Nowy odpylacz zanieczyszczeń w ofercie Klimawent

aktualizacja: 04-08-2021, 06:45 – artykuł promocyjny


Odpylacze mokre WET-ALU/Ex to nowy produkt w asortymencie Klimawent. Oczyszczają powietrze z pyłu i zanieczyszczeń powstających w czasie procesu produkcyjnego. Świetnie radzą sobie z usuwaniem pyłów suchych, wilgotnych, lepkich i z dużą ilością iskier. Odpylacze zwalczają też pyły o charakterze wybuchowym, zwłaszcza te pojawiające się w trakcie szlifowania aluminium.

Nowy odpylacz zanieczyszczeń w ofercie Klimawent

Zasada działania tych urządzeń nie jest skomplikowana. Zanieczyszczone powietrze przepływa przez kierownicę zanurzoną w wodzie (przewał wodny) i miesza się z wodą. W efekcie powstaje spieniona mieszanina z pęcherzykami. Wraz z wodą zatrzymane cząsteczki tworzą szlam, osadzający się w leju zbiorczym i pojemniku. Powietrze po przejściu przez przewał jest dodatkowo oddzielane od kropel wody w odkraplaczu. Urządzenie na bieżąco kontroluje poziom wody, najważniejszego parametru prowadzonej separacji pyłów, co gwarantuje poprawne działanie odpylacza. Urządzenie ma podwójny system usuwania szlamu. Codzienne usuwanie odpadów odbywa się w pojemniku na szlam zasilany wodą z instalacji wodociągowej. Wypłukiwane zanieczyszczenia dalej trafiają do pojemnika-beczki przy urządzeniu. Z pojemnika nieczystości są wypłukiwane przy zamkniętej pneumatycznej zasuwie, co zapewnia optymalne, ekonomiczne wykorzystanie wody do tego procesu. Okresowo szlam zgromadzony w leju zbierającym musi być usuwany.

Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Nowoczesny w pełni automatyczny tester szczelności Wöhler DP 700 został zaprojektowany... ¬ więcej...

 
Regulator stałego przepływu RPMC-K - nowy produkt w ofercie Lindab

Regulator stałego przepływu RPMC-K - nowy produkt w ofercie Lindab

Do oferty rozwiązań ICS Indoor Climate Solutions marka Lindab wprowadziła nowość... ¬ więcej...

 
Komfovent Domekt F. Wybierz króla rekuperatorów w wersji podwieszanej!

Komfovent Domekt F. Wybierz króla rekuperatorów w wersji podwieszanej!

Firma Ventia, generalny dystrybutor Komfovent w Polsce, wprowadziła do oferty nowe,... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet