Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

aktualizacja: 27-04-2021, 06:59 – artykuł promocyjny


Tempo naszego życia zmienia się, ale większość z nas narzeka na brak czasu. Okres pandemii pokazał nam, co możemy poprawić w swojej życiowej przestrzeni, by czuć się lepiej i zadbać o to, co najcenniejsze. Nawet bez lockdawnu większa część naszego życie toczy się w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie jakość powietrza zostawia wiele do życzenia. Na zewnątrz wcale nie musi być lepiej, zwłaszcza w okresie grzewczym, gdy wszechobecny smog daje nam się we znaki. Rozwiązaniem może być centrala wentylacyjna, która dba o prawidłowe parametry powietrza w całym domu.

 

Jak sprawdzić jakość powietrza?

 

Mapa smogu to dane pomiarowe pyłów PM 2.5 i PM 10 z czujników smogu Ekozefir. Poniżej znajduje się wykres przedstawiający porównanie paramterów powietrza z 3 stacji Ekozefir w okresie 17.03-17.04.2021:

 

Technologia w służbie czystego i zdrowego powietrza

 

Powietrza nie widać, ale doskonale wiemy, że to siedlisko pyłków, kurzu, roztoczy i wielu innych mikrocząsteczek, które choć małe, to mają dużą moc i mogą wiele namieszać w naszym zdrowiu, ale wpływają także na nasze samopoczucie. Obecne są one zarówno na zewnątrz, jak i w każdym pomieszczeniu. O ile w pierwszym przypadku nie ma rozwiązań, które mogłyby nam pomóc, to już w budynku możemy zadbać o regularną cyrkulację powietrza, dzięki czemu będzie ono oczyszczane z wszelkich cząstek. Pomocne w tym są centrale wentylacyjne dostępne w wersjach: płaskie podwieszane, uniwersalne oraz klasyczne. W ofercie Ekoklimax-Projekt znajdują się również inne urządzenia dbające o zdrowe i przyjazne środowisko. Zaliczamy do nich ekologiczne pompy ciepła oraz klimatyzatory. Współpraca wszystkich tych urządzeń pozwala zadbać również o nasze środowisko, zmniejszając ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.

 

Centrala idealna do współpracy z GWC

 


Seria central wentylacyjnych RK-EKE to superenergooszczędne urządzenia, polecane szczególnie do domów pasywnych. Zalecane są również w sytuacji współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła, dzięki czemu możliwe są jeszcze większe oszczędności na kosztach ogrzewania. Dostępne są modele o wydajności od 200 do 800 m3/h. Aluminiowy, krzyżowy wymiennik precyzyjnie rozdziela strumienie powietrza nawiewanego od wywiewanego, zapewniając wysoki odzysk ciepła.

 

Filtr smogowy Ekozefir

 

Chcąc cieszyć się jeszcze czystszym powietrzem, każdy system rekuperacji możemy doposażyć w dodatkowy filtr. W przypadku central Ekozefir jest to FS-350, FS-500-K z filtrem klasy F7, który skieruje powietrze na dodatkowe czyszczenie wtedy, gdy będzie to konieczne. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko na energii, ale też na częstej wymienie filtra. Najważniejsza jest jednak świadomość, że w naszym domu mamy komfort zawsze czystego i zdrowego powietrze pozbawionego smogu. Co równie ważne, poziom zanieczyszczenia powietrza, od jakiego zaczyna działać filtr, ustawia się indywidualnie. Dla jeszcze większego komfortu dane z urządzenia (poziom cząstek pm 2.5, temperatura oraz stan pracy filtra) zbierane są w chmurze, a my zyskamy do nich dostęp w dowolnym momencie. Zobacz więcej >> link.

ZOBACZ KONIECZNIE >> Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła EkoZefir

Kontakt w sprawie produktów:

Ekoklimax-Projekt sp.j.
tel. (052) 321 24 53
www: ekoklimax.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Naturalna wentylacja przyjazna alergikom i nie tylko

Naturalna wentylacja przyjazna alergikom i nie tylko

Światowy Tydzień Alergii obchodzony jest w dniach 13 - 19 czerwca. Celem jego jest... ¬ więcej...

 
Z cyklu: Poznaj HAVACO - Akcesoria montażowe do kanałów. Przegląd.

Z cyklu: Poznaj HAVACO - Akcesoria montażowe do kanałów. Przegląd.

HAVACO jest znaną od kilku lat na rynku marką, która kojarzy się wykonawcom... ¬ więcej...

 
Rekuperatory centralne Mitsubishi Electric - VL-250/350/500 CZPVU

Rekuperatory centralne Mitsubishi Electric - VL-250/350/500 CZPVU

Brak dostępu do świeżego powietrza skutkuje trudnościami z koncentracją, spadkiem... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet