legrand

D+H patron


Pomimo upływu lat wciąż na topie. Sygnalizator SA-K7N

aktualizacja: 20-05-2021, 09:13 – artykuł promocyjny


Od wprowadzenia do oferty W2 sygnalizatora akustyczno-optycznego SA-K7N minęło już ładnych parę lat. Przygotowany przez inżynierów W2 projekt był jednak bardzo przemyślany, dopracowany oraz innowacyjny. Dzięki czemu okazał się on ponadczasowy, czego potwierdzeniem jest fakt, że wspomniany sygnalizator nadal pozostaje jednym z najchętniej kupowanych produktów firmy, niczym nie ustępując nowym urządzeniom pojawiającym się na rynku. Konstrukcja urządzenia nie tylko zapewnia wysoką skuteczność alarmowania, lecz również jest ergonomiczna dla instalatorów.

Pomimo upływu lat wciąż na topie ? sygnalizator SA-K7N


Zgodność z normami – klucz do zapewnienia bezpieczeństwa


Opisując sygnalizator do systemów sygnalizacji pożaru (SSP), należałoby zacząć od tego, jakie normy spełnia. SA-K7N jest zgodny z europejskimi normami zharmonizowanymi EN 54-3 oraz EN 54-23. Na produkt wystawione zostały dokumenty (Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych oraz Świadectwo Dopuszczenia), na podstawie których wyrób może być stosowany w instalacjach SSP. Dodatkowo SA-K7N spełnia również dodatkowe wymogi na szczeblu krajowym, które szczegółowo opisane są w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 27 kwietnia 2010 (Dz.U. 2010 nr 85 poz. 553).

Pomimo upływu lat wciąż na topie ? sygnalizator SA-K7N


Funkcjonalności ułatwiające eksploatację


Sygnalizator SA-K7N został zaprojektowany tak, żeby spełnić wysokie oczekiwania klientów. Został on wyposażony w szereg przydatnych funkcji takich, jak m.in.: wbudowany potencjometr, możliwość synchronizacji czy opcja stopniowego narastania dźwięku. Wykorzystując potencjometr istnieje możliwość regulowania natężenia dźwięku w zakresie od ok. 70 dB do 100 dB. Funkcja ta może być wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie panuje niskie natężenie hałasu, co sprawia, że sygnalizator niekoniecznie musi generować maksymalne natężenie dźwięku, żeby skutecznie alarmować o wystąpieniu zagrożenia. W miejscach, gdzie docelowo ma pracować kilka urządzeń, które mogą się wzajemnie zakłócać, warto stosować synchronizację (część akustyczna oraz optyczna). W przypadku SA-K7N synchronizacja odbywa się przy pomocy dodatkowej żyły. W celu poprawnej synchronizacji jedno urządzenie w sieci musi być ustawione jako nadrzędne (MASTER), a pozostałe jako podrzędne (SLAVE). Wyboru dokonuje się przy pomocy mikroprzełącznika znajdującego się w pokrywie pod specjalną zaślepką. Podobnie aktywowana może zostać opcja stopniowego narastania natężenia dźwięku, która chroni przed efektem szoku, który może wystąpić po uruchomieniu się sygnalizatora z pełną głośnością (np. alarm w bibliotece). Przy pomocy pozostałych mikroprzełączników możliwa jest zmiana wzoru odtwarzanej syreny.

Pomimo upływu lat wciąż na topie ? sygnalizator SA-K7N

Sygnalizator SA-K7N występuje w 3 wersjach, które różnią się między sobą budową układu optycznego oraz posiadają inne sugerowane wysokości montażu. Dzięki temu zmienia się obszar pokrycia (obszar w przestrzeni, w którym natężenie generowanego sygnału optycznego jest większe niż 0,4 lx). Wersja SA-K7N/3m charakteryzuje się obszarem pokrycia w kształcie bryły szerokokątnej, podczas gdy wersje SA-K7N/6m, SA-K7N/9m charakteryzuje obszar w kształcie bryły o wąskim kącie, lecz większym zasięgu. Dzięki kilku dostępnym wersjom możliwe jest właściwe dobranie ilości sygnalizatorów oraz ich rozmieszczenia w przestrzeni (pomieszczenia o różnych wysokościach). Zgodnie z EN 54-23 SA-K7N został zaklasyfikowany do kategorii O, co oznacza, że może być on montowany zarówno na ścianie, jak i na suficie.


Kompatybilność z innymi produktami W2


Sygnalizatory SA-K7N mogą współpracować w ramach jednej sieci (synchronizacja) z innymi urządzeniami takimi jak SAOZ-Pk2 czy SA-K5N. Pozwala to tworzyć układy, które są dostosowane do specyfiki danego budynku np. w części pomieszczeń montaż sygnalizatorów akustycznych SA-K5N (tam, gdzie nie jest potrzebna dodatkowo część optyczna), a w pozostałych sygnalizatory akustyczno-optyczne SA-K7N lub SAOZ-Pk2.


W celu podłączenia sygnalizatora do sieci należy wykorzystać puszkę o odpowiedniej klasie podtrzymania funkcji elektrycznych. Firma W2 jest producentem puszek ognioodpornych PIP-AN, które gwarantują klasę E90. Do podłączenia SA-K7N można wykorzystać puszkę PIP-1AN/0,375A lub PIP-3AN/0,75A (w przypadku potrzeby wykorzystania synchronizacji).


Sygnalizator SA-K7N współpracuje z szeregiem akcesoriów takich jak:

  • Wyłącznik sygnału dźwiękowego WSD-1, umożliwia wyciszenie konkretnego sygnalizatora lub linii sygnalizatorów, pozostawiając aktywny sygnał optyczny,
  • Osłona mocująca OM-1, umożliwia ukrycie części sygnalizatora podczas montażu w sufitach podwieszanych, co poprawia estetykę,
  • Osłona zabezpieczająca OZ-50-3, chroni sygnalizator przed uszkodzeniami mechanicznymi np. uderzenie piłką.
Kontakt w sprawie produktów:

W2
tel. +48 52 522 32 38
+48 52 345 45 00
+48 537 859 187
www: www.w2.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Prostokątne klapy oddymiające - nowości od Lindab

Prostokątne klapy oddymiające - nowości od Lindab

Jedno- i wielostrefowe prostokątne klapy oddymiające SDR, SDJR, SDR1 oraz SDR2 to... ¬ więcej...

 
Instalacje tryskaczowe

Instalacje tryskaczowe

Ogień to groźny żywioł, który niszczy w szybkim czasie wszystkie przedmioty... ¬ więcej...

 
Pomimo upływu lat wciąż na topie. Sygnalizator SA-K7N

Pomimo upływu lat wciąż na topie. Sygnalizator SA-K7N

Od wprowadzenia do oferty W2 sygnalizatora akustyczno-optycznego SA-K7N minęło już... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet