gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   UponorWerit

  Schell

Ferdom   
Pipelife
Eko-Bio

SFA Poland Sp. z o.o.Diamond


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

  logotyp Faneco

polecamy

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

artykuł promocyjny


Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego szamba. Ta ekologiczna metoda jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego, ponieważ nieczystości nie powodują degradacji otoczenia, a odzyskana woda ponownie zasila gospodarkę hydrologiczną. Co więcej, instalacja jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Z tym faktem wiąże się kolejna, bardzo pomocna cecha produktu. Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych warunków. Zapraszamy do kompletnego poradnika!

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

 

Krótka instrukcja samodzielnego montażu oczyszczalni

 

Pamiętajmy, że zakup ekologicznego rozwiązania utylizacji ścieków bardzo często wiąże się z usługami instalacyjnymi. Profesjonalna ekipa doskonale zna wszelką specyfikację oraz parametry montowanego urządzenia, dlatego cała procedura przebiega w sposób sprawny i rzetelny. Dodatkowo fachowcy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie funkcjonowania, eksploatacji oraz niezbędnych działań amortyzacyjnych.

Dla wszystkich użytkowników, którzy zamierzają własnoręcznie zamontować oczyszczalnię, przygotowaliśmy specjalny informator. Dokładne zapoznanie się z treścią oraz prawidłowe zastosowanie wszystkich zaleceń instalacji zapewnia utrzymanie warunków gwarancyjnych.

 

Krok 1.

 

Pierwszą czynnością jest przygotowanie odpowiedniego wykopu. Pamiętajmy, aby miejsce urządzenia było łatwo dostępne w celach późniejszej konserwacji oraz opróżniania. Wymiary zależą oczywiście od parametrów konkretnego urządzenia, ale należy pamiętać o kilku istotnych wskazówkach:

  • długość oraz szerokość wynoszą wymiary oczyszczalni powiększone o 1 metr;
  • głębokość wynosi wymiar wysokości zbiornika powiększonego o 20 centymetrów- ma to na celu wysypania piaskowej podsypki, którą należy następnie zagęścić;
  • warto pamiętać, że głębokość musi sięgać kanalizacji budynku oraz zapewnić spad rur w proporcjach 25 mm na 1 mb.;
  • pokrywa włazu musi wystawać nad powierzchnię gruntu (minimalna wartość to 5 centymetrów).

 

Krok 2.

 

Następne działanie polega na umieszczeniu zbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków w wykopanym wcześniej miejscu. Później rozpoczyna się proces poziomowania osi wzdłużnej, który trzeba powtórzyć, po wypełnieniu 1/3 wysokości zasobnika wodą. Teraz należy zasypać całą konstrukcję, ale rodzaj materiału jest uzależniony od stanu gruntu. W przypadku zbierania się wód gruntowych należy zastosować suchy beton, czyli specjalną mieszankę cementu oraz piasku. Jeżeli ten problem nas nie dotyczy, zastosujmy wcześniej wydobytą ziemię o jednolitej strukturze.

 

Krok 3.

 

Odpowiednie napowietrzenie systemu. W tym celu należy umieścić specjalne syfony oraz rurę pionową o przekroju 110 milimetrów. Warto pamiętać, że wysokość wentylacji pionu kanalizacyjnego musi być położona 30 centymetrów wyżej od punktu szczytowego dachu.

Wykonanie tych 3 prostych kroków sprawia, że montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest szybki i łatwy. Wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, ciesz się naturalnym otoczeniem i zacznij oszczędzać już dziś!

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przydomowa oczyszczalnia z montażem - darmowa wizja lokalna, dobór oczyszczalni, rozsączenia, finansowanie na raty, na co zwracać uwagę przed zakupem
 
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, zwłaszcza biologiczne, szturmują rynek... ¬ więcej...

 
Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

W jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić modernizację naszej instalacji oczyszczana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet