D+H patron


Instalacje tryskaczowe

artykuł promocyjny


Ogień to groźny żywioł, który niszczy w szybkim czasie wszystkie przedmioty napotkane na swojej drodze. Często potrzebuje tylko kilku minut, żeby swoim zasięgiem objąć kilkusetmetrowe hale i dokonać wielomilionowych zniszczeń. Jak zabezpieczyć się przed pożarem? Tryskacze są jednym z systemów ochrony budynku. Jest to mały element o wielkiej mocy, który w kilka sekund może ochronić duże powierzchnie przed zniszczeniami wywołanymi przez ogień.

Instalacje tryskaczowe Niczuk

Jak działają tryskacze? Instalacja tryskaczowa to automatyczny systemem gaszenia pożaru wodą bezpośrednio nad źródłem. Sam tryskacz jest zbudowany z korpusu w którym umiejscowiony jest element termoczuły (może to być ampułka lub topik), natomiast w instalacji tryskaczowej znajduje się woda pod ciśnieniem. W przypadku wybuchu pożaru element termoczuły pod wpływem wysokiej temperatury pęka lub topi się, uwalniając tym samym strumień wody. Zasada działania jest podobna zarówno dla mokrego jak i suchego systemu tryskaczy. Zasięg spryskanej powierzchni jest powiększany poprzez zastosowanie specjalnej końcówki w kształcie talerza bądź kwiatu. Natomiast sam sposób umieszczenia i zamontowania tryskaczy jest określony przez krajowe przepisy przeciwpożarowe i budowlane.

Instalacje tryskaczowe Niczuk

Posiadanie instalacji tryskaczowej, choć bardzo kosztowne, niesie ze sobą wiele korzyści. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują inne warunki obiektom, które takie instalacje posiadają, a coraz częściej zdarzają się sytuacje, że odmawiają ubezpieczenia jeżeli inwestycja takiej instalacji nie posiada. Z roku na rok ilość instalowanych tryskaczy wzrasta tak jak i świadomość inwestorów na temat bezpieczeństwa. Skuteczność i bezpieczeństwo montowanej instalacji gwarantowane jest tylko wtedy, kiedy w procesie budowy użyjemy solidnych i sprawdzonych rozwiązań, a sama instalacja będzie poddawana regularnym serwisom i przeglądom.

Niczuk jako producent zamocowań w swojej bogatej ofercie ma szereg rozwiązań przeznaczonych do instalacji przeciwpożarowej. Specjalne pętle i obejmy tryskaczowe są sprawdzonym i cenionym przez projektantów rozwiązaniem instalacyjnym. Oferta zawiera standardowe wersje wyrobów a także takie, które są certyfikowane przez FM i VdS. To pozwala na spełnienie najbardziej wyśrubowanych wymagań inwestorów w nowoczesnych budynkach i uzyskanie dużo lepszych warunków ubezpieczeniowych.

Instalacje tryskaczowe Niczuk

Oferta zamocowań tryskaczowych Niczuk może być użyta w pomieszczeniach o różnej klasyfikacji przestrzeni i zagrożenia pożarowego. Nie ma więc znaczenia czy mamy do czynienia z obiektami małego zagrożenia pożarowego jak szkoły, szpitale, hotele czy średniego jak kina, teatry albo dużego jak drukarnie, fabryki czy magazyny. W każdym z tych wariantów instalacje tryskaczowe zamontowane na wyrobach marki Niczuk będą służyły przez lata. Warto dodać również, że nad prawidłowym doborem elementów i ich umiejscowieniem w instalacji czuwa dział projektowy, który chętnie doradzi i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

 

Pełna gama wyrobów do instalacji tryskaczowych dostępna jest na stronie www.niczuk.pl

Instalacje tryskaczowe NiczukInstalacje tryskaczowe Niczuk

Instalacje tryskaczowe NiczukInstalacje tryskaczowe Niczuk

Kontakt w sprawie produktów:

THALE sp. z o.o. sp.k
tel. +48 89 521 13 97
www: niczuk.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
 Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

W ofercie firmy pojawiły się trzy nowe sygnalizatory pożarowe, które zastępują... ¬ więcej...
 
Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Początki historii bezpieczeństwa pożarowego sięgają 64r. n.e.  Świadomość... ¬ więcej...
 
Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Pożar centrum baz danych to poważne zagrożenie dla firmy, które może narazić... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook