JAK TO JEST ZROBIONE? Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?

artykuł promocyjny


Firma KFA dzięki własnej produkcji zapewnia najwyższą jakość oferowanych produktów. Kontroluje każdy proces, nawet najmniejszy krok w łańcuchu produkcyjnym grzejnika aluminiowego, dając na niego aż 20 lat gwarancji. Poznajcie tajemnice fabryki KFA!

Grzejnik aluminiowy

 

 

Jak powstają grzejniki aluminiowe marki KFA Armatura?

 

Wszystko zaczyna się od małych sztabek aluminium zwanych gąskami. Do produkcji grzejników firmy KFA stosowany jest wysokiej jakości materiał o podwyższonych wymaganiach dla grupy pierwiastków składu chemicznego wg standardu stworzonego w oparciu o normę PN-EN 1676. Co istotne, dla każdego wytopu bada się ten skład przy pomocy spektrometru typu Spectromax oraz sprawdza się strukturę krystalograficzną przy pomocy mikroskopu.

Gąski trafiają do pieca topielnego, w którym materiał topiony jest w temperaturze około 850°C. Stopiony materiał transportuje się do pieców podgrzewczych zainstalowanych przy maszynach odlewniczych. Po wykonaniu odlewy podelgają ściśłej kontroli, zarówno wizualnej, jak i przy pomocy aparatu rentgenowskiego. Następnie po obróbce, czyli szlifowaniu, zgrzewaniu zaślepek, gwintowaniu i skręceniu zestawów, grzejniki podlegają kontroli szczelności.

Kolejny etap to zabezpieczenie antykorozyjne w procesach anaforezy i fluorocyrkonowania wytworzonego produktu. Dzięki malowaniu anaforetycznemu uzyskuje się  trwałą powłokę wysokoodporną na korozję. Ostatnim krokiem jest malowanie elektrostatyczne farbą proszkową i polimeryzacja farby proszkowejw piecu (temperatura ok. 200 °C), Potem to już tylko pakowanie grzejników i ich podróż do klientów.

 

Dlaczego warto kupić grzejniki aluminiowe z fabryki w Nisku:

 

Po pierwsze: JAKOŚĆ I GWARANCJA

 

  • 20 barów: KFA Armatura produkuje grzejniki najwyższej jakości, które są specyfikowane na wysokie ciśnienie robocze.
  • 20 lat gwarancji.

 

Po drugie: EFEKTYWNOŚĆ GRZEWCZA

 

  • Wartość mocy cieplnej dla średniej temperatury 50°C na poziomie nawet o ponad 90% większym niż popularne stalowe grzejniki płytowe tej samej masy.
  • Szybkie nagrzewanie: ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium.
  • Specjalne ukształtowanie wylotów powietrza: ogrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio do środka pomieszczenia, a nie w górę odbijając się od parapetu.

 

Po trzecie: MNIEJSZE ZUŻYCIE WODY

 

  • Ograniczenie ilości zużywanej wody, dzięki wąskim kanałom. Gdy w grzejniku aluminiowym pracują 3 litry wody, to w modelu stalowym o tej samej mocy może być to już 7l, żeliwnym –15l.

 

Po czwarte: ŁATWY MONTAŻ I KONFIGURACJA

 

  • Grzejnki aluminiowe KFA Armatura sprzedawane są jako członowe – możliwy jest zakup konfiguracji od pojedynczego panelu aż do zestawów 10-elementowych.
  • Dostępne są grzejniki z bocznym (możliwość montażu członów zasilających z prawej lub lewej), jak i dolnym podłączeniem o standardowym rozstawie 50 mm, co oznacza, że można z łatwością podmienić grzejniki w instalacji, w której do tej pory pracowały grzejniki stalowe.
  • Dzięki zastosowaniu ochronnych warstw antykorozyjnych już na etapie produkcji, grzejniki aluminiowe marki KFA Armatura można podłączać do instalacji miedzianej.

Hrzejnik grafitowy

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
www.facebook.com/KFAArmatura
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook