gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Fotowoltaika idealna dla każdego domu

aktualizacja: 19-07-2021, 10:08 – artykuł promocyjny


Do jednych z głównych wydatków w życiu domowym należy energia elektryczna, bez której nikt z nas nie wyobraża sobie życia. Czerpanie jej wprost od dystrybutora jest bardzo kosztowne, a każdemu z nas zależy na oszczędnościach. Dlatego budując swój dom warto rozważyć inwestycję we własną elektrownię, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

Fotowoltaika idealna dla każdego domuFotowoltaika idealna dla każdego domu

Rozwiązanie to dzięki swym zaletą jakimi są oszczędność i ekologiczność, jest obecnie bardzo popularne. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tak było. W początkowych latach rozwoju fotowoltaiki utarło się, że Polska ma nieodpowiedni klimat dla tej technologii, jednak okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. 

Fotowoltaika idealna dla każdego domu

- Nasz kraj posiada optymalne warunki pogodowe, dzięki którym moduły nie przegrzewają się, a działają wydajnie. Panele fotowoltaiczne największą sprawność uzyskują przy niskiej temperaturze i słonecznej pogodzie – tłumaczy inżynier Maciej Bodo, Dyrektor Działu Technicznego firmy 4 ECO.

 

W związku z tak dobrymi warunkami klimatycznymi oraz dofinansowaniem zmniejszającym koszty inwestycji, coraz więcej ludzi decyduje się na rozwiązanie, które w swojej ofercie posiada firma 4 ECO. Ten wiodący na polskim rynku dystrybutor i instalator modułów fotowoltaicznych proponuje swoim klientom najnowocześniejszą technologię, cechującą się dużą sprawnością i wytrzymałością, która znajdzie zastosowanie w każdego rodzaju budynkach.

 

Nie podobają Ci się czarne panele? 4 ECO ma na to rozwiązanie

 

Rynek fotowoltaiczny jest bardzo bogaty, a poszczególne firmy oferują różnego rodzaju moduły, które wyglądają niemalże tak samo. Firma 4 ECO w swojej ofercie również posiada standardowe czarne komponenty od takich producentów jak: Hyundai, Luxen oraz Bauer. Jednak oprócz tradycyjnych paneli, firmę 4 ECO na tle konkurencji wyróżniają moduły włoskiego producenta INVENT, które posiadają różne barwy, a których 4 ECO jest wyłącznym dystrybutorem na terenie naszego kraju.


- Moduły INVENT, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii w niczym nie odbiegają od tradycyjnych czarnych paneli. Ich różne barwy sprawiają, że mogą one stanowić element wyróżniający na poszyciu, jednak przy odpowiednim doborze koloru i dopasowaniu do odcienia dachu, mogą stać się również niewidoczne po montażu. Włoski producent oferuje między innymi takie barwy jak: złoty, pomarańczowy, zielony, purpurowy czy brązowy. Warto podkreślić, że odmienna barwa paneli INVENT od tych tradycyjnych, nie odbija się na ich wydajności i są one w stanie wyprodukować taką samą ilość energii, jak instalacja o tej samej mocy szczytowej – opowiada inż. Maciej Bodo z firmy 4 ECO.

 Nie podobają Ci się czarne panele? 4 ECO ma na to rozwiązanie

Jak informuje 4 ECO, różne kolory to niejedyna zaleta modułów INVENT. Dodatkowo na panele te jest możliwość naniesienia dowolnego znakowania. Wszystko to sprawia, że w nieco starszych budynkach stanowią one wyróżniający się element wizualny, a w przypadku nowych budowli mogą się ładnie wpisać w ich nowoczesny design.

 

Nie tylko dla domu, ale również dla firm

 

Oprócz instalowania fotowoltaiki na domach jednorodzinnych, 4 ECO prowadzi również realizacje montażu dla dużych firm. Wśród ich najnowszych dokonań jest między innymi wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla świętokrzyskiej firmy GOMAR czy pochodzącego z Żórawiny przedsiębiorstwa Willmar. Wszystko to w celu szerzenia ekologicznej mody zarówno u klientów indywidualnych, jak i biznesowych.


- Jako 4 ECO oferujemy swoje usługi na wszystkich płaszczyznach, a w naszych działaniach kierujemy się zasadą, że zadowolenie i bezpieczeństwo Klienta to podstawa. Zależy nam na poprawie ekologiczności naszego środowiska, dlatego oferując swoje usługi chcemy uświadamiać Klientów, że inwestując w fotowoltaikę nie tylko dbają o zasobność swojego portfela, ale również troszczą się o otaczające ich środowisko - tłumaczy Adrian Obarski, Prezes firmy 4 ECO.

 

 

Takie podejście sprawia, że 4 ECO bardzo dynamicznie się rozwija, co przekłada się na ich wyniki. Tylko w 2020 roku wykonali oni ponad pięć tysięcy realizacji, które składały się z blisko siedemdziesięciu tysięcy modułów. Ten trend stale się utrzymuje i na przestrzeni pierwszej połowy 2021 roku firma 4 ECO zamontowała już ponad trzy tysiące instalacji, które składały się z prawie czterdziestu tysięcy modułów fotowoltaicznych.

Kontakt w sprawie produktów:

4 ECO Sp. z o.o.
tel. +48 533 012 231
www: 4-eco.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
LG NeON H: Nowy zaawansowany moduł fotowoltaiczny typu N

LG NeON H: Nowy zaawansowany moduł fotowoltaiczny typu N

Aktualnie na rynku modułów fotowoltaicznych obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój,... ¬ więcej...

 
Inwestycja w fotowoltaikę - ostatnia szansa na korzystne bilansowanie energii?

Inwestycja w fotowoltaikę - ostatnia szansa na korzystne bilansowanie energii?

Zapowiadane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany w Prawie energetycznym... ¬ więcej...

 
Fotowoltaika idealna dla każdego domu

Fotowoltaika idealna dla każdego domu

Do jednych z głównych wydatków w życiu domowym należy energia elektryczna,... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet