oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


STERYLIS LIGHT AIR - sufitowy system dezynfekcji powietrza promieniowaniem UV-C

aktualizacja: 10-01-2022, 13:39 – artykuł promocyjny


MILOO-ELECTRONICS wzbogaciło swoją ofertę urządzeń do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie o system sufitowy STERYLIS LIGHT AIR. To linia innowacyjnych produktów łączących funkcje ochrony zdrowia (na bazie UV-C) i oświetlenia pomieszczeń (LED).

STERYLIS LIGHT AIR to bardzo praktyczne rozwiązanie, które można stosować w każdym pomieszczeniu i w każdym rodzaju powierzchniach sufitowych. Urządzenie ma wymiar standardowego kasetonu sufitowego, co pozwala na jego zainstalowanie w istniejących sufitach kasetonowych. Oprawa dostępna jest również w wersji podtynkowej i natynkowej. Waga i wysokość urządzenia zostały dostosowane do wymagań powierzchni sufitowych. STERYLIS LIGHT AIR charakteryzują niskie koszty instalacyjne i operacyjne oraz łatwa obsługa i konserwacja. Rozwiązanie posiada unikatowy system dostępu beznarzędziowego, pozwalający na szybkie i wygodne serwisowanie oprawy bez konieczności jej demontażu.

MILOO-ELECTRONICS, projektując STERYLIS LIGHT AIR, wykorzystało swoje bogate doświadczenie w zakresie stosowania promieniowania UV-C w celu zwalczania wirusów oraz innych patogenów chorobotwórczych. W nowych produktach firma zaimplementowała technologię użytą wcześniej w urządzeniach Sterylis, których skuteczność została przetestowana w szpitalach covidowych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Badania skuteczności Sterylis do eliminacji cząsteczek wirusa SARS-CoV-2 przeprowadził zespół Collegium Medicum UJ na oddziałach covidowych szpitali w Krakowie i Bochni. Skuteczność zastosowanej metody zbadano także w warunkach laboratoryjnych w odniesieniu do innych patogenów. Potwierdzono, że technologia redukuje liczbę grzybów, pleśni i bakterii, w tym lekoopornych odpowiedzialnych za tzw. zakażenia szpitalne.

- Sposobem na walkę z COVID-19 i innymi chorobami przenoszonymi drogą powietrzną jest skupienie się na parametrach i jakości powietrza, którym oddychamy - mówi Łukasz Kołaszewski, ekspert MILOO ELECTRONICS. -Naukowcy wskazują, że z powietrzem należy postępować tak samo, jak już dawno nauczyliśmy się postępować z żywnością czy wodą, tj. stale je dezynfekować. To istota naszego podejścia, które jest zgodne z opinią specjalistów od mechaniki płynów (powietrze zachowuje się jak płyn). Przeprowadzone przez nich symulacje komputerowe wykazały jak sprawnie koronawirus roznosi się w pomieszczeniach - dodaje Kołaszewski.

Ekspert MILOO ELECTRONICS wskazuje, że wg opinii naukowców amerykańskich, opublikowanej niedawno na łamach Medicalxpress.com, należy jak najszybciej podnieść zagadnienie dezynfekcji powietrza do rangi priorytetu. Globalny koszt związany z COVID-19 jest ostrożnie szacowany na 1 bilion dolarów w skali miesiąca! Dla porównania koszt grypy, w samych Stanach Zjednoczonych, sięgał także ogromnej kwoty blisko 11 miliardów dolarów rocznie.

 

System sufitowy STERYLIS LIGHT AIR w sposób bezpieczny dla człowieka niszczy koronawirusy i wiele innych patogenów chorobotwórczych, w tym bakterie, grzyby, pleśnie i roztocza. Dzięki specjalnie zaprojektowanym tzw. pułapkom świetlnym, promieniowanie UV-C niszczące drobnoustroje pozostaje wewnątrz oprawy sufitowej. Pozwala to ludziom stale przebywać w pomieszczeniach w czasie procesu dezynfekcji powietrza. STERYLIS LIGHT AIR wykorzystuje promienie UV-C o najbardziej skutecznej długości fali: 253,7 nanometrów.

 

Zasada działania STERYLIS LIGHT AIR jest prosta. Powietrze przy przejściu przez urządzenie jest dezynfekowane promieniowaniem UV-C, zabójczym dla patogenów. Konstrukcja oprawy jest zoptymalizowana pod kątem dawki jednostkowej > 50 J/m2 - potwierdzonej naukowo jako skuteczna przy niszczeniu wirusa SARS-CoV-2.

Kontakt w sprawie produktów:

MILOO-ELECTRONICS sp. z o.o.
tel. +48 14/ 662 19 55
www: www.emiloo.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jakie oświetlenie LED wybrać do hali przemysłowej?

Jakie oświetlenie LED wybrać do hali przemysłowej?

Firma MILOO-ELECTRONICS jest polskim producentem oświetlenia typu LED, elektroniki,... ¬ więcej...

 
Oświetlenie LED to prosta droga do innowacyjnego przedsiębiorstwa!

Oświetlenie LED to prosta droga do innowacyjnego przedsiębiorstwa!

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO-LIGHTING... ¬ więcej...

 
Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Wielkie muzeum, kameralna wystawa dzieł sztuki, ale i showroom samochodowy czy witryna... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet