Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

artykuł promocyjny


Tempo naszego życia zmienia się, ale większość z nas narzeka na brak czasu. Okres pandemii pokazał nam, co możemy poprawić w swojej życiowej przestrzeni, by czuć się lepiej i zadbać o to, co najcenniejsze. Nawet bez lockdawnu większa część naszego życie toczy się w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie jakość powietrza zostawia wiele do życzenia. Na zewnątrz wcale nie musi być lepiej, zwłaszcza w okresie grzewczym, gdy wszechobecny smog daje nam się we znaki. Rozwiązaniem może być centrala wentylacyjna, która dba o prawidłowe parametry powietrza w całym domu.

 

Jak sprawdzić jakość powietrza?

 

Mapa smogu to dane pomiarowe pyłów PM 2.5 i PM 10 z czujników smogu Ekozefir. Poniżej znajduje się wykres przedstawiający porównanie paramterów powietrza z 3 stacji Ekozefir w okresie 17.03-17.04.2021:

 

Technologia w służbie czystego i zdrowego powietrza

 

Powietrza nie widać, ale doskonale wiemy, że to siedlisko pyłków, kurzu, roztoczy i wielu innych mikrocząsteczek, które choć małe, to mają dużą moc i mogą wiele namieszać w naszym zdrowiu, ale wpływają także na nasze samopoczucie. Obecne są one zarówno na zewnątrz, jak i w każdym pomieszczeniu. O ile w pierwszym przypadku nie ma rozwiązań, które mogłyby nam pomóc, to już w budynku możemy zadbać o regularną cyrkulację powietrza, dzięki czemu będzie ono oczyszczane z wszelkich cząstek. Pomocne w tym są centrale wentylacyjne dostępne w wersjach: płaskie podwieszane, uniwersalne oraz klasyczne. W ofercie Ekoklimax-Projekt znajdują się również inne urządzenia dbające o zdrowe i przyjazne środowisko. Zaliczamy do nich ekologiczne pompy ciepła oraz klimatyzatory. Współpraca wszystkich tych urządzeń pozwala zadbać również o nasze środowisko, zmniejszając ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.

 

Centrala idealna do współpracy z GWC

 


Seria central wentylacyjnych RK-EKE to superenergooszczędne urządzenia, polecane szczególnie do domów pasywnych. Zalecane są również w sytuacji współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła, dzięki czemu możliwe są jeszcze większe oszczędności na kosztach ogrzewania. Dostępne są modele o wydajności od 200 do 800 m3/h. Aluminiowy, krzyżowy wymiennik precyzyjnie rozdziela strumienie powietrza nawiewanego od wywiewanego, zapewniając wysoki odzysk ciepła.

 

Filtr smogowy Ekozefir

 

Chcąc cieszyć się jeszcze czystszym powietrzem, każdy system rekuperacji możemy doposażyć w dodatkowy filtr. W przypadku central Ekozefir jest to FS-350, FS-500-K z filtrem klasy F7, który skieruje powietrze na dodatkowe czyszczenie wtedy, gdy będzie to konieczne. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko na energii, ale też na częstej wymienie filtra. Najważniejsza jest jednak świadomość, że w naszym domu mamy komfort zawsze czystego i zdrowego powietrze pozbawionego smogu. Co równie ważne, poziom zanieczyszczenia powietrza, od jakiego zaczyna działać filtr, ustawia się indywidualnie. Dla jeszcze większego komfortu dane z urządzenia (poziom cząstek pm 2.5, temperatura oraz stan pracy filtra) zbierane są w chmurze, a my zyskamy do nich dostęp w dowolnym momencie. Zobacz więcej >> link.

ZOBACZ KONIECZNIE >> Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła EkoZefir

Kontakt w sprawie produktów:

Ekoklimax-Projekt sp.j.
tel. 693 350 652
www: ekoklimax.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

W miejscach pracy, gdzie odbywa się proces spawania czy... ¬ więcej...

 
Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?
 
Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Dekoncentracja, spadek energii i ogólne zmęczenie organizmu to objawy, które... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet