gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Gniazdka i włączniki elektryczne istotnym detalem wnętrza

aktualizacja: 23-04-2021, 12:12 – artykuł promocyjny


Nieodłącznym elementem w tworzeniu nowoczesnego wnętrza są gniazda oraz łączniki. Niepozorne bo niewielkich rozmarów stanowią niezwykle ważną część wyposażenia budynku. Dzięki nowoczesnym możliwościom techniki produkowane są z różnych materiałów: tworzywa sztucznego betonu czy szkła. Świetnie odzwierceidlają aktualne trendy oraz coraz większe wymagania użytkowników w kwestii technologii i wyglądu.

Łacznik jednobiegunowy styl amerykański czarny matowy ramka karlik elektrotechnik

fot.: Seria DECO:  mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim czarny mat + ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza czarny mat.

 

Komfort i design

 

Osprzęt elektroinstalacyjny ma za zadanie uprościć jego użytkownikom funkcjonowanie w określonym pomieszczeniu, dlatego dokonując jego wyboru należy zwrócić uwagę przede wszystkim na: bezpieczeństwo,  niezawodność, sprawność gniazdek czy wyłączników. Producenci tego typu osprzętu, jak firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania przywiązują szczególną wagę do wyglądu produktów, ponieważ design mechanizmów łączników, sterowników czy regulatorów ściśle wiąże się z realizowanymi przez dany produkt funkcjami, gdyż w przypadku osprzętu wygląd elementów idzie w parze ze sposobem korzystania z niego.

Łącznik jednobiegunowy biały gniazdo bryzgoszczelne uziemienie podwójny karlik elektrotechnik

fot.: Seria MINI: mechanizm łącznika jednobiegunowego biały + mechanizm gniazda bryzgoszczelnego z uziemieniem 2P+Z (klapka biała, przesłony torów prądowych) biały + ramka uniwersalna z tworzywa podwójna biała.

 

Spójność wyglądu i funkcji

 

Większość gniazdek i włączników podtynkowych stanowi część systemów ramkowych, które umożliwiają montaż wielu mechanizmów w ramce wielokrotnej. To sprawia łatwiejszą instalację na przykład większej liczby gniazd pojedynczych lub podwójnych w konkretnym miejscu oraz daje możliwość interesującego połączenia koloru mechanizmów z kolorystyką i rodzajem ramki. Gniazdka i wyłączniki są dostępne w ramach całych serii produktowych - spójnych i kompleksowych pod względem funkcjonalności i wyglądu. Seria osprzętu firmy Karlik Elektrotechnik - DECO czy MINI - obejmuje oprócz gniazd i wyłączników również urządzenia elektroniczne jak regulatory oświetlenia, regulatory temperatury, czujniki ruchu czy sterowniki roletowe. Dzięki temu wybór każdego kolejnego mechanizmu do konkretnych pomieszczeń określonej inwestycji jest dużo łatwiejszy. Kupno kolejnego produktu z tej samej serii powoduje, że nadal pozostaje się w obrębie konkretnego stylu.

Łącznik świecznikowy złoty ramka uniwersalna

fot.: Seria DECO: mechanizm łącznika świecznikowego złoty + ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza DECO Soft złota.

 

Beton, szkło, a może efekt drewna?

 

Śledząc na bieżąco trendy pojawiające się w branży elektroinstalacyjnej, budowlanej czy wyposażenia wnętrz firma Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania proponuje w ramach serii podtynkowej DECO ramki z tworzywa, betonu, z efektem drewna czy z efektem szkła, a wachlarz możliwości wykorzystania ciekawych materiałów jest coraz większy. Ramki ze szkła czy z efektem szkła, efektem drewna, tworzywa lub betonu można swobodnie łączyć z wybranym kolorem włączników i gniazd, dobranym do pozostałych elementów wnętrza – koloru ścian, podłóg i mebli. Zamontowane w widocznych miejscach np. łączniki podkreślają styl wnętrza i pomagają tworzyć interesujące aranżacje.

Łącznik jednobiegunowy biały potrójny

fot.:  Seria DECO: mechanizm łącznika jednobiegunowego biały + ramka uniwersalna z tworzywa potrójna biała.

 

Mniej znaczy więcej

 

Gniazdka i włączniki podtynkowe z serii MINI czy serii DECO polskiego producenta Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. łączą najważniejsze zalety współczesnego wzornictwa. Dzięki małym rozmiarom ramek serii MINI, konkretne produkty zamintowane na ścianie stają się dyskretne, uzupełniając w ten sposób zamysł projektanta, nie powodując drastycznej zmiany w stylistyce pomieszczenia oraz pomagają swobodnie korzystać z urządzeń elektrycznych w codziennym otoczeniu, podkreślając jego klimat.

Seria Mini mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały mechanizm ładowarki USB pojedyńczej

fot.: Seria MINI: mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały + mechanizm ładowarki USB pojedynczej biały + ramka pośrednia szmaragdowa + ramka uniwersalna z tworzywa podwójna biała.

 

Szczegółowe informacje na temat oferty producenta Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o są dostępne na stronie: www.karlik.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Karlik Elektrotechnik Sp. z o. o.
tel. +48 61 437 34 00
www: www.karlik.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kupuj gniazdka i sprzęt elektrotechniczny na merXu
 
Gniazdka i włączniki Karlik - osprzęt na lata

Gniazdka i włączniki Karlik - osprzęt na lata

Jakość produktów jest istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę,... ¬ więcej...

 
Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Rynek oferuje wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, co sprawia, że inwestorzy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet