Przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa

aktualizacja: 03-09-2021, 10:23 – artykuł promocyjny


Bardzo istotną cechą każdej działki, bez względu na jej przeznaczenie, jest niezależność funkcjonowania. Wiele osób boryka się z problemem podłączenia do kanalizacji miejskiej, a właściwie jego brakiem. Istnieje jednak rozwiązanie, które jest w pełni ekologiczne, a przede wszystkim skuteczne. Przydomowa oczyszczalnia ścieków wspiera naturalną gospodarkę wodną otoczenia, jest zgodna z aktualnymi przepisami prawnymi oraz charakteryzuje się szybkim tempem zwrotu inwestycji.

Oczyszczalnie ścieków

 

Drenażowa oczyszczalnia ścieków - kiedy wybrać?

 

Aby zagwarantować właściwy przebieg całego procesu, należy dokładnie określić cechy naszej działki. W przypadku oczyszczania drenażowego istotną kwestią jest wielkość całego terenu. Ma to znaczenie, ponieważ instalacja musi znajdować się w odpowiedniej odległości od fasady budynków oraz dużych elementów zielonych.

Konieczna jest również znajomość stanu wód gruntowych, gdyż ich obecność może uniemożliwić zamontowanie całej aparatury. Innym przeciwwskazaniem jest również powierzchnia o słabej przepuszczalności, gdyż przydomowa oczyszczalnia typu drenażowego lubi tereny piaszczyste, które łatwo wchłaniają wodę.

 

Jak działa drenażowa oczyszczalnia przydomowa?

 

Sposób działania przydomowych oczyszczalni ścieków jest bardzo intuicyjny i opiera się na nieskomplikowanych mechanizmach. Pierwszy etap polega na wstępnej obróbce beztlenowej zanieczyszczeń w osadniku gnilnym, a żywe bakterie powodują rozkład substancji na wodę, gaz, a także składniki mineralne.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Kolejny element konstrukcji stanowi studzienka rozdzielcza, dzięki której następuje równomierne rozprowadzenie pozostałości do tlenowej części całej procedury, czyli rur drenażowych. Tak zneutralizowane ścieki mogą przenikać do środowiska naturalnego, bez generowania jakichkolwiek szkodliwych czynników. Aparatura zakończona jest studzienką zbiorczą wraz z wentylacją, co prawidłowo napowietrza wszystkie nitki drenażowe. To proste oraz bezobsługowe rozwiązanie jest proekologiczne i pozwala na generowanie oszczędności związanych z unikaniem opłat za tradycyjny wywóz ścieków.

 

Zastosowanie oczyszczalni drenażowej

 

Ogromną zaletą tej opcji jest uniwersalność wykorzystania. Model doskonale sprawdzi się w przypadku domów jednorodzinnych, a także budynków zamieszkałych przez więcej osób, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyna grupa docelowa.

Drenażowa oczyszczalnia ścieków

Oczyszczanie drenażowe zyskało popularność także wśród niewielkich przedsiębiorstw, które w ten sposób szukają oszczędności budżetowych. Innymi klientami są obiekty agroturystyczne, różnego rodzaju pola namiotowe oraz kempingi, a także ośrodki wczasowe.

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków drenażowa - główne zalety

 

Ta oryginalna technika odprowadzania nieczystości związana jest z licznymi zaletami. Pierwszym aspektem jest ekonomia, a mianowicie bardzo niskie koszty eksploatacji oraz błyskawiczny zwrot inwestycji. Jakość zastosowanych materiałów sprawia, że oczyszczalnia będzie pracowała przez wiele długich lat, a dodatkową gwarancją są wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz pełna zgodność z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Warto pamiętać, że raz zamontowana armatura nie wymaga codziennej obsługi. Istnieje natomiast możliwość prostej rozbudowy lub relokacji urządzenia, gdy nastąpi taka konieczność.

 

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przydomowa oczyszczalnia z montażem - darmowa wizja lokalna, dobór oczyszczalni, rozsączenia, finansowanie na raty, na co zwracać uwagę przed zakupem
 
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, zwłaszcza biologiczne, szturmują rynek... ¬ więcej...

 
Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

W jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić modernizację naszej instalacji oczyszczana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet