gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

FibaroNoark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit
logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

aktualizacja: 27-05-2021, 08:55 – artykuł promocyjny


Wracając do domu wiele czynności robimy rutynowo - zapalamy światło, włączamy radio, podkręcamy grzejnik czy włączamy podgrzewanie podłogi. I tak każdego dnia - światło, radio, grzejnik, woda. Co gdyby wszystkie te czynności można było wykonać jednym ruchem? O ile byłoby to wygodniejsze...

SALUS Smart Home zaprasza Cię dziś do świata „technologicznej magii”. Dlaczego magii? Ponieważ za zasługą kreatora i aktywatorów reguł OneTouch w Twoim inteligentnym domu obsługa urządzeń może się odbywać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

Jak to działa?

 

Najprościej mówiąc, w jednym przycisku/jednym kliknięciem masz możliwość uruchomienia jednocześnie wielu sprzętów codziennego użytku. Wracając do przykładu ze wstępu. Po przekroczeniu progu domu – a nawet w drodze do niego – naciskasz aktywator reguł OneTouch i sprawiasz, że:

 

  • w salonie się zaświecą światła
  • w kuchni zacznie grać radio (warunkiem jest posiadanie typu radia obsługiwanego przez Smart Plug – ON/OFF)
  • w łazience podłoga się podgrzewa, a temperatura wzrasta

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

W ramach systemu SALUS Smart Home oferujemy trzy wersje buttonów OneTouch. Aby działały, należy zainstalować uniwersalną bramkę internetową sieci ZigBee. Dwa z nich nie wymagają uruchomienia aplikacji SALUS Smart Home. Trzecia opcja to wirtualna wersja przycisku, która (co oczywiste) dostępna jest wyłącznie w aplikacji internetowej.

 

Dostępne warianty produktu:

 

  • Pojedynczy przycisk OneTouch z pokrywą zabezpieczająca przed przypadkowym dotknięciem (CSB600)
  • Podwójny przycisk OneTouch (SB600)
  • Wirtualne okienko OneTouch

 

Bezprzewodowy pojedynczy przycisk OneTouch uruchamia zapisaną w nim regułę, czyli zebrane w jednym miejscu komendy dla kilku wybranych urządzeń. Używając go, za jednym naciśnięciem powodujesz serię zdarzeń w inteligentnym domu, np. podnosi się temperatura w pokoju, zamykają się rolety, włącza się światło i rozgrzewająca poduszka elektryczna na fotelu. Oczywiście, aby zrealizować tę regułę potrzebujesz też innych elementów systemu: bramki internetowej UGE600, aplikacji SALUS Smart Home, smart wtyczek, przekaźnika SR600, regulatora temperatury (np. Quantum SQ610RF).

 

Co ważne, pojedynczy button OneTouch sprawdza się w funkcji przycisku bezpieczeństwa. Jeżeli mieszka z Tobą wiekowy rodzic lub Twoje dziecko często zostaje samo w domu, dobrym pomysłem jest ustawienie w przycisku OneTouch powiadomień alarmowych. W razie złego samopoczucia albo nagłego zagrożenia, rodzic lub dziecko go naciśnie, a Ty dostaniesz SMS z ustawioną wcześniej treścią…

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Podwójny przycisk OneTouch umożliwia z kolei zapisanie dwóch różnych lub powiązanych ze sobą reguł (osobna reguła dla każdego klawisza). Wróćmy do poprzedniego przykładu. Jeżeli naciśnięcie górnego klawisza na przycisku podnosi w pokoju temperaturę, zamyka rolety, włącza światło oraz poduszkę elektryczną, naciśnięcie dolnego może uruchomić regułę, która zadziała odwrotnie. Temperatura spada, rolety się otwierają, światło gaśnie, poduszka przestaje grzać.

 

Oczywiście reguły podwójnego przycisku OneTouch nie muszą być ze sobą powiązane i mogą mieć dowolne kombinacje poleceń, np. górny klawisz w sypialni wyłączy główne światło, po czym włączy lampkę nocną i farelkę. Dolny klawisz w salonie uruchomi nawilżacz powietrza i podświetlany obraz z nocnym pejzażem Paryża.

 

Nasza wirtualna wersja OneTouch daje Ci natomiast nieograniczoną liczbę przycisków, a co za tym idzie – nieograniczone możliwości tworzenia własnych reguł. Układasz ich tyle, ile potrzebujesz. Łączysz wybrane komendy w reguły i uruchamiasz je zależnie od potrzeb. Nie trzymasz w dłoni tradycyjnego przycisku, lecz swój smartfon. Wszystkie reguły obsługujesz zaś w aplikacji SALUS Smart Home. Każdą widzisz jako osobne okienko. Dzięki temu masz możliwość idealnego sterowania pracą swoich domowych sprzętów.

 

Ważne jest także, iż w przypadku, gdy bramka internetowa UGE600 z różnych przyczyn zostanie pozbawiona łączności internetowej i zaświeci na czerwono (co oznacza tryb lokalny), zapisane w jej pamięci reguły OneTouch nadal będą działać.

 

Poglądowe przykłady ustawienia przycisków OneTouch w aplikacji internetowej:

 

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwościReguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

SALUS Smart Home nie stawia granic, nie rzuca pod Twoje nogi technicznych kłód. Z nami w prosty sposób ustawisz scenariusze przycisków OneTouch. Masz mnóstwo możliwości. Tutaj Ty ustalasz reguły!

Zapraszamy do kontaktu: https://salus-controls.pl/

 

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Panele fotowoltaiczne biją rekordy popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie... ¬ więcej...

 
Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

EKIPA FIBARO to program, który już drugi rok z rzędu cieszy się sporym powodzeniem.... ¬ więcej...

 
Więcej niż sprzedaż - działania edukacyjne FIBARO i Nice

Więcej niż sprzedaż - działania edukacyjne FIBARO i Nice

Ostatnie lata pokazują, że systemy automatyki budynkowej stają się coraz bardziej... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet