gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Eleganckie odpływy liniowe - propozycje JOMO na 2021 rok

aktualizacja: 24-05-2021, 07:25 – artykuł promocyjny


Nowoczesna łazienka to wyraz przestronności, geometrii i minimalizmu. Projektując łazienkę, warto pomyśleć o odpływie liniowym. Niezwykle praktyczny i elegancki odpływ sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej łazience.
Odpływy liniowe montuje się przy kabinie prysznicowej zamiast brodzika.

czarny odpływ liniowy

Każdego roku coraz więcej inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie. Wybierając odpływy liniowe marki JOMO, można mieć gwarancję, że wyposaża się łazienkę w wysokiej jakości rozwiązania sanitarne. Produkty tego producenta cechuje trwałość, elegancja i wygoda użytkowania.

 

Jak działa odpływ liniowy?

 

Montaż odpływu liniowego wiąże się z większą integracją w podłogę niż instalacja brodzika, dlatego warto o tym pomyśleć na etapie projektowania łazienki lub przed jej generalnym remontem. W trakcie użytkowania możliwe jest zainstalowanie odpływu liniowego, jednak wymaga to większego nakładu pracy.

Rozłożony odpływ liniowy w kolorze czarny mat


Odpływ liniowy ma za zadanie odprowadzanie wody z kabiny prysznicowej. W czasie kąpieli woda nie zalewa całej podłogi a trafia do specjalnej listwy - jedynego widocznego elementu instalacji. Dlatego też na podłodze w kabinie prysznicowej musi być niewielki spadek. Po tym woda trafia do rynny odpływowej i spustu kanalizacji.

 

Najważniejsze zalety

 

Montaż odpływu liniowego gwarantuje maksymalny komfort - to prysznic bez stopni i barier. Brak brodzika oznacza jednolitą powierzchnię, co zwiększa wygodę użytkowania. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci lub osób, które mają problem z poruszaniem się. Łatwość utrzymania czystości to kolejna zaleta odpływu liniowego. Umycie wykafelkowanej podłogi zajmuje mniej czasu, niż gdyby była to kabina z brodzikiem. Dobrej jakości odpływy liniowe posiadają zdejmowane wypełnienia, co pozwala na szybkie i bezproblemowe czyszczenie syfonu.

 

Odpływy JOMO – jakość, funkcjonalność, design

 

Odpływy liniowe ceni się za design. Cechuje je minimalizm i elegancja, sprawdzają się zarówno w wielkich pomieszczeniach stanowiących pokoje kąpielowe, jak i w małych łazienkach, gdzie liczy się oszczędność miejsca i optyczne powiększenie przestrzeni. Odpływy liniowe marki JOMO występują w różnych rozmiarach i wzorach, dzięki temu można je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Jakie propozycje znalazły się w kolekcji 2021? Do standardowych linii zalicza się TOP S i TOP L, różniące się głównie parametrami technicznymi, jak szerokość kanału. W ramach obu serii dostępnych jest kilka typów maskownic: maskownica TOPFlies z dowolnym wypełnieniem, a także TOPStal szczotkowana, TOPLine, TOPQuattro i TOPEye.

Maskownica TopStal szczotkowana

fot.: Maskownica TOPStal szczotkowana


W zależności od oczekiwań inwestor może zamówić odpływ z maskownicą, która nie będzie wyróżniać się na tle płytek, albo taką, która będzie stanowić kontrast. Producent chce, aby jego produkty były funkcjonalne i maksymalnie dopasowane do potrzeb. Z tego względu możliwe jest zamówienie odpływu na wymiar, w niestandardowym rozmiarze.

 

Linia EXCLUSIVE – prestiżowe propozycje dla wymagających

 

Oprócz propozycji standardowych w ofercie producenta znajdują się odpływy liniowe w wersji EXCLUSIVE. Maskownica i ramka wykonane są ze stali nierdzewnej, a dolna część odpływu z polipropylenu. Podobnie jak odpływy standardowe, produkty z linii EXCLUSIVE mają regulowaną wysokość. Dodatkowo odpływy liniowe EXLUSIVE wyposażone są w system antyzapachowy CLEAR FLOW, skutecznie chroniący przed nieprzyjemnym zapachem z kanalizacji, nawet gdy odpływ jest suchy.

Tegoroczną nowością są maskownice w kolorze czarnym matowym. Idealnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour czy nowoczesnym. Oprócz tego można zamówić maskownicę w wersji CLASSIC, EXCLUSIVE albo FLIS. Ostatni typ to maskownica dwustronna, którą można wypełnić dowolną płytką.

Odpływ liniowy czarny classic Odpływ liniowy EXCLUSIVE Odpływ liniowy flis czarny

fot.: Maskownica w wersji: CLASSIC, EXCLUSIVE i FLIS


Szukając alternatywy dla brodzika, inwestor ma do wyboru inne rozwiązania. W ofercie JOMO, poza odpływami liniowymi, są systemy pływowe ścienne i wpusty podłogowe.

Kontakt w sprawie produktów:

WERIT Polska Sp z o.o.
tel. +48 (0) 71 336-25-95
www: werit.eu/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

DAB stara się jak najlepiej wykorzystać rozwój nowych technologii, by znaleźć... ¬ więcej...

 
Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Wilo-Isar BOOST5 to nowość na rynku hydroforów. Ma uniwersalne zastosowanie... ¬ więcej...

 
Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

LAF Polska specjalizuje się w systemach odwodnień do zastosowań specjalistycznych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet