię cieplną. Biorąc pod uwagę te kryteria, można wyróżnić:

  • pompę gruntową - czerpiącą energię z ziemi,
  • pompę powietrzną - której źródłem ciepła jest powietrze pobrane ze środowiska oraz
  • pompę wodną - która zasili dom w ciepło przy pomocy energii pozyskanej z wody.

 

Zalety pomp ciepła od 4 ECO

 

Decydując się podczas budowy domu na pompy ciepła z całą pewnością, obniżymy koszty wykonania budynku. Wszystko ze względu na fakt, że przy tym ekologicznym rozwiązaniu nie musimy wykonywać komina oraz magazynu opału. Dodatkowo decydując się na taki system grzewczy, zaoszczędzimy dużo czasu, a to dlatego, że nie będziemy musieli szukać paliwa, w postaci węgla lub pelletu, który będzie dobrej jakości i za przystępną cenę. Oprócz tego pompy ciepła to najbezpieczniejsze sposoby ogrzewania budynku. Przy ich użyciu nie ma ryzyka wybuchu bądź zaczadzenia.

Powietrzne pompy ciepła

To tylko jedne z wielu licznych korzyści, jakie niesie ze sobą użytkowanie pomp ciepła od 4 ECO. Warto więc zadbać o swój komfort życia i wybrać ekologiczne i wygodne rozwiązanie do ogrzewania domu, które oferuje 4 ECO.

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

4 ECO Sp. z o.o.
tel. +48 533 012 231
www: 4-eco.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet