gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompa ciepła za połowę ceny? Sprawdź jak skorzystać z aktualnych programów dotacyjnych

aktualizacja: 17-05-2021, 04:50 – artykuł promocyjny


Zmieniający się klimat jest już oczywistością. Tak samo, jak kurczące się zasoby naturalne. Mamy coraz mniej czasu na podjęcie radykalnych kroków, dlatego trzeba działać szybko i skutecznie. Rezygnacja z paliw kopalnych i wybór odnawialnej energii ma kluczowe znaczenie dla nas i dla środowiska. Przykładem systemu, który idealnie wpisuje się w taką wizję, są pompy ciepła. Urządzenia te zapewniają ogrzewanie w okresie zimowym, chłodzenie w czasie lata, a przez cały rok odpowiadają za produkcję ciepłej wody użytkowej oraz kontrolowaną wentylację z odzyskiem energii. Popularność rozwiązań NIBE gwałtownie rośnie, tym bardziej że przy ich zakupie i instalacji możemy liczyć na wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, ulgi termomodernizacyjnej oraz organizowanej przez producenta – „Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE”.

 

Sprawdź ile możesz oszczędzić, decydując się na ogrzewanie pompą ciepła!

 

  • Inwestor w istniejącym domu chce zainstalować pompę powietrzną NIBE SPLIT 12 kW.
  • Cena katalogowa urządzenia to 27 500 zł netto, a przybliżony koszt montażu to 5 000 zł brutto (kwota przyjęta na potrzeby artykułu).
  • W ramach „Szwedzkiej dotacji do pomp ciepła NIBE” inwestor otrzyma 4 000 zł dotacji w formie obniżenia ceny katalogowej netto. W związku z tym całkowity koszt urządzenia wraz z montażem wyniesie 30 380 zł brutto (z 8% VAT).
  • Dzięki programowi „Czyste Powietrze” kwota inwestycji może być zredukowana jeszcze mocniej, tym bardziej że wszystkie pompy ciepłą NIBE plasują się w kategorii pomp o podwyższonej efektywności energetycznej, a co się z tym wiąże na najwyższym poziomie dotacji. Zakładając, że dochód inwestora nie przekracza 100 000 zł rocznie, wsparcie z programu wyniesie maksymalnie 45% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 13 500 zł, a więc inwestor otrzyma dodatkowe 13 500 zł dotacji. Całkowity koszt, jaki będzie musiał pokryć inwestor, wyniesie zatem 16 880 zł.
  • Nie jest to jednak koniec oszczędności! Gdyż inwestor może skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej i odpisać powyższą kwotę (16 880 zł brutto) od podatku dochodowego. Oznacza to, że inwestor otrzyma dodatkowo zwrot podatku zgodnie z obowiązującym go progiem podatkowym, w tym przypadku 18%, czyli 3 038,40 zł. A więc realny koszt inwestycji to tylko 13 841,16 zł. Podwójna dotacja pozwoli na oszczędność ponad 16 000 zł!
  • W przypadku, gdy miesięczny dochód inwestora wynosi do 1 400 zł w gospodarstwach wieloosobowych oraz 1 960 zł w gospodarstwach jednoosobowych, inwestor może liczyć na jeszcze większe wsparcie finansowe, tj. aż 60% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 18 000 zł oraz ulgę termomodernizacyjną. Zatem całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 10 151,60 zł!

 

WIELOFUNKCYJNY NIBE SPLIT

 

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy.

Wykorzystanie w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej pozwala, by moc sprężarki dostosowała się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu, dzięki zagwarantowany jest niski koszt eksploatacji.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS 10 oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia się czynnikiem R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

 

SZWEDZKA DOTACJA DO POMP CIEPŁA NIBE

1 marca 2021 r. ruszyła nowa edycja Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł. Wszystkim chcącym ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, producent oferuje wsparcie do 5 000 zł do pompy ciepła, do 6 000 zł do pompy ciepła wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR, do 9 000 zł na zakup pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV. Dotację w wysokości 10 000 zł można otrzymać na zakup pompy ciepła, rekuperatora oraz zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV. Szwedzką Dotację marki NIBE, można łączyć z ulgą podatkową oraz dotacją w ramach programu NFOŚiGW “Czyste Powietrze”.

Kontakt w sprawie produktów:

Nibe-Biawar Sp. z o.o.
tel. 85 662 84 90
www: www.nibe.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Powietrzne pompy ciepła typu monoblok dla nowych i modernizowanych domów

Powietrzne pompy ciepła typu monoblok dla nowych i modernizowanych domów

Do końca 2021 roku Stiebel Eltron oferuje powietrzne pompy ciepła typu monoblok dla... ¬ więcej...

 
Propan R290 - naturalny czynnik chłodniczy przyszłością branży pomp ciepła

Propan R290 - naturalny czynnik chłodniczy przyszłością branży pomp ciepła

Najnowocześniejsze pompy ciepła wyposażone są w naturalny czynnik chłodzący -... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła za połowę ceny? Sprawdź jak skorzystać z aktualnych programów dotacyjnych

Pompa ciepła za połowę ceny? Sprawdź jak skorzystać z aktualnych programów dotacyjnych

Zmieniający się klimat jest już oczywistością. Tak samo, jak kurczące się zasoby... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet