Naturalna wentylacja przyjazna alergikom i nie tylko

aktualizacja: 17-06-2021, 06:05 – artykuł promocyjny


Światowy Tydzień Alergii obchodzony jest w dniach 13 - 19 czerwca. Celem jego jest podnoszenie świadomości na temat chorób alergicznych. Okres wiosenno - letni to czas, kiedy najczęściej występuje uczulenie wywołane przez unoszące się w powietrzu pyłki kwitnących roślin, ale nie tylko, alergie mogą wywoływać również roztocza czy pleśń bez względu na porę roku. Co ma z tym wspólnego wentylacja ?

Okna z funkcją mikrowentylacji

 

Mikrowentylacja a zdrowie

 

Jak się okazuje, skuteczna wymiana powietrza w pomieszczeniu może z korzyścią wpłynąć na zmniejszenie reakcji alergicznej. Mikrowentylacja może okazać się alternatywą dla otwierania okien. Usuwa ona z pomieszczenia kurz i roztocza, a także częściowo ogranicza dostawanie się do środka pyłów, które mogą uczulać. Napęd okuć okiennych BDT 010-RC zamontowany w miejscu tradycyjnej klamki umożliwia utworzenie 6-milimetrowej szczeliny na całym obwodzie skrzydła okiennego.

Naturalna wantylacja

Jednak nasilone reakcje alergiczne nie są jedynymi dolegliwościami, które mogą doskwierać w przypadku nieprawidłowej wentylacji. Obecnie coraz więcej osób pracuje i uczy się zdalnie, przebywając przez dłuższy czas w jednym miejscu. Kiedy oddychamy, pozbywamy się z organizmu dwutlenku węgla, który w zbyt wysokim natężeniu jest szkodliwy dla zdrowia. Złe samopoczucie, ból głowy, zaburzenia koncentracji – to dolegliwości mogące pojawić się, kiedy świeże powietrze nie dopływa do naszego pokoju. Ponadto w zanieczyszczonym powietrzu mogą znajdować się cząsteczki wirusów, które dzięki odpowiedniej wentylacji transportowane są na zewnątrz.

 

Większy komfort

 

Okna z funkcją mikrowentylacji zapobiegają również nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczeń – ciepło nie ucieka tak szybko, jak w przypadku okien uchylonych. Przebywanie w takim pomieszczeniu jest dużo przyjemniejsze, a także może skutecznie ochronić przed przeziębieniem, ponieważ mikrowentylacja zapobiega powstawaniu przeciągów. Zaletą takiego rozwiązania jest także większy komfort i wygoda ze względu na automatyczną pracę okien, która może być sterowana za pomocą pilota lub intuicyjne zaprojektowanego panelu dotykowego. Można zatem dowolnie wietrzyć mieszkanie nawet pod naszą nieobecność - szczególnie, że okno w pozycji rozszczelnionej zachowuje klasę antywłamaniową RC2. Badanie Instytutu Fraunhofera potwierdziło przydatność wietrzenia za pomocą okucia okiennego jako jednej z alternatyw dla systemów wentylacji mechanicznej.

Wykres

Kontakt w sprawie produktów:

D+H Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71/323 52 50
www: www.dhpolska.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wellisair - dezynfekujący oczyszczacz powietrza i powierzchni

Wellisair - dezynfekujący oczyszczacz powietrza i powierzchni

Opatentowane urządzenie Wellisair do oczyszczania powietrza i powierzchni wykorzystuje... ¬ więcej...

 
Nowy odpylacz zanieczyszczeń w ofercie Klimawent

Nowy odpylacz zanieczyszczeń w ofercie Klimawent

Odpylacze mokre WET-ALU/Ex to nowy produkt w asortymencie Klimawent. Oczyszczają powietrze... ¬ więcej...

 
Premiery Lindab 2021 - nowy agregat TCL Multi Split

Premiery Lindab 2021 - nowy agregat TCL Multi Split

W ramach comiesięcznego cyklu przedstawiającego nowe produkty firma Lindab zaprezentowała... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet