gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

aktualizacja: 30-09-2021, 05:06 – artykuł promocyjny


Oprawy najazdowe i dogruntowe służą do tworzenia oświetlanie zewnętrznego w obszarach poruszania się. Doskonale sprawdzają się na ścieżkach, chodnikach, na podjazdach oraz w pozostałych strefach ruchu. Mogą stworzyć również subtelne podświetlenie wybranych elementów — wówczas warto wybrać modele z możliwością regulacji kąta świecenia. Tego typu lampy stanowią funkcjonalną propozycję oświetlenia ogrodowego. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz wytrzymałą konstrukcją, dzięki czemu przystosowane są na duże obciążenia. Lampy wpuszczane w ziemię są w zróżnicowanych kształtach, o różnej mocy i kolorach świecenia. Przystosowane zostały do pracy w każdych warunkach atmosferycznych.

Oprawa najazdowa Cromarty 100 LED

fot.: Aurora - oprawa najazdowa z regulacją Cromarty 100 LED oraz Gramos Round

 

Oświetlenie do gruntu - rodzaje lamp

 

Lampy najazdowe mogą być umieszczone zarówno w gruncie (w glebie), jak i wbudowane w płyty chodnika lub kostkę brukową. Idealnie sprawdzają się przed wejściem do domu, w okolicy tarasów oraz w ogrodzie. Pomimo małych rozmiarów, zapewniają efektowne oświetlenie od dołu. Światło generowane przez lampy gruntowe idealnie nadaje się do wyznaczania drogi (podjazdy, chodniki). Jak wskazuje nazwa, na tego typu lampy najeżdżać (najazdowe), gdyż zostały one zbudowane z odpornych tworzyw, a po montażu są zlicowane z otoczeniem. To ważna cecha aranżacyjna, gdyż nie zajmują one dużo miejsca, a ich obecność nie stanowi żadnej przeszkody na przykład w czasie koszenia trawnika, zabawy czy wjazdu na podjazd. Idealnie zatem sprawdzą się na wąskich i małych działkach.

fot.: Smartlight - oprawy dogruntowe i najazdowe KOS 6Oprawy dogruntowe najczęściej występują w formie punktowej (oczka), ale można spotkać także modele liniowe, jak na przykład lampa TINOS6. Oprawy dogruntowe idealnie sprawdzają się także przy różnego rodzaju nierównościach terenu, w tym także schodkach. Dzięki nim tego typu punkty są dobrze oświetlone, a poruszanie się po ogrodzie staje się znacznie bezpieczniejsze również po zmroku. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ >> Dogrunotwe linie świetlne

Modułowe linie świetlne SurelineModułowe linie świetlne SurelineModułowe linie świetlne SurelineModułowe linie świetlne Sureline

 

 

Oprawy dedykowane na zewnątrz zostały odpowiednio dostosowane do warunków atmosferycznych - posiadają stopień ochrony co najmniej IP 67.

Smartlight - oprawa liniowa TINOS6Smartlight - oprawa liniowa TINOS6

fot.: Smartlight - oprawa liniowa TINOS6

fot.: Smartlight - Oprawa liniowa do oświetlenie elewacji, TINOS24 oraz najazdowa oprawa dogruntowa MADERA COB, oświetlenie drzewa

W kreowaniu zewnętrznego oświetlenia można skorzystać z klasycznych rozwiązań okrągłych lub kwadratowych opraw LED, lub bardziej rozbudowane modele kierunkowe, których praca zależy od wybranego wariantu (mogą świecić w 1, 2, 3 lub 4 kierunkach). Jeszcze bardziej zaawansowane są źródła światła LED RGB, dzięki którym możliwe jest tworzenie kolorowego oświetlenia. W tej grupie opraw możemy spotkać także ledowe kostki brukowe idealnie pasujące, aby oświetlić podjazdy, chodniki, ścieżki i inne ciągi komunikacyjne.

Oprawa najazdowa ELBA RGBOprawa najazdowa ELBA RGB

fot.: Smartlight - oprawa najazdowa ELBA RGB

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Smartlight, Aurora


Zobacz także
Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oprawy najazdowe i dogruntowe służą do tworzenia oświetlanie zewnętrznego w obszarach... ¬ więcej...

 
Modułowe linie świetlne Sureline

Modułowe linie świetlne Sureline

Sureline to innowacyjne modułowe linie świetlne z profilem montażowym. Linia jest... ¬ więcej...

 
Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych to renowacje kamienic w zabytkowych częściach... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet