gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   UponorWerit

  Schell

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

SFA Poland Sp. z o.o.Diamond


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Werit


Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

artykuł promocyjny


Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych, gdyż zapewniają wysoką higienę i prostotę eksploatacji. Rozwiązania zaopatrzone w termostat  zapewniają dodatkowy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Elektroniczne baterie umywalkowe XERIS E, PURIS E i CELIS E firmy SCHELL oferują wszystkie te korzyści, a także dają możliwość zintegrowania ich z systemem centralnego sterowania, który pozwala wygodne, zdalne monitorowanie i programowanie ich parametrów pracy.


Biorąc pod uwagę rosnące wymagania odnośnie poziomu higieny w miejscach publicznych oraz coraz wyższe koszty zużycia wody instytucje i firmy coraz bardziej dostrzegają konieczność wyposażenia ogólnodostępnych toalet w baterie elektroniczne. Niektóre z nich przy okazji wdrażają bardziej zaawansowane i inteligentne rozwiązania, które podnoszą dodatkowo komfort ich codziennej eksploatacji. Nowoczesne rozwiązania armatury są coraz częściej wyposażone w termostat, który umożliwia ustawienie temperatury na optymalnym dla użytkownika poziomie, a przy tym eliminuje ryzyko ewentualnego poparzenia. Oprócz podwyższonego komfortu użytkowania nowoczesne systemy zapewniają namacalne korzyści dla administratorów i obsługi technicznej budynku, która może zdalnie kontrolować i programować pracę poszczególnych elementów w taki sposób, aby uzyskać optymalny poziom oszczędności.

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

fot.: Nowoczesne baterie elektroniczne wyposażone w termostat stały się nową jakością w toaletach publicznych. Na zdjęciu bateria elektroniczna SCHELL XERIS E.

 

Najwyższy poziom higieny

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nasze nawyki higieniczne uległy trwałej zmianie. Odwiedzając miejsca publiczne, częściej niż dotychczas myjemy i dezynfekujemy ręce. Drobnoustroje, takie jak wirusy i bakterie, mogą bowiem bardzo długo przetrwać na różnego rodzaju powierzchniach. Szczególnie łazienka będąca pomieszczeniem wilgotnym dostarcza dobrych warunków do ich rozwoju i namnażania się. Pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami może jednak upłynąć sporo czasu, a mycie rąk jest nieskuteczne, jeśli po ich spłukaniu i wysuszeniu dotkniemy np. skażonej obudowy armatury sanitarnej. Dlatego standardem w miejscach publicznych stały się już bezdotykowe rozwiązania uruchamiane na podczerwień. Najlepiej, aby były wyposażone w dodatkowe funkcje higienizacji, które ułatwiają zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego. Firma SCHELL oferuje kompletne portfolio elektronicznych armatur do różnego rodzaju budynków. Rozwiązania wyposażone w inteligentne programy, jak np. automatyczne płukanie antystagnacyjne czy dezynfekcja termiczna, doskonale sprawdzą się w designerskich łazienkach w hotelach, biurach, restauracjach i salonach SPA, ale też w newralgicznych pod względem higieny pomieszczeniach sanitarnych w szpitalach, przychodniach czy na dużych obiektach sportowych. Modele wyposażone w termostat to natomiast doskonałe rozwiązania do łazienek, z których korzystają dzieci czy osoby starsze, jak szkoły, przedszkola czy domy opieki.  

 

Innowacyjne baterie marki SCHELL

 

Armatury sterowane na podczerwień łączą w sobie maksymalną higienę i oszczędność nawet do 60% w porównaniu z tradycyjnymi modelami jednouchwytowymi. Dodatkowo posiadają niski przepływ wody, co ma spore znaczenie zwłaszcza w często użytkowanych obiektach. W ofercie firmy SCHELL można znaleźć wybór aż pięciumodeli elektronicznych baterii umywalkowych, które różnią się między sobą designem, rozmiarami czy opcjonalnymi funkcjami, jak np. wbudowany termostat. W ergonomicznych modelach SCHELL PURIS E starannie zrównoważono kwestie komfortu użytkowania i oszczędności. Cechują się niskim przepływem na poziomie zaledwie 5 litrów na minutę, co gwarantuje rozsądne gospodarowanie wodą. Na szczególną uwagę zasługuje armatura XERIS E, która jest dostępna w różnych wymiarach od S do L, dzięki czemu można ją łatwo dobrać do Bateria SCHELL PURIS Erozmiarów umywalki. Bateria o eleganckim wzornictwie sprawdzi się w salonach SPA czy prywatnych gabinetach. Model z wbudowanym termostatem w wersji XERIS E-T zapewnia dodatkową ochronę przed poparzeniem, dzięki ograniczeniu temperatury wypływającej wody do 38°C. Dobrym rozwiązaniem do często użytkowanych łazienek będzie również bateria SCHELL CELIS E o masywnej, ergonomicznej budowie odpornej na wszelkie uszkodzenia. Co ważne, instalacja wszystkich tych rozwiązań nie wymaga kosztownych przeróbek i prowadzenia dodatkowych przewodów elektrycznych, gdyż są one dostępne także w wykonaniach zasilanych na baterię alkaliczną.

fot.: Bateria SCHELL PURIS E

 

Zdalne zarządzanie armaturą

 

Armatura elektroniczna SCHELL kryje w sobie jeszcze więcej funkcji – można nią sterować za pośrednictwem inteligentnego systemu zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS. Rozwiązanie to umożliwia łączenie w sieć,programowanie i monitorowanie pracy wszystkich elementów armatury elektronicznej za pośrednictwem centralnego serwera. Dzięki możliwości ustawienia płukania antystagnacyjnego instalacji w regularnych interwałach czasowych czy przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej zapewnia maksymalną higienę w Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth?łazienkach publicznych. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy są one okresowo nieużywane podczas przestojów. Ciekawym uzupełnieniem systemu zarządzania wodą SWS jest usługa chmury – SMART.SWS. Dzięki niej pracownicy obsługi mogą z dowolnego miejsca i o każdej porze dokonywać przeglądu parametrów pracy armatury nawet w wielu budynkach. Inteligentną armaturę elektroniczną SCHELL można także programować za pomocą telefonu, dzięki bezpłatnej aplikacji i inteligentnemu modułowi SCHELL SSC Bluetooth®, który może być podłączany do baterii elektronicznych SCHELL na stałe lub na czas programowania.fot.: Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth®

Kontakt w sprawie produktów:

SCHELL Polska sp. z o.o.
tel. +48 71 3643551
www: www.schell.eu/polska-pl.html
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Płyta przyciskowa wolna od zarazków - EXCLUSIVE Aseptic od WERiT

Płyta przyciskowa wolna od zarazków - EXCLUSIVE Aseptic od WERiT

EXCLUSIVE Aseptic to nowoczesne płyty przyciskowe do urządzeń spłukujących, wyposażone... ¬ więcej...

 
Za lustrowe urządzenia sanitarne - w pionierskim zastosowaniu w łazienkach użytku publicznego

Za lustrowe urządzenia sanitarne - w pionierskim zastosowaniu w łazienkach użytku publicznego

Toalety publiczne charakteryzują się dużym natężeniem ruchu i wymagają specjalnego... ¬ więcej...

 
Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznejwięcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet