gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!

aktualizacja: 08-04-2021, 06:43 – artykuł promocyjny


Wraz ze zmianami klimatu i wyczerpywaniem naturalnych surowców trzeba działać! Zaniechanie wykorzystywania paliw kopalnych i ,,przesiadka'' na odnawialne źródła energii to być albo nie być dla ludzi i całego ekosystemu. Pompa ciepła to jedna z części energooszczędnej i wygodnej zmiany, gwarantującej ogrzewanie zimą i chłodzenie latem, przez cały rok dostarczającej ciepłą wodę użytkową i zapewniającej sterowaną wentylację z odzyskiem ciepła. Urządzenia NIBE w szybkim tempie stają się coraz bardziej popularne. Na pewno sprzyja temu fakt, że decydując się na nie, można otrzymać wsparcie finansowe na ich zakup i montaż. Źródłami dofinansowań są: rządowy program ,,Czyste powietrze'', ulga termomodernizacyjna i dotacja producenta ,,Szwedzka Dotacja do pomp ciepła NIBE''.

I cóż, że ze Szwecji - Szwedzka Dotacja do pomp ciepła NIBE do 10000 zł!

 

Sprawdź, ile możesz oszczędzić, decydując się na ogrzewanie pompą ciepła!

 

Inwestor w istniejącym domu chce zainstalować pompę gruntową NIBE SPLIT 12 kW. Cena katalogowa urządzenia to 27 500 zł netto, a przybliżony koszt montażu to 5 000 zł brutto (kwota przyjęta na potrzeby artykułu). W ramach „Szwedzkiej dotacji do pomp ciepła NIBE” inwestor otrzyma 4 000 zł dotacji w formie obniżenia ceny katalogowej netto. W związku z tym całkowity koszt urządzenia wraz z montażem wyniesie 30 380 zł brutto (z 8% VAT). Dzięki programowi „Czyste Powietrze” kwota inwestycji może być zredukowana jeszcze bardziej, tym bardziej że wszystkie pompy ciepłą NIBE pasują się  w kategorii pomp o podwyższonej efektywności energetycznej, a co się z tym wiąże najwyższym poziomie dotacji.


Zakładając, że dochód inwestora nie przekracza 100 000zł rocznie, wsparcie z programu wyniesie maksymalnie 45% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 13 500 zł, a więc inwestor otrzyma dodatkowe 13 500 zł dotacji. Całkowity koszt, jaki będzie musiał pokryć inwestor wyniesie zatem 16 880 zł. Nie jest to jednak koniec oszczędności! Bowiem inwestor może skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej i odpisać powyższą kwotę ( 16 880 zł brutto) od podatku dochodowego. Oznacza to, że inwestor otrzyma dodatkowo zwrot podatku zgodnie z obowiązującym go progiem podatkowym, w tym przypadku 18% czyli 3 038,40 zł. A więc realny koszt inwestycji to tylko 13 841,16 zł. Podwójna dotacja pozwoli na oszczędność ponad 16 000 zł!


W przypadku, gdy miesięczny dochód inwestora wynosi do 1400zł w gospodarstwach wieloosobowych oraz 1960zł w gospodarstwach jednoosobowych, inwestor może liczyć na jeszcze większe wsparcie finansowe, tj. aż 60% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 18 000 zł. oraz ulgę termomodernizacyjną. Zatem całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 10 151,60 zł!

 

SZWEDZKA DOTACJA do pomp ciepła NIBE

 

1 marca 2021 r. ruszyła nowa edycja Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł. Wszystkim chcącym ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, producent oferuje wsparcie:
 

  • do 5 000 zł do pomp ciepła, 
  • do 6 000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR,
  • do 9 000 zł do pompy ciepła z systemem fotowoltaicznym NIBE PV oraz
  • dotację w wysokości 10 000 zł można otrzymać na zakup pompy ciepła, rekuperatora oraz zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV.


Szwedzką Dotację marki NIBE, można łączyć z ulgą podatkową oraz dotacją w ramach programu NFOŚiGW “Czyste Powietrze”.

Pompa ciepła NIBE informacja o dotacjach

 

Wielofunkcyjny NIBE SPLIT

 

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 580C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu, dzięki czemu mają niski koszt eksploatacji.


Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS 10 oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia się czynnikiem R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.
 

SZWEDZKA DOTACJA DO POMP CIEPŁA NIBE

1 marca 2021 r. ruszyła nowa edycja Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł. Wszystkim chcącym ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, producent oferuje wsparcie do 5 000 zł do pompy ciepła, do 6 000 zł do pompy ciepła wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR, do 9 000 zł na zakup pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV. Dotację w wysokości 10 000 zł można otrzymać na zakup pompy ciepła, rekuperatora oraz zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV. Szwedzką Dotację marki NIBE, można łączyć z ulgą podatkową oraz dotacją w ramach programu NFOŚiGW “Czyste Powietrze”.

Kontakt w sprawie produktów:

Nibe-Biawar Sp. z o.o.
tel. 85 662 84 90
www: www.nibe.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Ogrzewanie domu pompą ciepła bez obowiązkowych płatnych przeglądów - czy to możliwe?

Ogrzewanie domu pompą ciepła bez obowiązkowych płatnych przeglądów - czy to możliwe?

Wybierając pompę ciepła do ogrzewania domu, warto zwrócić uwagę nie tylko... ¬ więcej...

 
Włącz oszczędzanie - pompa ciepła do cwu Edel marki Auer

Włącz oszczędzanie - pompa ciepła do cwu Edel marki Auer

Właściwe, świadome wybory pozwalają zaoszczędzić nie tylko energię elektryczną,... ¬ więcej...

 
Grupy pompowe w instalacji ogrzewania podłogowego z pompą ciepła

Grupy pompowe w instalacji ogrzewania podłogowego z pompą ciepła

Zastosowanie grup pompowych to oszczędność czasu i miejsca, a w nowoczesnym budownictwie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet