www.centrumklima.pl


Realne korzyści z rekuperacji

aktualizacja: 21-04-2021, 07:35 – artykuł promocyjny


Starty ciepła występują w każdym budynku, bez względu na technologię budownictwa. Jest to naturalny efekt „ucieczki” cieplejszych mas powietrza ku tym zimniejszym. Obecność okien, drzwi, ale także ściany, dach czy komin sprzyja temu procesowi. Szacuje się, że naturalna wentylacja grawitacyjna może być źródłem strat ciepła na poziomie od 30 do 60%. Trzeba przy tym pamiętać, że taki system wentylacji w domach energooszczędnych nie spełnia swojej funkcji z racji ich wysokich parametrów szczelności. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacji). Oprócz znacznie lepszych parametrów powietrza wewnętrznego pozwala ona zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet od 30 do 50%!

 

Szczelność instalacji wentylacyjnej to podstawa

 

Wysoka klasa szczelności w instalacji do rekuperacji gwarantuje najwyższą jakość powietrza oraz ma ogromny wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji.

Dlatego szczelność instalacji stała się jednym z ważniejszych wyzwań dla oferowanych produktów. Przykładem jest seria ARIA firmy Heatpex, w skład której wchodzą urządzenia cechujące się najbardziej restrykcyjną klasą szczelności instalacji ATC 1. Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie w tej klasie szczelności. Przekłada się to na trzykrotnie wyższą szczelność niż w przypadku urządzeń oznaczonych klasą D. Taki wynik zapewniają produkty z serii ARIA bez stosowania dodatkowych materiałów uszczelniających podczas montażu. Klasa szczelności została potwierdzona badaniami wykonywanymi przez niezależne laboratorium. Osiągnięcie jej było możliwe dzięki zastosowanej w HEATPEX ARIA autorskiej technologii OneClick. 

 

Szybszy i łatwiejszy montaż systemu wentylacji

 

Unikalna technologia OneClick odpowiada za proste łączenie elementów systemu rekuperacji ARIA HEATPEX bez użycia narzędzi. W sytuacji potrzeby wprowadzenia zmian podczas montażu poszczególne elementy można w łatwy sposób rozłączyć, co ważne bez ryzyka uszkodzenia.


System ARIA to także modułowa budowa, dzięki której dopasowanie instalacji do każdego budynku jest jeszcze szybsze i prostsze. Nie bez znaczenia są również niewielkie gabaryty, pozwalające na minimalizację przestrzeni potrzebnej na instalację. Taka konstrukcja systemu ogranicza liczbę niewykorzystanych elementów, a to przekłada się na niższe koszty inwestycji.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno rozwiązanie wykorzystane w systemie ARIA. Ma ono związek z wysoką jakość powietrza dostarczanego za pośrednictwem tej wentylacji, gdyż przy produkcji rur oraz elementów systemu HEATPEX ARIA wykorzystana została powłoka Ultra – Fresh® zapewniająca całkowitą bakteriobójczość przewodu (99%), co zostało potwierdzone przez niezależne laboratorium na podstawie testu wg ISO 22196. Co więcej, wewnętrzna powierzchnia przewodów wentylacyjnych jest gładka, a to minimalizuje osadzanie się zanieczyszczeń. Osiąganie tak wysokiego poziomu higieny systemy HEATPEX ARIA potwierdzone zostało przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

 

ARIA PLANNER zaprojektuje za Ciebie system rekuperacji

 

ARIA PLANNER dostępny na stronie internetowej www.heatpex.pl to narzędzie pozwalające zaprojektować system rekuperacji w oparciu o system HEATPEX ARIA w 3 prostych krokach.


Na podstawie rozmiaru pomieszczeń i wielkości rodziny ARIA PLANNER dobierze wydajność rekuperatora i obliczy strumienie powietrza dla każdego z pomieszczeń w domu, wygeneruje listę materiałową dopasowaną do konkretnego domu oraz przygotuje projekt wykonania instalacji rekuperacji w oparciu o wytyczne branżowe.
ARIA PLANNER pozwala na stworzenie konta użytkownika i podgląd oraz edycję swoich projektów. 

Kontakt w sprawie produktów:

HEATPEX Sp. z o. o.
tel. +48 (58) 30-90-283
www: heatpex.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
VENTIA nowym dystrybutorem systemu rozdzielaczowego HEATPEX ARIA!

VENTIA nowym dystrybutorem systemu rozdzielaczowego HEATPEX ARIA!

System rozdzielaczowy HEATPEX ARIA zyskał nowego dystrybutora. Została nim VENTIA,... ¬ więcej...

 
Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR

Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR

Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR został zaprojektowany,... ¬ więcej...

 
Nawiewnik nadokienny z kanałem łącznikowym oraz modułowy system dystrybucji powietrza Ventec

Nawiewnik nadokienny z kanałem łącznikowym oraz modułowy system dystrybucji powietrza Ventec

Wychodząc naprzeciw wprowadzonemu w 2021r. Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet