gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Jak najlepiej oszczędzać wodę w domu?

aktualizacja: 06-05-2021, 09:38 – artykuł promocyjny


Dlaczego warto oszczędzać wodę? Nie tylko ze względów ekologicznych. Rozsądne korzystanie z wody po prostu się opłaca. Jak najlepiej zacząć oszczędzać wodę? Chcąc zaoszczędzić więcej wody, przede wszystkim trzeba przyjrzeć się swoim nawykom. Warto zwrócić uwagę na zakręcanie wody podczas mycia zębów czy przy goleniu. Oprócz tego w oszczędzaniu wody mogą pomóc nowoczesne urządzenia wysokiej jakości.

Bateria umywalkowa stojąca i bateria natryskowa Veneto VerdeLineBateria zlewozmywakowa Veneto VerdeLine Ferro

Wpływ na zużycie wody ma wybór baterii. Warto zdecydować się na model jednouchwytowy, który umożliwia szybsze ustawienie strumienia i temperatury (krótszy czas ustawienia wody, to mniejsza strata wody) niż w przypadku klasycznych baterii dwukurkowych. Dobrym rozwiązaniem jest regulator ceramiczny - wyposażone w niego baterie będą służyć długo i bezawaryjnie. Często to właśnie niesprawny, przeciekający kran powoduje marnowanie wody, a zarazem pieniędzy użytkownika. W ciągu godziny kapiące kropelki potrafią zapełnić szklankę.

Małą, a niewątpliwie pomocną w oszczędzaniu wody, częścią baterii jest perlator, czyli sitko umieszczane na końcu wylewki. Służy napowietrzaniu strumienia wody, co daje wrażenie jego większej intensywności, przy jednoczesnym zmniejszonym zużyciu wody.

Na rynku pojawia się także coraz więcej propozycji armatury, projektowanych z myślą o ekologii. Często spełnia dwie funkcje - pomaga zadbać zarówno o mniejsze zużycie wody, jak i mniejsze wykorzystanie energii do podgrzewania wody. Przykładem może być bateria Veneto VerdeLine, zaprezentowana w aranżacji z umywalką w formie kamiennej misy. Bateria to model z jednym uchwytem, perlatorem, regulatorem ceramicznym, a także z systemem kontroli ciepłej wody. Zużycie gorącej wody można regulować dzięki specjalnemu ogranicznikowi. Odpowiednikiem tego modelu do zastosowania w kuchni jest bateria zlewozmywakowa Veneto VerdeLine o obrotowej wylewce.

Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amiga Verdeline Ferro

Ciekawym przykładem na to, jak wykorzystać armaturę do lepszego gospodarowania wodą, jest zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amiga VerdeLine, wykorzystany w aranżacji z przeszkleniami i wyjściem na ogród. Zastosowany model wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów chcących pogodzić komfort z oszczędnością i względami ekologicznymi. Zastosowano tu przede wszystkim ograniczniki przepływu wody – w głowicy deszczowni do 5,5 l/min, w rączce prysznicowej do 6,4 l/min. Zestawiając to z informacjami dotyczącymi tradycyjnych natrysków, da się zauważyć znaczną różnicę. Amiga VerdeLine pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet do 50%.

Zestaw ułatwia oszczędzanie wody także dzięki systemowi napowietrzania strumienia, obecnemu zarówno w deszczowni, jak i w rączce. Panel prezentowany w aranżacji zestawiono z baterią natryskową Alba VerdeLine, również wyposażoną w specjalny ogranicznik przepływu.

Bateria termostatyczna natryskowa Metalia 7 Ferro

Wpływ na bardziej oszczędne korzystanie z wody mają również baterie termostatyczne. Umożliwiają szybkie i precyzyjne ustawienie stałej temperatury. Bateria Metalia 57 została wyposażona w specjalną blokadę gorącej wody, którą ustawiono na maksymalną wartość 38 °C. Blokada ogranicza możliwość przypadkowej zmiany żądanego parametru.

Zastosowanie w domu eko-rozwiązań da pozytywny efekt nie tylko dla przyrody, ale i dla portfela. Na każdym zaoszczędzonym litrze ciepłej wody zyskamy podwójnie  – mniej zapłacimy za wodę, jak również za energię.

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Designerskie baterie umywalkowe

Designerskie baterie umywalkowe

Używamy jej praktycznie codziennie i po wielokroć. To jedno z najintensywniej eksploatowanych... ¬ więcej...

 
Baterie łazienkowe - rodzaje i funkcje

Baterie łazienkowe - rodzaje i funkcje

Urządzając łazienkę, nie ominie nas wybór podstawowego wyposażenia, bez... ¬ więcej...

 
Technologia, którą pokochasz - elektroniczny przycisk do WC JOMO E-MOTION

Technologia, którą pokochasz - elektroniczny przycisk do WC JOMO E-MOTION

Automatyzacja i nowoczesne technologie są obecne w każdej sferze życia. Dzięki... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet