gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

FibaroNoark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit
logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy


Moduły fotowoltaiczne KAISAI - nowa gama produktów w segmencie OZE

aktualizacja: 21-09-2021, 06:13 – artykuł promocyjny


Firma Klima-Therm - generalny dystrybutor i właściciel marki KAISAI znana jest z produkcji energooszczędnych systemów komfortu cieplnego. Właśnie teraz przyszedł czas na kolejne rozwiązanie w portfolio producenta, które stawia na rynek Odnawialnych Źródeł Energii. Ma to na celu pozyskanie, konwersję i wykorzystanie naturalnych i przyjaznych środowisku zasobów energii, a moduły fotowoltaiczne doskonale do tego się nadają. Rozwiązanie to jest kontynuacją profilu firmy, która stawia na rozwój w kierunku budownictwa nisko- i zero-energetycznego. Po pompach ciepła powietrze-woda i centralach wentylacyjno-rekuperacyjnych przyszedł czas na moduły fotowoltaiczne.

Fotowoltaika to technologia pozwalające przetwarzać energię promieniowania słonecznego na elektryczną i stanowi ważną gałąź w sektorze OZE, idealnie współgrający z globalnym trendem bezemisyjnej produkcji, wykorzystania i przechowania energii elektrycznej oraz odzysku wytworzonego ciepła. Klima-Therm doskonale rozumie potrzeby rynku i w ramach rozwoju marki wkracza na nowy etap, w którym transformacja energetyczna stanowi jeden z nadrzędnych kierunków, zgodny z działaniami Unii Europejskiej, których priorytetowym założeniem jest ochrona środowiska oraz poprawa jakości powietrza. 

- Odpowiedzialne, proekologiczne podejście do przedmiotu naszego biznesu traktujemy jako jeden z priorytetów. Urządzenia oferowane przez Grupę Klima-Therm odpowiadają na postępujące zmiany legislacyjne oraz politykę Unii Europejskiej zakładającą między innymi elektryfikację ciepłownictwa, ogrzewnictwa i chłodnictwa w oparciu o rosnący udział OZE. Do 2040 roku potrzeby cieplne wszystkich gospodarstw domowych mają być pokrywane przez ciepło systemowe oraz przez zero- lub niskoemisyjne źródła indywidualne z istotnym udziałem pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych – komentuje Paweł Deska, Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM, i dodaje: - W Polsce rozwojowi OZE sprzyjają nie tylko zmiany legislacyjne, ale również wdrażane programy wsparcia finansowego na poziomie ogólnokrajowym, jak i samorządowym, postęp technologiczny przekładający się na spadek kosztów inwestycji w OZE, a przede wszystkim zmiana świadomości społecznej w sferze wdrażania działań pro-ekologicznych oraz korzyści ekonomicznych płynących z zielonej energii i tzw. czystego ogrzewania.

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na stworzenie budynku nisko- lub zero-energetycznego. Produkując własną energię elektryczną i magazynując ją w sieci energetycznej, bądź domowym magazynie energii, gospodarstwo domowe jest w stanie zaspokoić swoje zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, zasilanie urządzeń domowych, ogrzewanie i wentylację. Przetwarzanie światła słonecznego na prąd, odbywające się za pomocą modułów połączonych w panele fotowoltaiczne stanowi stabilne i niewyczerpalne źródło zielonej energii, której produkcja niesie znacznie mniejszy ślad węglowy niż wykorzystanie paliw kopalnych. Z kolei połączenie dwóch technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, jakimi są fotowoltaika i pompy ciepła, pozwala stworzyć tzw. system domu pasywnego, czyli nie pobierającego energii z zewnątrz. W praktyce integracja tych dwóch rozwiązań oznacza dla użytkownika zredukowanie niemal do zera zarówno kosztów ogrzewania, jak i energii elektrycznej oraz uniezależnienie się w znacznej mierze od zewnętrznych dostawców ciepła i prądu.
              
- Jako Grupa Klima-Therm chcemy dostarczać klientom najnowocześniejsze technologie grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne oparte na odnawialnych źródłach energii. Cel ten firma systematycznie realizuje poprzez budowę komplementarnej oferty produktów OZE, w pierwszej kolejności koncentrując się na intensyfikacji sprzedaży pomp ciepła powietrze-woda oraz urządzeń do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Drugim, trwającym obecnie etapem działania, jest rozszerzenie oferty o moduły fotowoltaiczne, a także - w następnej kolejności – stworzenie magazynów energii wraz z obszarami uzupełniającymi, takimi jak inwertery do instalacji fotowoltaicznej, zestawy zaworowe, fancoile i akumulatory hybrydowe z inwerterem. Jesteśmy przekonani, że produkty te doskonale wpiszą się w aktualne trendy, zapewniając nam kolejne pola do dalszego rozwoju – podsumowuje Wojciech Białas, Dyrektor ds. Handlowych marki KAISAI.

Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne STPXXXS/350-370/360-380/435-455W KAISAI charakteryzują się specjalną konstrukcją ogniwa umożliwiającą uzyskanie mniejszego natężenia prądu, co w znaczący sposób poprawia ich efektywność, a ponadto pozwala ograniczyć straty spowodowane częściowym zacienieniem i zużyciem ogniw, zwiększając jednocześnie zdolność konwersji energii słonecznej. Moduły solarne KAISAI są dostępne od końca kwietnia 2021 w sieci sprzedaży KAISAI. Wszystkie oferowane modele posiadają 25-letnią gwarancję wydajności oraz pełną certyfikację potwierdzoną przez akredytowany niezależny Instytut VDE.

Więcej informacji o modułach fotowoltaicznych KAISAI

Kontakt w sprawie produktów:

KAISAI EUROPE
tel. 22 465 65 85
www: www.kaisai.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Bądź Eko i oszczędzaj z 4 ECO

Bądź Eko i oszczędzaj z 4 ECO

W Polsce panują optymalne warunki do produkcji prądu z instalacji fotowoltaicznej.... ¬ więcej...

 
Fotowoltaika i systemy magazynowania energii - nowe przepisy od 1 kwietnia 2022 roku

Fotowoltaika i systemy magazynowania energii - nowe przepisy od 1 kwietnia 2022 roku

Instalacje fotowoltaiczne realizowane po 1 kwietnia 2022 roku, są rozliczane według... ¬ więcej...

 
Zmiany w fotowoltaice od 1 kwietnia 2022

Zmiany w fotowoltaice od 1 kwietnia 2022

Fotowoltaika staje się w Polsce coraz popularniejsza i stanowi ważną część systemu... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet