Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

aktualizacja: 20-08-2021, 04:06 – artykuł promocyjny


Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego szamba. Ta ekologiczna metoda jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego, ponieważ nieczystości nie powodują degradacji otoczenia, a odzyskana woda ponownie zasila gospodarkę hydrologiczną. Co więcej, instalacja jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Z tym faktem wiąże się kolejna, bardzo pomocna cecha produktu. Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych warunków. Zapraszamy do kompletnego poradnika!

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

 

Krótka instrukcja samodzielnego montażu oczyszczalni

 

Pamiętajmy, że zakup ekologicznego rozwiązania utylizacji ścieków bardzo często wiąże się z usługami instalacyjnymi. Profesjonalna ekipa doskonale zna wszelką specyfikację oraz parametry montowanego urządzenia, dlatego cała procedura przebiega w sposób sprawny i rzetelny. Dodatkowo fachowcy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie funkcjonowania, eksploatacji oraz niezbędnych działań amortyzacyjnych.

Dla wszystkich użytkowników, którzy zamierzają własnoręcznie zamontować oczyszczalnię, przygotowaliśmy specjalny informator. Dokładne zapoznanie się z treścią oraz prawidłowe zastosowanie wszystkich zaleceń instalacji zapewnia utrzymanie warunków gwarancyjnych.

 

Krok 1.

 

Pierwszą czynnością jest przygotowanie odpowiedniego wykopu. Pamiętajmy, aby miejsce urządzenia było łatwo dostępne w celach późniejszej konserwacji oraz opróżniania. Wymiary zależą oczywiście od parametrów konkretnego urządzenia, ale należy pamiętać o kilku istotnych wskazówkach:

  • długość oraz szerokość wynoszą wymiary oczyszczalni powiększone o 1 metr;
  • głębokość wynosi wymiar wysokości zbiornika powiększonego o 20 centymetrów- ma to na celu wysypania piaskowej podsypki, którą należy następnie zagęścić;
  • warto pamiętać, że głębokość musi sięgać kanalizacji budynku oraz zapewnić spad rur w proporcjach 25 mm na 1 mb.;
  • pokrywa włazu musi wystawać nad powierzchnię gruntu (minimalna wartość to 5 centymetrów).

 

Krok 2.

 

Następne działanie polega na umieszczeniu zbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków w wykopanym wcześniej miejscu. Później rozpoczyna się proces poziomowania osi wzdłużnej, który trzeba powtórzyć, po wypełnieniu 1/3 wysokości zasobnika wodą. Teraz należy zasypać całą konstrukcję, ale rodzaj materiału jest uzależniony od stanu gruntu. W przypadku zbierania się wód gruntowych należy zastosować suchy beton, czyli specjalną mieszankę cementu oraz piasku. Jeżeli ten problem nas nie dotyczy, zastosujmy wcześniej wydobytą ziemię o jednolitej strukturze.

 

Krok 3.

 

Odpowiednie napowietrzenie systemu. W tym celu należy umieścić specjalne syfony oraz rurę pionową o przekroju 110 milimetrów. Warto pamiętać, że wysokość wentylacji pionu kanalizacyjnego musi być położona 30 centymetrów wyżej od punktu szczytowego dachu.

Wykonanie tych 3 prostych kroków sprawia, że montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest szybki i łatwy. Wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, ciesz się naturalnym otoczeniem i zacznij oszczędzać już dziś!

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przydomowa oczyszczalnia z montażem - darmowa wizja lokalna, dobór oczyszczalni, rozsączenia, finansowanie na raty, na co zwracać uwagę przed zakupem
 
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, zwłaszcza biologiczne, szturmują rynek... ¬ więcej...

 
Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

W jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić modernizację naszej instalacji oczyszczana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet